Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Elbise

Tesettür Elbise
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi,

Tesettür Elbise

tesettur-elbise-modeller

Allah’ın kadınların giyimleri üzerine emrettiği kurallar mevcuttur. Her Müslüman kadın Allah’ın emrettiği kurallar çerçevesin de giyimlerini sürdüre bilmektedirler. Tekstil dilin de ise bunun adına tesettür elbise diye adlandırılır. Bu elbise modellerini tarif edecek olursak eğer ayak bileklerine kadar uzunlukta olan kol boyları el bileklerine kadar gelen boydan elbiselerdir. Bu elbiseler eski zamanlara göre şimdiler de modelleri oldukça fazladır. Eski zamanlar da elbiseler sadece robadan olarak satılırken şimdiler de oldukça çok fazla model bulunmaktadır. Tesettür elbise de günlük kullanılan elbiseler ve düğünler de, nişanlar da, kınalar da ve sünnet düğünlerin de giyilebilen adına abiye kıyafet denilen elbiseler de bulunmaktadır.

tesettur-elbise-modeli

Bunlar da normal günlük elbiseler gibi Allah’ın kadınlar için emrettiği ölçüler dahilin de üretilmiştir. Bu elbiselerin de fark farklı renkleri ve modelleri bulunmaktadır. Tesettür üzerine yapılan elbiseler son yıllar da oldukça fazlalaşmıştır. Eskiden bu tür elbiseleri bulmak oldukça zor iken şimdiki zaman da bu elbiseleri bulmak oldukça kolaylaşmıştır. Bunun sebebi ise moda dünyasın da tesettür üzerine çalışma yapan birçok stilist bulunmaktadır. Tasarlanan bu elbise modelleri sayesin de tesettür üzerine üretilen modeller de gün geçtikçe çok fazla model olmaya başlamıştır. Bu modellerin bazılarını sayacak olursak eğer şu şekilde sıralayabiliriz. Son zamanlar da oldukça rövaşta olan pileli elbise modelleri bulunmaktadır. Bu pileli modeller elbisenin kimi zaman önün de kimi zamanda arkasında yer alabilmektedir.

tesettur-elbise-modasi

Onun dışın A kesim elbise modelleri veya balık elbise modelleri de tesettür üzerine yapılan elbiseler arasındadır. Önemli davet ve etkinliklerde şıklıkta yarışan kadınlarımız tesettür elbise modelleri arasında şu sıralar genellikle canlı renkleri ve kaliteli kumaşları tercih etmektedirler. Her yaştan tesettürlü kadınlarımıza hitap eden abiye modeller arasında kendinize uygun bir seçeneği muhakkak bulabilirsiniz. Senenin modası olan mor göz alıcı tasarım ve küçük detaylarla davetlerin önde gelen renkleri arasında yerini almış durumda, yanı sıra fuşya pembe ve pudra seçeneklerinin de kadınlarımız arasından en çok tercih edilen renkler arasında görmekteyiz.

tesettur-elbise

Tesettürde şıklık, rahatlık ve kalitenin bir arada olması hem giydiğimizde kendimize güvenimizi artırır hem de rahat hareketlerimizle ilgi odağı olabilmemizi sağlar. Ücretsiz kargo vade farksız taksitlendirme seçeneklerinin bulunduğu internet alışveriş sitelerinde alışverişi sezon sonlarında yaparak daha da karlı bir hale getirebiliriz. Tesettür giyimde marka sayısının az olması fiyatların yükselmesine sebebiyet vermektedir. Ancak uygun fiyatlarla tarz modelleri edinebilmemiz de artık o kadar zor görünmüyor. Yaz kış gardırobumuzu renkli ve kaliteli abiyelerle donatarak iş yaşantımızda ve özel davetlerimizde kendimizi daha güvenli hissetmemiz mümkündür.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git