Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Sivilce Tedavisi

 

sivilce-tedavisi-yontemi

Gençlerin korkulu rüyası aknenin nedenleri çok fazladır. Kesin olan yanı yağ bezlerindeki büyüme ve aşırı çalışmadır. Aknenin gelişiminde faktörler, kıl folükülünde yapışkanlığın artması, yağ salgısı yapımında artış, deri hücrelerinin anormal gelişmesi ve bazı yerleşik bakterilerdir. Akne, yağ bezlerinin fazla bulunduğu yüz, sırt, göğüs ve omuzlarda yerleşir. Sivilce her yaşta görülebilir. Stres, güneş ışığı, kozmetik ürünler, bazı ilaçlar sivilce oluşumuna sebep olabilir. Akne, hangi durumda olursa olsun mutlaka sivilce tedavisi görülmelidir. Sivilce Tedavisi Süreçleri Tedavide en önemli nokta, hastanın yaşı, sivilcelerin yapısı ve vücuda dağılım şeklidir. Akne tedavisi bir süreçtir. Eğer sivilceler 6-8 hafta içerisinde iyileşmezse tedavi değiştirilmelidir. Eğer siyah nokta ve beyaz noktacıklar gibi erken dönemdeyse cildi kurutan ve soyan sivilce krem ve losyonları önerilir. Sivilceler iltihaplı şekildeyse antibiyotikli kremler kullandırılır.

sivilce-tedavisi-yolu

Sivilceler yüz dışında gövde ve sırta yayılmışsa kremler yeterli gelmeyecektir. Ağızdan alınan antibiyotikler veya özel A vitamini ilaçları önerilir. Sivilce tedavisi sürecinde destekleyici kozmetik ürünler iyi seçilmelidir. Kişinin cilt yapısına uygun temizleyiciler, nemlendiriciler ve makyaj ürünleri kullanmak son derece önemlidir. Bunlar tedavinin tamamlayıcı unsurlarını oluşturur. Sivilceler, tedavi edildikten sonra tekrar çıkabilir. Önemli olan kişinin cilt yapısıdır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde daha sık görülür. Bu yüzden tedavi sonrasında da kullanılan kozmetik ve bakım ürünlerine özen göstermek gerekir. Cildin yağ dengesini düzenleyen medikal kozmetik ürünler sivilce oluşumunu engellemektedir. Kendi kendinize sivilcelerinizi patlatmayın. Sivilceler sıkıldıklarında daha kırmızı olur ve şişer. Bunun sonucunda doku ezilmesi nedeniyle iz bırakır. Antibiyotikler yağ bezindeki bakteri sayısını ve derideki kızarıklığı direk olara azaltır.

sivilce-tedavisi-nedir

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır Sivilce izi tedavisinde amaç, ciltteki hasarı onarmaktır. Lazer ile yapılan sivilce tedavisi ise cilt iki farklı şekilde tedavi edilir. İlk olarak cildin en üstünde bulunan hasarlı dokular soyularak izler tedavi edilir. İkinci olarak da ciltte bulunan kollajeni yenileyerek hasarlı dokuların onarılmasını sağlar. Lazer tedavileri, 3-4 hafta ara vererek 4-8 seans olarak yapılmalıdır. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile çıkarın. Limon suyu cildi dezenfekte eder, yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ dengesini sağlar. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız yeterlidir. Siyah nokta tedavisinde bir diğer doğal yöntem bal ve esmer şeker maskesidir. Bir yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı esmer şeker güzelce karıştırılır. Hazırlanan maske cildinize ovarak uygulanır. Şekerin pürüzlü yapısı cildinizde peeling etkisi oluşturacaktır.

Sivilce Tedavisi Resimleri

 

sivilce-tedavisi-nasil-yapilmalisivilce-tedavisi-lazer-ilesivilce-tedavisi

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git