Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saç Uzatmanın Yolları

Saç Uzatmanın Yolları
3 Ocak 2018 tarihinde eklendi,

Saç Uzatmanın Yolları

sac-uzatmanim-yollari-19
Saçlarınız bakımsız kaldıysa çok uzun sürede uzar ve uzarken sürekli dökülür, kırılır ve formunu kaybeder. Hem sağlıklı hem canlı bir şekilde saç uzatmak mümkün. Saçlar nasıl hızlı uzar? İşte hanımların en merak ettiği sorulardan biri. Saç uzatmanın yolları neler hemen bakalım. Saçlar her kadın için çok önemlidir. Bakımlı ve parlak olması kadar genelde uzun kullanılır. Peki saçlarınız yeterince hızlı uzamıyor mu? Yapmanız gerekenler birkaç basit şey. Notlarınızı alın deriz. Öncelikli kural; saçlarınızı yormamak ve yıpratmamak. Maşa, tost, bigudi, fön makinesi, aşırı sıcak soğuk, deniz ve havuz, saç boyası ve kimyasal işlemlerden uzak durun. Yani gerekmedikçe saçlarınızı bunlara maruz bırakmayın. Boya veya şekillendirmeden sonra mutlaka bakım maskesi uygulayın. Sabırlı olmakta fayda var. Saç yapınız gereği yavaş uzuyor da olabilir. İşte saç uzatmanın yollarıyla ilgili çok işinize yarayacak püf noktaları… Saçınızı çok sıkı toplamaktan kaçının. Sıkı bir topuz ya da atkuyruğu yapmak size rahat ve kolay bir seçim gibi geliyor. Ancak bu saçınıza yaptığınız en büyük kötülüklerden biridir. Toplamaktan vazgeçemiyorsanız da mutlaka biraz gevşek bırakın ki saçlarınız hava alabilsin. Sıkı toplamak, saç köklerinde geri dönüşü olmayan yıkımlara neden olur. Sert toka kullanmayın. Bunlar saçları kırar ve uzamasını yavaşlatır. Yumuşak tokalarla hafif topuzlar deneyin.
sac-uzatmanim-yollari-13
Isıdan uzaklaşın. Saçlara çok sık aralıklarla ısı uygulamak saçları kırar. Saçın doğallığını yitirmesine ve yavaş uzamasına neden olur. Saç şekillendirmekten ya da fönden uzak duramıyorsanız da mutlaka öncesinde ve sonrasında güçlü bir koruyucu kullanmalısınız. Isıya karşı koruyucu saç spreyleri kullanın. Saç diplerine düzenli bakım uygulayın ki saçlarınız hızlıca uzayabilsin. Doğal yağlardan yardım alın. Kalın telli ve kıvırcık saçlar için bu bakımlar ekstra yapılmalı. Doğal yağlarla zenginleştirilen serum ve maskeleri düzenli olarak kullanın. Bunları saç dibine yedirerek uygulayın. Saç dipleri kir ve yağdan arındırılmalıdır. Duştan çıkmadan önce su ve sirke karışımını saç diplerine uygulayın. Duruladıktan sonra duştan çıkın. Saçınızın hızlı uzamasını istiyorsanız saçlarınız ıslakken taramayın. Islak saç tarandığında veya hemen kurutulduğunda hassas olduğundan kırılır ve kopar. Saçınızı parmaklarınızla açın ve kalın dişli taraklar kullanın. Saç uzatmanın yolları arasında maske uygulamak da var. Sağlıklı yağlar tüketin. Saç kestirme sıklığınızı azaltın. Keten tohumu, zeytinyağı, protein, Biotin, E vitamini, C vitamini destekli kremler kullanın. Bu maddelere harfiyen uyarsanız birkaç ay sonra farkı görebilirsiniz.

Saç Uzatmanın Yolları Resimleri

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git