Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Abaya Asaleti

Tesettür Giyimde Abaya Asaleti
16 Nisan 2015 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyimde Abaya Asaleti

Tesettür giyim modasını yakından takip edenlerin gözünden kaçmayan detaylardan birisi de son zamanlarda Arap kıyafetlerinyeniden yorumlanmasıdır.  Arap kökenli muhafazakar dış giyim kıyafetleri arasında yer alan  ve kara çarşaftan astarsız oluşu ile ayrılan abayalar, modern tesettür giyimde yeniden ele alınıyor.

Tesettür giyim abayaları, salt dış giyim olmaktan çıkartarak, oldukça şık abiye kıyafetlerini abaya çizgisinde tasarlıyor. Abaya modelleri, feracelerin daha bol kesimli ve daha çok yarasa kol detaylı stilleri olarak karşımıza çıkıyor.

2015 Abaya Modellerinde Yeni Çizgiler

Kemer Detayı
2015 abaya modellerinde kemer detayı dikkat çekiyor. Kemerle bol formun yumuşatıldığı abayalar abiye kıyafetlerden sokak modası stiline kadar uzanıyor.

Kimono Etkisi
Ayrıca 2015 abaya modellerinin 2013’ ten beri hızla yükselen kimono modasından esinlendiği de gözlerden kaçmıyor. Kuşaklı ve yarasa kol abaya modelleri, kimonoları andırıyor. Uzun ve kimono tarzı abayalar,  tesettür gece kıyafetlerini tahtından etmeye aday!

Dantel Güpür ve Tüller
Abayalar, tesettür giyimde giderek daha özgür yorumlanmaya başlandı. Tesettür giyime has güpür detayı abayaları özel gecelere hazırlarken, kimi modellerde özellikle ön kısım ve kollarda kullanılan zarif işlemeler, oldukça güzel görünüyor. Bazı abaya modellerinde dar kesim kollar,  yarasa kesim tüllerle hareketlendirilmiş. Evaze kesim etekli abaya modellerinde tül ya da dantel detaylar ve kuyruk kullanıldığı da görülüyor.

Abayalarda Drape
Tesettür 2015 abaya modellerinde drape başarıyla kullanılmış. Drapeler kimi abaya modellerinde boydan boya, ikinci bir kat olarak tercih edilirken kimi modellerde dar kesim kollar ve üst, etekte katlarla hareketlendirilmiş.

Tesettür Dışı Giyimde Abayalar
Abayalar, tesettür dışı giyim sektöründe de modern yorumları ve çarpıcı şıklıkları ile dikkat çekmeye başladı. Yarasa kol ve geniş kesim abaya modelleri, işlemeli,  boncuklu, omuz dekolteli, tüllü ve transparan modelleriyle tesettür dışı moda sektöründe de klasik abiye elbiselerine oldukça hoş birer rakip oldu!

Tesettür Giyimde Abaya Asaleti Konusu Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git