Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyim Aksesuarları

Tesettür Giyim Aksesuarları
30 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyim Aksesuarları

tesettur-aksesuar-8

Aksesuarlar giyimi ve stili tamamlayan, yardımcı ürünlerdir. Tesettür giyimde de önemli bir yeri bulunmaktadır. Tesettür giyimi, inançları doğrultusunda, yaşamının bir parçası haline getirmiş, kadınlar için kullanılabilecek aksesuarların neler olduğunu açıklamak için sizlere bir yazı hazırladık. Hayatı kolaylaştıracak ve giyim konusunda sizlere çok yardımcı olacağını düşündüğümüz bu aksesuarları ve nerelerde kullanıldıklarını yazımızda bulabilirsiniz. Mobil yakalar: Tesettür giyim aksesuarları içinde çok fonksiyonel bulduğumuz mobil yakalar, tesettürlü hanımların hayatını çok kolaylaştırıyor. Sadece kolaylaştırmakla da kalmıyor. Normal, sıradan bir giysiyi veya kombini bir anda olağanüstü bir hale getirebiliyor. Tabi uygun kullanıldıklarında. Mobil yakalar ayrı bir parça halinde hazırlanmış, bir nevi boyunluk gibi tasarlanmış ve yaka yerine kullanılabilen aksesuarlardır. Açık yakalı tesettür için uygun olmayan bir bluzun veya üst giysisinin açık olan bölümünü kapatmayı sağlayabilirler. Kapatmayı ve tesettüre uygun bir hale getirmeyi sağlarken, aynı zamanda bluzun veya diğer herhangi bir üst giysisinin, modelini de tamamen değiştirirler. Sürekli kullandığınız ve artık tekdüzeliğinden sıkıldığınız giysilerinizi mobil yaka kullanarak, değişik bir forma sokabilirsiniz. Hem daha farklı bir modele kavuşma imkanı yakalamış olursunuz, hem de sizin içinde bu giysinin farklı bir kullanım şekli daha ortaya çıkmış olur. Diyelim ki bir mağazada ve bir alışveriş merkezinde çok güzel bir bluz gördünüz. Ancak tesettür giyim için çok da uygun bir bluz değil. Yaka kısmı kapalı değil. Yaka dışında, rengini, modelini, formunu çok beğendiniz. Ve tam da sizin tarzınıza göre. Alsanız bile bu bluzu ev dışında bir yerde giyebilmenizin mümkün olmadığını düşünüyorsunuz. Hayal kırıklığı yaşamanıza gerek yok. Hayal gücünüzü kullanın. Bir mobil yaka ile bu bluzu dışarıda da kullanılabilecek hale getirebilirsiniz. Tesettür giyim için çok önemli ve kullanışlı olan mobil yakalar suni kürklerden, dantellerden, işlemeli kumaşlardan, ipek kumaşlardan ve daha pek çok materyal kullanılarak çok şık ve zarif bir şekilde hazırlanıyor. Kullanımı da çok kolay ve pratik. Bluzunuzu giydikten sonra yakayı boynunuza yerleştirip, arkada bulunan düğme, çıt çıt veya klipsini kapatıyorsunuz, o kadar. Kolluklar: Tesettür giyim aksesuarları içinde kollukların da yerini görmezden gelmemek lazım. Kolluklarda giysilere çok şık bir görünüm ve hareket katıyor. Yarım kollu giysiler giyildiği zaman, tesettür için esas olan kolların bileğe kadar örtülmesi kuralı ihlal edilmiş oluyor. İçeride bu giysilerle dolaşabilirsiniz ama dışarısı için yarım kollu giysiler uygun değil. Bu durumda kolluklarınızı takarak rahat bir şekilde dışarıya çıkabilirsiniz.

tesettur-aksesuar-4

Giysinizi değiştirmenize gerek kalmadan, pratik ve hızlı bir çözüm sunan kolluklar, giysilerin tamamlayıcı aksesuarları olarak da kullanılmaktadır. Giysileri m ve onlara farklı bir hava veren kolluklar, üstelik çok da kullanışlılar. Bu nedenle tesettürlü her hanımın gardırobunda bu kolluklardan birkaç değişik modelde ve renkte bulunması gerektiğiniz düşünüyoruz. Tesettür giyimde kolluk modası da unutulmamış ve kolluklarda çok şık detaylar hazırlanmış. Nakışlı, işlemeli, desenli kolluklar bulunduğu gibi, zirkon taşlarla süslenmiş çok zarif kolluklar da tesettür giyim aksesuarları arasında yerlerini almış. Boneler: Tesettür giyinen kadınların her gün kullandıkları en önemli tesettür giyim aksesuarları bonelerdir. Bone saçları toplar. Saç tellerinin eşarbın veya şalın altından çıkmasına engel olur. Eşarp takan yani giyim konusunda tesettürü tercih eden hanımların ille de bone takması gerekmez. Ancak yıllardır boneler tesettürlü kadınların her gün kullandıkları aksesuarlardan olmuştur. Nedeni ise başörtü kullanımı konusunda büyük kolaylık sağlamasıdır. Eşarplar çok çeşitli şekillerde ve modellerde bağlanır. Tesettür giyim ve tesettür modası sayesinde yüzlerce çeşit eşarp bağlama şekli geliştirilmiştir. Eşarplar artık sadece basit düğümler kullanılarak bağlanmıyor. Uygun model ve formun verilmesi için bazı yerlere eşarp uçları toplu iğneler ile sabitleniyor. Bu durum da, bonenin fonksiyonunu devreye sokuyor. Toplu iğneler eşarbın modelinin ve formunun sabit kalması ve gün boyunca eşarbın bozulmadan saçta kalması için boneye sabitleniyor. Özellikle ipek eşarp ve şallar, bone kullanılmadan saça bağlandığında, kayarak, çok çabuk saçtan düşebiliyor. Bu nedenle tesettürlü kadınlar boneyi muhakkak kullanıyor. Ayrıca eşarp saçtan kaysa bile bone sabit kaldığı için saç telleri açılmıyor ve tesettür kuralları ihlal edilmemiş oluyor. Eşarplar veya şallar: Tesettür giyimin olmazsa olması eşarplar veya şallardır. Değişik form ve modellerde eşarp bağlamayı öğrenmeli ve bunu pratik hale getirmelisiniz. Sizin için en pratik birkaç bağlama yöntemini benimseyip , sürekli kullanabilirsiniz. Eşarp ve şal sektörü son yıllarda çok gelişti. Adeta bir sanat eseri olarak düşünebileceğimiz, çok güzel tasarımlı eşarplar, tesettür dünyasının vazgeçilmeyen aksesuarlarıdır. Tesettür deyince ilk akla gelen tesettür giyim aksesuarları olan eşarplar ve şallar, modern dünyaya çok güzel ve zarif bir uyum sağladı. Tesettür giyim aksesuarları içinde ayakkabılar, çantalar, eldivenler, kemerler, takılar gibi, daha pek çok aksesuar da bulunmaktadır. Giysinize uygun ve giysinizi tamamlayacağını düşündüğünüz bu aksesuarlar ile her zaman zarif, her zaman şık, çok hoş tesettürlü bir hanım olabilirsiniz.

Tesettür Giyim Aksesuarları Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git