Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Sonbahar-Kış Tesettür Kaftan Modelleri

Sonbahar-Kış Tesettür Kaftan Modelleri
25 Ekim 2016 tarihinde eklendi,

Sonbahar-Kış Tesettür Kaftan Modelleri

Sonbahar- kış aylarına girmeden hemen önce düğün ya da kına yapmak isteyenler için harika tesettür tasarımları bulunuyor. Bilindiği üzere tesettür kaftan modellerinin geneli bordo, kırmızı tonlarında oluyor. Yeni çıkan kaftan modellerinde ise pembe, yeşil ve mor tonlar hâkim. Üst kısımları gold veya silver işlemeli olarak tasarlanan kaftan modellerinin iç kısımları daha çok saten kumaştan tasarlanıyor. Modellerin üç etekli bölümlerinde ince kadife kullanılıyor. Bu tarz kaftanlara aksesuar olarak altın liralı kemer veya gümüş kalın kemer kullanımları 1900’ lü yılların köy hatunlarını andırıyor. Saç yapımı olarak şelale gibi omuzlardan dökülen yoğun dalgalı ya da düz modelli topuzlar tercih ediliyor. Tercihen alında gümüş bir aksesuar kullanılabilir. 2016-2017 tesettür kaftan modellerinde çok fazla işleme ve süse yer verilmiyor. Bunun nedeni kaftandan çok gelinin ön plana çıkmasını sağlamak.

Yeşil Renk Kaftan Modeli

Yeşil Renk Kaftan Modeli

Üç etek kısmında kullanılan mat işlemelere ek olarak fakir kol boyunda koldan yarım metre uzunluğunda tüller tercih ediliyor. bu tarzlarda duvak kullanımı pek bulunmuyor ama kullanılmayan kaftanlar da yok değil. Duvaklı kaftan tercihlerinde iç kıyafet genellikle parlak ve canlı renklerden tercih ediliyor. Kaftanın dış kısmı ise koyu ve iç kısmın renklerinin hâkim olduğu, yaka boyundan yerlere kadar uzanan işlemeler mevcut. Duvak iç kıyafetle aynı renkte ve alın kısmına gelen bölümde sık ve parlak işlemeler mevcut. Kaftanın duvağı bel ortasına kadar uzanıyor. Kaftan kolları volanlı ve kol ağızları asimetrik kesim. Üstelik kol içlerinde uzanan, iç kıyafetin hâkim renginde kalın tüller mevcut. Natürel tarzı tercih eden genç kızların kaftan tercihleri daha çok iç ve dış kıyafetin yakın renklerinden oluşuyor. Tesettür kaftan tarzlarında en çok kullanılan natürel tarzlar saten kumaşın hâkim olduğu kırmızı tonlar. Bu tarz modellerde de yine duvak kullanımı mevcut. Ama kısa duvak kullanımı daha yaygın. Duvak üzerinde dış kıyafetin kenar kısımlarındaki işlemem ve modellerden mevcut. Bu şekilde kıyafet ve duvak arasında bütünlük oluşturulmuş. Bazı kaftan duvakları iki parça ve iki renkten mevcut. altta kalan saten türban kısmın üzerine daha açık ya da daha koyu tonlarda duvak tercihleri yapılabiliyor. Ayakkabı tercihi yemeniden tarafa. Kıyafetlerde bütünlük oluşturmak amacı ile ayakkabı olarak yemeni tercih edilirken çiçek yerine altın bohçası kullanımı daha yaygın. Kaftan modellerinin kabarık etekli olanları da mevcut. Tercihe göre genç kızlar bu modelleri de deneyebilir

Sonbahar-Kış Tesettür Kaftan Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git