Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Stil Sahibi Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Stil Sahibi Olmak İçin Neler Yapmalıyız?
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi,

7 Adımda Stil sahibi ol

Şık giyinmek herkes ister ama şık giyinmenin pahallı olduğu fikri hemen hemen herkeste var. Oysa size vereceğim 6 adımda güzel giyinmenin ince ayrıntılarda saklı olduğunu göreceksiniz.

1-Tercihiniz sade makyajdan yana olsun.

Günlük hayatınızda abartılı makyajdan kaçın. Size sadece; göz kalemi, rimel ve allık yeterli olacaktır. Sürüp sürüştürüp daha güzel görüneceğim düşüncesinin çok eskilerde kaldığını unutmayın. Günümüz modasında ne kadar doğalsanız o kadar güzelsiniz anlayışı mevcut. Sizde var olan doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için çok fazla şey yapmadan; yüzünüzdeki makyaj, varla yok arası bir görüntüde olmasına özen gösterin yeter.

2- Gömleğinizi Alışıla Gelmiş Gibi Kullanmayın

Gömleğinizi giymiş olduğunuz eteğin içine sokarak farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Belinizi ön plana çıkartacak bir kemer taktınız mı kendinizde oluşan farka şaşıracaksınız. Eğer beliniz kalınsa bu öneri elbette size göre değil. Beli kalın olan bayanlar, bel bölgesine kemer takarlarsa ilgiyi bu bölgeye yönlendirmiş olurlar. Bu duruma, kaş yaparken göz çıkarmak deyimi en uydun olur sanırım.

Gömlekleri kullanırken gömlek kollarınızı kıvırırsanız maskülen bir hava kazanırsınız. Kıyafetiniz ilk anda zarif bir görüntü içinde olsa da, gömlek kollarını kıvırmanız ile maskülen hava sizi güçlü, bir o kadarda çekici kılar.

asil-tesettur-kombinleri

3- Saçlarınızı Kuaföre Gitmeden De Bakımlı Kılabilirsiniz.

Kuaföre gitmek hem zaman kaybı hem de belli bir maliyet getirmekte. Evde yapabileceğiniz ufak dokunuşlarla saçlarınızı şekle sokabilirsiniz. Bu yıl oldukça eğilim olan saç bantlarıyla saçınızı toplayıp kendinizi farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Kıyafetinize uyumlu olacak renklerde saç bantları her zaman elinizin altında bulunsun derim. Saç bantlarını iki üç kez saçınıza dolayacağınız gibi, boyları kısa olan saç banlarını başınıza bir kez düğmek atık bağlayabilirsiniz.

Eskilerden günümüze gelen ve hala eğilim olan örgü saç modası bu yılda revaçta. Saçlarınızı örgü yaparak topladığınızda, hem romantik bir havaya bürüneceksiniz hem de bakımlı bir görüntü sergileyeceksiniz.

4-Şallara Hayatınızda Yer Açın

Her mevsim kullanılan şallar sizin en çok kullanacağınız parçalardan olacak. Bu yıl aksesuar modasının en çok kullanılan parçası olan şallar, sizi de sarsın. Bir bayanın gardırobunda en az iki şal olması gerektiğini size hatırlatmak isterim. Bu yıl oldukça uzun olan şallar trend. Gri tonlarının hâkim olduğu şal dünyasında, ekose şallarda yer almakta. Dümdüz bir elbiseyi, kullandığınız bir şalla bambaşka bir havaya bürüyebilirsiniz. Benim size önerim; bir tane siyah şal, bir tane ekose şal her zaman elinizin altında olsun. Alma gücünüz varsa, elbette ki bu sayıyı artırabilirsiniz.

5- Takılara Yer açın

Her bayan takıdan hoşlanır ama önemli olan takıları uygun şekilde kombininize eklemek. Özellikle uzun kolyeler sizin için bulunmaz bir aksesuar. Düz siyah bir elbiseyi halden hale sokabilirsini. Sırdan düz bir siyak elbiseyi günlük kıyafet olarak kullanmak için; salaş bir hırka ile kombinleyip, uzun spor bir kolye ile tamamlayabilirsiniz. Yine aynı elbiseyi; gösterişli taşlarla süslü kolye ile kombinlediğinizde, göz alıcı bir davet kıyafeti elde etmiş olursunuz.

Takıların içinde en kuvvetli etkiyi oluşturan kolyelerden, günlük kullanım için olanlardan ve davetlerde boynunuzu süsleyecek olanlardan birer tane edinmenizde fayda var.

6-Bir Bayanın Yaşını Gösteren Elleridir

Çoğu kez ihmal edilen ellerdir. Yüz bakımına önem verilirde eller hep arka planda kalır. Oysa kadınların elleri onların güzelliğinin bir parçasıdır. Kıyafetinizi tamamlayan elleri ihmal etmemeniz gerekir. Kıyafetinizi rengine uygun tırnağınıza sürülen oje, sizin kıyafetinizin etkisini artıracaktır. Her kıyafete uygun renk oje sürmekten hoşlanmıyorsanız, bütün kıyafetlere uyum sağlayacak açık tonda oje kullanabilirsiniz.

Ojelerin uzun süre tırnakta kalması, tırnağın hava almasını engellediğinden, tırnaklarınızın kararacağını unutmayın.

Sizi verilen bu önerileri hayatınızda uyguladığınızda; aydada ki sizi daha çok sevecek ve kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

2016-stil-sahibi-tesettur-trendi

7- Çantalar Size Bambaşka bir havaya Sokabilir

Çok şık bir kombin yapsanız bile bu kombini bir anda yok edebilecek bir çanta taktığınızda gülünç bir duruma düşebilirsiniz. Siz siz olun, bir seferliğine de olsa paraya kıyın ve iyi kaliteli bir çanta alın. Bir kaliteli çantaya sahip olduğunuzda, yıllarca bu çantayı kullanabilirsiniz. İndirimleri takip edip aldığınız klasik bir çanta ile günlük bir çanta elinizin altında bulunması şart.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git