Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyim Parçaları

Tesettür Giyim Parçaları
18 Ocak 2018 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyim Parçaları

 

tesettur-giyim-parcalari

Tesettür giyim oldukça geniş bir konudur. Çünkü giyim kombinleri içinde birçok tesettür giyim parçaları barındırır. Başörtüsünden tutun giysilerin üstüne giyilen pardesü , ferace , trençkot , kabanlara kadar birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden tarzınıza uygun olanı seçebilir ve ona göre kombinler oluşturabilirsiniz. Tesettür giyim firmaları bundan beş sene öncesine kadar gençlere yönelik ürünler pek çıkarmıyordu. Onun için genç tesettürlü hanımlar tarzlarına ve yaşlarına uygun kıyafet bulamıyor ve istemedikleri kıyafetleri giymek zorunda kalıyorlardı. Bu da oldukça rahatsız edici bir durumdu. Ama şimdilerde o günlerden eser kalmadı desek yeridir. Şimdilerde genç tesettür modasında oldukça hızlı bir gelişme sağlanmış olup oldukça fazla çeşitte ürünler mevcuttur. Üstelik sadece genç kızlara yönelik değil her yaştan kadınlara hitap eden bu giyim sektörü tesettürlü kadınlar için adeta bir can damarı oldu.

tesettur-giyim-parcalari-

Sektörde ki bu hızlı atılımla tesettür giyim firmaları da birbirleriyle bir yarış içine girdiler . Giyim kombinleri ve tesettür giyim parçalarından biraz bahsedeceğiz yazımızda .. Tesettür giyim denince akla ilk olarak başörtüsü geliyor desek yanlış olmaz herhalde. Tesettür giyimin yapı taşını oluşturan başörtüleri çeşitli şekillerde olabilmektedir. Öncelikli olarak eşarplardan bahsedebiliriz. Eşarplar geçmişten günümüze en çok kullanılan başörtüsü modelidir. Oldukça geniş yelpazeden oluşan renk ve desen çeşitliliğine sahiptir.

tesettur-giyim-parcalari-buyuk-beden

İpek eşarplar özellikle oldukça şık duran kumaş modellerindendir ancak dezavantaj olarak baştan kayma sorunu olduğunu dile getirebiliriz. Onun dışında tafta olan başörtülerini kullandığınızda baştan kolay kolay kaymadığını göreceksiniz. Bu sorunu yaşamak istemeyenler için de gayet şık modellerde tafta eşarplar mevcuttur elbette ki. Eşarp dışında en tercih edilen modellerden bir diğeri de şal modelleridir. Özellikle gençler arasında oldukça fazla kullanılan bu başörtüsü modeli daha rahat bir kullanım sağlıyor. Başı çok sıkmadan yapılan bağlamalarda eşarptan çok daha rahat bir model olduğunu söylemek mümkün. Yine eşarp gibi bu modelde de oldukça fazla renk ve desen çeşidi mevcut. Ama desenli şal modelleri eşarba göre daha kısıtlı ve şallar daha sade olarak kullanılıyor .

tesettur-giyim-parcalari-elbiseler

Tesettür giyim parçaları içinde bahsedeceğimiz bir diğer ürün de pardesülerdir. Pardesüler daha çok yetişkin kadınların tercih ettiği bir model olup şimdilerde feraceye doğru bir kayış vardır ve pardesü modellerini artık mağazalarda çok sık görememekteyiz. Feraceler rahat kullanımlarıyla daha çok revaçta olan ürünlerdir. Yine tesettür giyim parçalarının içinde olan kap ve trençkotlar daha çok gençler için tercih edilen modellerdir.

Tesettür Giyim Parçaları Resimleri

 

tesettur-giyim-parcalari-etek-bluztesettur-giyim-parcalari-pardesutesettur-giyim-parcalari-tuniklertesettur-giyim-parcalari-pardesu-kabanlar

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git