Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Ekiminin Yan Etkileri

Saç Ekiminin Yan Etkileri
22 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Saç Ekiminin Yan Etkileri

 

 

sac-ekiminin-yan-etkisi-varmi

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi çok sık rastlanmasa bile saç ekiminin yan etkileri operasyonlar sonrasında kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Komplikasyonlar görülebilmekte ve farklı etkiler görülebilmektedir. Bunun sebebi ise kişilerin vücut direnci ve yapılarıyla bağlantılıdır. Ancak günümüzde kullanılan teknolojilerle birlikte yan etki ve komplikasyonlar minimum seviyeye inmiş durumdadır. Her Uygulamada Yan Etkiler Görülebilir mi? Geçmiş dönemlerde saç ekim uygulamalarında yan etkiler sıklıkla meydana gelebilmekteydi. Ancak günümüzde gelişmiş olan teknoloji ve farklı ekim teknikleri ile birlikte yan etkilerin sayı ve görülme sıklığı da büyük oranda azalmıştır. Bunun sebebi ise tıp dünyasında meydana gelen gelişmeler ve sürekli yenilenmedir.

sac-ekiminin-yan-etkisi

Çok nadirde olsa bu etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple de uygulamaların öncesinde yapılacak işlemlerden bahsedilmesi ve işlemin başarıya ulaşması için gerekenler hakkında bilgilendirme yapılmalıdır. Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılmalıdır? Saç ekiminin yan etkileri ve komplikasyonları minimuma indirmek için ekim öncesinde yapılabilecek uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle ekim işleminin uzman doktorlar ve tecrübeli kurumlarda yapılmasına dikkat edilmelidir. İşini özenli ve dikkatli bir şekilde yapacak uzman doktorlar sayesinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla birlikte doktorlar tarafından operasyon öncesi yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Sigara kullanımı azaltılmalı ve alkol kullanımından uzak durulmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan önce kullanılmamalıdır.

sac-ekiminin-yan-etkisi-nelerdir

Ayrıca operasyon sırasında rahatsız olmayacak kıyafetler tercih edilmeli ve operasyona tok gidilmelidir. Saç ekiminin etkileri Saç ekimleriyle birlikte hastalarda bazı yan etkiler görülebilmekte ve komplikasyonlarla karşılaşılabilmektedir. Son teknoloji yöntemler ve cihazlarla uygulanan saç ekimi işlemleri sayesinde bu etkiler en aza indirilmektedir. Saç ekiminin yan etkileri ise kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. En Sık Karşılaşılan Komplikasyonlar ve Yan Etkiler

• Saç kökleri alınan alanda his kayıplarının oluşması

• Saç köklerinin alındığı bölgelerde yara izlerinin oluşması

• Çim adam ve parke taşı şeklindeki görünüm

• Dermoid kist

• Kanama

• Enfeksiyon oluşması

• Saç ekimi esnasında çevredeki diğer saç köklerinde zedelenme His Kayıpları:

sac-ekimi-

FUT tekniği ile yapılan saç ekiminin etkileri arasında yer almaktadır. Verici bölgelerden alınan saçlı deri parçalarının derinden alınmasıyla ve sinirlerin kesilmesiyle ortaya çıkar. Yara İzi Oluşumu: FUT tekniğinde görülür. Veri bölgedeki saçlı deri parçasının alınmasından sonra dikiş atılmaktadır. Ancak çizgi şeklinde yara izleri kalabilmektedir. Dermoid Kist: Saç köklerinin fazla derine nakledilmesi sonucunda ortaya çıkar. Kanama: En sık karşılaşılan sorundur. Kanda pıhtılaşmayı önleyici ilaçlarla engellenebilir. Enfeksiyon: Bisturi ile kesim yapılan FUT tekniğinde risk daha fazladır. Antibiyotik kullanımı önerilir. Saç Köklerinde Zedelenme: Dikkatsiz uygulamalar sonrasında saç köklerinde zedelenme oluşması halinde saç dökülmeleri görülebilir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git