Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Sonbahar Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Brokar Kumaş

Sonbahar Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Brokar Kumaş
17 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Sonbahar Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Brokar Kumaş

 

Sonbahar-Tesettür-Modasının-Vazgeçilmezi-Brokar-Kumaşlar

Sonbahar ve tesettür modası denildiğinde ilk olarak akla gelen kumaş türü brokardır. Bu kumaşın tesettür modasında sıkça kullanılmasının nedeni ise işlemeli ve şık yapısıdır. Ceketlerden kaftanlara, elbiselerden eteklere kadar birçok parçada brokar kumaşa rastlamak mümkündür. Peki, nedir bu brokar kumaş, brokar kıyafet modelleri ve bu modeller nasıl kombin yapılır sizler için detaylarıyla açıklamaya karar verdik. Gardırobunuzda bulunan veya alışverişten yeni alacağınız parçalarla bizim verdiğimiz öneriler sayesinde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Brokar Nasıl Bir Kumaştır? Kışlık Mı? Brokar kumaş günlük hayatta daha çok döşeme ve perdelerde kullanılan iç yapısında işlemeleri bulunan ve dokusu kabarık olarak ele gelen kalın görünümlü kumaş türüdür. Bu kumaşın bu şekilde kalın bir görünümde olması daha çok sonbahar ve kışın kullanmasına neden olmaktadır. Kumaşın tesettür modasına uygun olmasının en büyük nedeni ise desenli yapısı ve maksi eteklere elbiselere hatta cepken tarzı ceketlere bu saraylardan gelme kumaşın çok yakışıyor olması. Brokar Ceket ve Cepken Modelleri Brokar kumaştan yapılan cepken ve ceketler özellikle pantolon bluz kombinlerinin üzerine çok yakışmaktadır. Genelde ayağa kadar uzandıkları için de brokar ceket olmaları görsellik açısından çok daha şık olmaktadır. Bordo, haki ve saks mavisi olanları bu sonbaharda sıklıkla karşımıza çıkacak. Brokar çok hareketli bir kumaş olduğundan kullanılan aksesuarlar ve başörtüsü çok daha sade ve düz renklerden oluşmalıdır. Aksi halde gözü yoran bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Brokar Etek ve Elbiseler Brokar kumaşın sık kullanıldığı alanlardan birisi de maksi etek ve boydan elbiseler. Bunlar doğru kombinlendiğinde çok şık olmaktadır. Brokar eteklerle krem, beyaz ya da siyah düz renk bluzlar çok iyi kombinler oluştururken, maksi elbiselerde sade aksesuarlar kullanılmalıdır. Brokar Kumaşlı Kıyafetlere Hangi Ayakkabı Yakışır? Daha öncede söylediğimiz gibi brokar kumaş şıktır, güzeldir ancak doğru kombinlenmediğinde gözü yorucu bir görsellik verir. Bu nedenle brokar kumaşı tercih ettiğiniz kombinlerinizin altında daha mat ayakkabılar seçmeli, rugan ayakkabı kullanmaktan sakınmalısınız. Stiletto, loafer ve babet ayakkabılar kullanabileceğiniz en uygun ayakkabı türleridir. Kalın topuk ya da ince topuk tercih etmeniz ise tamamen sizin rahat etmenize bağlı, ikisi de olur.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git