Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Son Yılların Abiye Modası

Son Yılların Abiye Modası
13 Şubat 2018 tarihinde eklendi,

Son Yılların Abiye Modası

 

 

 

Özel günlerin vazgeçilmez parçaları olan abiye kıyafetler günün ağırlığına uyum sağlamamızı sağlayarak günün kurtarıcısı oluyorlar. Çok çeşitli şekillerde olabilen bu abiye kıyafetleri gidilecek yere ve mekana göre seçmek gerekir. Zira abes görüntülere yol açabiliriz. Ki abiye kıyafetlerde çok sık olabilen bir durumdur bu. Onun için abiye kıyafet seçimi yaparken diğer kıyafet seçimlerinin aksine bir nebze daha dikkatli olmakta fayda vardır. Genel olarak abiye kıyafet denilince ilk akla gelen düğün, nişan ve mezuniyet gibi organizasyonlardır. Bu organizasyonlarda eğer davet yakınıysanız bu yakınlık derecesine göre gösterişli abiye kıyafetler tercih edilebilir. Burada yakınlık derecesi oldukça önemlidir. Eğer çok yakınlık yoksa abartmamakta fayda vardır.

 

Mezuniyet törenleri için ise önemli olan husus yaşa göre giyinmektir. Şimdilerde ilk ve orta okullarda ki yetişme çağındaki kızların genç kız abiye kıyafet modellerine yöneldiğini görüyoruz ve bu hoş bir görüntü oluşturmuyor maalesef. Düğün, nişan ve mezuniyet törenleri haricinde işle ilgili davetlerde de abiye kıyafetler tercih ediliyor. Yine burada da önemli olan nokta davetin önemi ,mekan ve sizin konumunuzdur. Ayrıca son yılların abiye modasını dikkate alarak giyinmek faydalı olacaktır. Modası eskide kalmış kıyafetler size arabesk bir hava katabilir. Bütün bunlara ek olarak abiye seçiminizi doğru yaptığınız halde ayakkabı , çanta ve aksesuar seçimi hatalı yapıldığında abiyenizin güzelliğini gölgeleyebilirsiniz. Bu seçimleri de mutlaka doğru yaparak kıyafeti ortaya çıkarabilir veya kıyafetinize ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

Abiye seçimi yaparken son yılların abiye modasına uymak gerektiğinden bahsetmiştik daha önce. Şimdi gelin bunlara biraz göz atalım. Abiye seçiminde kişinin kendi tarzını yansıtması oldukça önemlidir. Bunu yaptığınız takdirde kıyafet sizde emanet gibi durmayacak ve adeta sizinle bütünleşecektir. Tarzınız olan kıyafetin son yılların abiye modasına da uygun olduğunu düşünürsek eğer işte o zaman tüm gözlerin sizin üzerinde olmaması için hiçbir neden kalmayacaktır. Abiye modasında geçtiğimiz 2016-2017 senesinde daha çok çiçekli modelleri görüyorduk. Abiye kıyafetler daha hareketli ve abartılıydı.

 

Ama 2018 senesinde bu abartının sadeliğe doğru kaydığını belirtelim. Canlı ve dikkat çekici renkler de yerini sadeliğe bırakıyor ve daha romantik modeller karşımıza çıkıyor. Önceden moda olan canlı ve rengarenk modeller yerine daha soft renkler göreceğiz artık. Özellikle çoğu kadına çok yakıştığı ve daha ince bir görüntü elde etmemizi sağlayan straplez modelleri artık görmemeye başlıyoruz. Senelerdir üstümüzden eksik etmediğimiz bu modeli artık rafa kaldırmanın zamanı geldi de geçiyordu bile. Klasik modeller yerine artık daha değişik modeller de karşımıza çıkıyor ve sıkıldığımız ve hep modelleri gördüğümüz kıyafetler biraz olsun farklılaşıyor.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git