Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Şüheda Aydın 2014 Koleksiyonu (Şüşütown)

Şüheda Aydın 2014 Koleksiyonu (Şüşütown)
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi,

Şüheda Aydın Tasarımları

Epeydir tasarımcılardan bahsetmiyordum, ama bu kez farklı bir isimden bahsedeceğim, çok genç yaşta kendi markasını kuran bir başarının öyküsü geliyor karşınıza, Şüşütown markası ile Şüheda Aydın..İnternet üzerinde gençlerin ne kadar vakit geçirdiğini bilsek de, bu kez bunu bir avantaja çeviren yaratıcı Şüheda Aydın’ın hikayesi hepinizi hem kıskandıracak, hem de şaşırtacak nitelikler taşıyor.

Şüşütown’da ki yolculuğuna üniversitede uluslararası finans okuduğu sırada girişimde bulunmuş, şal yaparak oluşturduğu facebook sayfası üzerinde hızlı bir ivme kazanan genç tasarımcı şimdiler genişlettiği ürün gamı ile 100.000 bine yakın takipçisi ile kullanıcılarının beğenisini çoktan kazanmış. Örtülü bir bayan olması nedeniyle çalışmalarında son derece titiz olan hanımefendi, şallarını oluştururken yakmayan vual kumaşlar tercih ediyor.

Modayı tesettüre uyarlayabildiği ölçüde benimseyen Şüheda Aydın, “Tesettürün sınırlarının dışına çıkılmadığı ve israfa kaçılmadığı sürece modadan yararlanılabilir. Modanın İslam’a aykırı olduğunu düşünmüyorum, bilakis İslam sanata ve estetiğe çok önem veren bir din.” diye belirtiyor.

Şüheda Aydın Şüşütown 2014 Yaz Koleksiyonu

Şüşütown’da Neler Var?

Koleksiyonu son derece dinamik ve klasik giyimi yansıtırken, içerisinde eğlenceli detaylar da yakalayabileceğiniz öğeler barındırıyor.”Ben bunu giymem” dediği hiçbir modeli kreasyonunda yer vermediğini belirten Şüheda Aydın, çabasız şıklığı kumaş kalitesi ve trend renkleri ile şehir hayatına rafine ediyor. 2014 yaz sezonu için “Haliç Koleksiyonu” adını verdiği bir çini deseninden ilham almasıyla Şüşütown yeni modelleri sezonda hayat buluyor.

Sonsuzluğa gönderme yapan helezonik desen,markanın kendi ruhundaki dinamikliği ifade eden bir motif olarak karşımıza çıkıyor..tarihi bir çini deseni koleksiyon parçalarına ve renklerine taşınırken, etkilenmek mümkün değil.Eşarplardan, bluzlara ve elbiselere bu motif en naif haliyle yerleşip alıcılarını hevesli bir beklentiye sokuyor.Genç ve enerjik koleksiyon yaratıcısı olan Şüheda Aydın, sezonda kendisi gibi genç bayanların severek tercih edeceklerine inandığı, oversize abartısız yazlık mantolar, yazlık brokarlar, uzun ceketler, uzun pançolar ve kaftan tunikler ile geniş ve bir o kadar ayakları yere basan bir koleksiyonla sezonu bitirmek üzeredir.Renkler ise biraz Haliç’in maviliğinden, biraz Haliç’e doğan güneşin renginden esinlenilmiş; sarı, narçiçeği, su yeşili, lacivert, somon ve bej gibi tematik hatlar oluşturulmuş..Sizlere eğlenceli ve bir o kadar klasik kalıplarla hazırlanmış modeller Şüşütown’da karşılamaya bekliyor.

Şüşütown Eşarpları

Şüşütown başarıları;

-10 koleksiyon hazırladı.

-Yazılı basında 41 kere haberi&röportajı yapıldı.

-3 radyo, 3 canlı tv yayınına katıldı.

-Üniversite, lise ve derneklerde 10 kez konuşma yaptı.

-3 sosyal sorumluluk projesinde tasarımlarıyla yer aldı.

-1 kez Moda okulu eğitimi verdi.

-3 kez Şüşütown Buluşmaları düzenledi.

-Global Üniversiteli Girişimcilik yarışmasında Sosyal Etki ve Ekonomiye
Katkı Ödülü olarak 2 kez ödül aldı.

Şüşütown 2014 Yaz Koleksiyonu

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git