Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Saçların Parlaklığı İçin Avokado Maskesi

Saçların Parlaklığı İçin Avokado Maskesi
2 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Saçların Parlaklığı İçin Avokado Maskesi

 

saclarin-parlakligi-icin-avakado

Bilindiği üzere saçlar , bir kadının en önemli aksesuarıdır. Dolayısıyla saçların bakımı da bir o kadar önemlidir. Günlük hayatta kadınlar saç düzleştiricileri, maşa gibi saç şekillendirici aletlerle sürekli saçlarına şekil vermekte veya boya gibi kimyasal maddeler kullanmaktadır. Bunlar saçı güzel gösterse de uzun vadede saçları yıpratan şeylerdir. Hatta bir süre sonra bu kadar yoğun işleme maruz kalan saçlar, doğallığını ve parlaklığını da yitirmektedir. İşte saçların parlaklığı için avokado maskesi çare olacaktır. Gerçekten de saçların parlaklığı için avokado maskesi kullanmak büyük oranda soruna çözüm oluşturacaktır.

saclarin-parlakligi-icin-avakado-maskesi

Peki Bu Avokado Maskesi Nasıl Yapılır? Öncelikle 1 tane avokadonun kabukları soyulur. Daha sonra da tüm çekirdekleri çıkartılır. Ardından yarım çay bardağı kadar zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kadar bal ve yarım çay bardağı kadar süt ilave edilir. Tüm bu malzemeler güzelce bir karıştırılır. Sonrasında bu karışım blendera konulur ve blenderde iyice ezilip püre haline gelene dek karıştırılır. Maske halini alan bu karışım saçların her yerine masaj yapmak suretiyle güzelce sürülür ve yaklaşık olarak bir saat kadar beklenir. Bir saat sonra saçlar güzelce yıkanır. Saçların parlaklığı için avokado maskesinin aslında birkaç tarifi vardır.

saclarin-parlakligi-icin-avakado-maskesi-tarifi

1. Tarif ve Yapılışı Bu tarifte avokado, zeytinyağı, bıldırcın yumurtası ve elma sirkesi ile bir saç maskesi yapılır. Bunun için öncelikle avokadonun kabukları soyulur ve tüm çekirdekleri çıkartılır. Daha sonra çatal yardımı ile avokado püre haline getirilir. Sonrasında püre haline gelen bu avokadoya 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, bıldırcın yumurtası ve 1 tatlı kaşığı kadar da elma sirkesi ilave edilir. Ardından tüm bu malzemeler iyice bir karıştırılır. Maske aline gelen karışım saçların her yerine masaj yapmak suretiyle sürülür ve biraz bekletildikten sonra saçlar güzelce yıkanır.

saclarin-parlakligi-icin-avakado-maskesi-yapilisi

2. Tarif ve Yapılışı Yarım avokadonun kabukları soyulur. Daha sonra bu avokado parçalara bölünerek robota konulur. Robot yardımı ile avokado , püre haline getirilir. Sonrasında da püre haline gelmiş olan avokadoya 1 yemek kaşığı susam yağı ve 2 tane bıldırcın yumurtası ilave edilir. Ardından tüm malzemeler iyice karıştırılıp saçlara masaj yapılarak uygulanır. Biraz beklendikten sonra saçlar güzelce yıkanır. Bu maskeler sayesinde saçlar hem daha doğal hem de daha parlak görünecektir. Ayrıca bu doğal maskeler ile saçların bakımı da yapılacak, yani saçlar daha sağlıklı bir hal alacaktır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git