Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Başörtü Modelleri

Tesettür Başörtü Modelleri
22 Mart 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Başörtü Modelleri

Moda her kadını esir almış bir salgın hastalık adeta günümüzde.Sizlere güzel başörtü modellerini açıklayıcı ve görsel bir şekilde sunmaktayız. Bir hastalık ama tatlı tatlı bir hastalık. Renk uyumu, şıklık, yeni modeller, tarzlar aldı başını gitti. Bu akım tesettürlü veya açık bayanların aklını başından aldı. Eskiden tesettürlü bir kadın için kıyafet bulmak biraz daha zorluyken şu an için bu durum tam bir ganimet. İpek şallar, desenli şallar, monokrom örtüler, çeşit çeşit tunikler, rengârenk elbiseler ve tabiî ki bunları tamamlayan aksesuarlar, saatler, küpeler, kolyeler ve tabiî ki ayakkabılarla giyim artık adeta şaheser durumda.

Kapalı hanımlar seçtikleri kombinlerle hem İslamiyet’e uyum sağlarken, hanım hanımcık, şık, elegan, cool bir hava oluşturarak enfes bir görüntü bir uyum sergiliyorlar. Hem çağa uyup hem kendilerini yansıtan modern görünümü sağlıyorlar.

Kıyafet tercihleri bir eteğe nasıl bir gömlek tercih edilir, tunik nasıl kombinlenir, eşarp nasıl bağlanır bunlar önemli olduğu kadar kıyafetle birlikte seçilen renklerin uyumu da birleşince görsellik adına harikalar doğuyor.

Seçilen kıyafetin rengi sizin kimi zaman ruh halinizi yansıtıyor, kimi zaman kafalarda çağrışımlara neden oluyor. İnsanlar bizleri aslında renklerle hatırlıyor. Seçtiğiniz açık renkler bizi huzurlu, mutlu, temiz, sakin bir başka deyişle cool olarak kafalara kazırken; karmaşık renkler ya da sarı, turuncu tonlar sizin canlı kişiliğinizi, hareketli, konuşkan bir ruh haline sahip olduğunuz konusunda kafalarda bir iz bırakıyor. Seçilen kırmızı, bordo, koyu pembe tonlar her ne kadar dişiliğin sembolü tonlar olsa da dikkatli kullanılması gerekir. Hem tesettür ruhuna uygun hem şık olma seçeneğini göz önünde tutarak bu tonların daha dikkatli kullanılması gerekir. Renklerin şahı daha doğrusu şahları, sultanları bir taneleri olan siyah ve beyazsa asilliğini asla yitirmeden, nefesleri tutturuyor. Mesela siyah bir elbiseyle istediğiniz renk ayakkabı giyip, uygun bir şal takarak, belki minicik bir yüzükle dünyanın en şık kadını haline gelebilirsiniz. Beyazın asaleti konusunda belki saatlerce konuşsak dilimizi, kendimizi yormak dışında bir sonuca eremeyiz. Sonuç ise şu olur beyaz asildir. Hele ki beyaz bir tunik kombiniyle seçilen pudra rengi bir şal şahane bir görsel oluşturur.

Renkleri her zaman sade olarak kullanmıyoruz tabiki; desenli, çiçekli, renkli, monokrom, bir dönemin lideri puanlı şallar; çiçekli böcekli, bebe yaka, işlemeli yakalı gömlekler; kemerlerle nefis görünen tunikler; son dönemin parlayan yıldızı overcoat, hakim yaka ceketler, şık pardesülerle birlikte şıklığa şıklık katıyor.

Bir kadının hem şık hem modern görünmesi için uzman bir bakıştan çok, dikkatli bir görselliğe ihtiyacı vardır. Seçtiğiniz bluz veya gömlek desenli, karmaşık renkliyse giyimizin kalan kısmını daha sade seçerek şık olabileceğiniz gibi, bazen karmaşık renklerin uyumsuzlukların uyumunu da yaşayabilirsiniz. Dikkatli ve güzel seçimlerle tesettürlü bayanlar en şık olabilirler. Moda ile kalın efendim.

Tesettür Başörtü Modelleri Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git