Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler
30 Temmuz 2017 tarihinde eklendi,

Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

 

Sağlık şüphesiz ki hayatın en önemli şartıdır. Ve iyi bir yaşam kalitesi sürmeyi istemeyen yoktur herhalde. Ama bunun yatarak olmayacağı da aşikardır. Hele ki günümüz de genetiği değiştirilmiş ürünler , kanserojen maddeler içeren eşyalar ( giyecekler ve yiyecekler dahil) radyasyon yayan teknolojik araç ve gereçler gibi zararlı etkenlerin kol gezdiği bir dönemde sağlıklı yaşam neredeyse imkansız hale gelmiştir. İşte bunun için insanlar artık sağlıklı yaşam için yapılması gerekenleri yerine getirmeli ve çevrede ki zararlı etkenlere karşı deyim yerindeyse savaş açmalıdır. Bu savaşa yediğimiz yiyeceklere dikkat ederek başlayabiliriz.

saglikli-yasam-icin

Güvenilirliğin ve aslında çoğu ürünün de artık eskisi gibi doğal olmadığını düşünürsek buna ne kadar dikkat edebilirsek o kadar iyi şeklinde düşünerek bakabiliriz. Öncelikli olarak işlenmiş ürünlerden uzak durmalıyız. Paket salam, sosis ve sucuklar , konserve yiyecekler, özellikle çocukların vazgeçilmez tutkusu olan ama adeta zehir saçan cipsler, yine çocuklar için üretilen boyalı şekerler, gazlı içecekler, fast-food yiyecekler uzak durulması gereken yiyecekler arasındadır. Bu yiyeceklerden uzak durarak savaşa bir yerden başlayabiliriz.

saglikli-yasam-icin-yapilmasi-gerekenlerden

Sağlıklı yaşam için yapılması gerekenlerden bir diğeri de vücudumuza hareket kazandırmaktır. Yediklerimize dikkat etmiyorsak özellikle yağlı ve şekerli gıdalar tüketiyorsak ve çok hareketsiz bir yaşam da sürüyorsak eğer tehlike çanları bir yerden sonra çalmaya başlayacak demektir. Onun için her gün olmasa da haftanın en az 3 günü hareket etmeliyiz. Bu hareketler sizin isteğinize bağlı olarak şekillenebilir tabi ki. En sağlıklısı şüphesiz sabah erken saatlerde açık havada bol oksijenli bir şekilde yapılan yürüyüşlerdir. Yürüyüş dışında bisiklet sürmek, ip atlamak, zumba , plates gibi egzersizler de yapılabilir.

saglikli-yasam-icin-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Spor yaparken sıkılanlar için zumba eğlenceli olması dolayısıyla tercih edilebilir. Sağlıklı bir yaşam için yapılması gerekenlerden bir diğeri de alkol ve sigaradan uzak durmaktır. Özellikle sigara içenlerin kendilerine verdiği zarardan başka içtikleri çevrede bulunanların aldıkları zararda düşünülmeli dikkat edilmelidir. Sigara içilen çevrede bulunanlarda en az sigara içenler kadar zarar görmektedir. Sigara içenlerde görülen rahatsızlıklar; solunum sistemi hastalıkları, kal ve dolaşım sistemi hastalıkları ve kanserdir.

saglikli-yasam-icin-yapilmasi-gerekenler-neler

Düzenli uyku! Vücudumuzun yapılanması için günde en az 5 saat uyku uyumaya özen gösterilmelidir Bunun ideali 7 saattir. Gün içinde ki yorgunluğumuzu atmak ve vücut anabolizma aktivitelerini harekete geçirmek için düzenli uyku uyumaya özen göstermeliyiz. Ve bir diğer hususta güneşe dikkat etmek. Güneşin en dik açıyla geldiği öğleden sonraları güneşte çok kalmamaya özen göstermeli ve sağlıklı yaşamın keyfini çıkarmalıyız.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git