Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

TESETTÜR GİYİMDE AYAKKABI SEÇİMİ

TESETTÜR GİYİMDE AYAKKABI SEÇİMİ
6 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

TESETTÜR GİYİMDE AYAKKABI SEÇİMİ

Bayanların en çok takıldığı noktalardan birisi de tesettür giyimde ayakkabı seçimidir. Tesettür kıyafetler ile tercih edilecek ayakkabılar nasıl olmalıdır? Topuklu ayakkabıları tesettürlü bayanlar giyebilir mi? Gibi pek çok soru yüzünden bayanlar tereddüt yaşamaktadırlar. Elbette ki tesettür giyimli bayanlar da topuklu ayakkabı giyebilir. Ancak streç kot ile giyilen topuklu ayakkabılar tesettür giyimde çok da uygun olmamaktadır. Bunun yerine İspanyol Paça pantolonlar ile, pantolon etekler ile yahut uzun etekler ile giyilen topuklu ayakkabılar hem fazla dikkat çekmemesi açısından güzel olmaktadır hem de karşıdan bakıldığında daha şık ve modern bir görüntü sağlamaktadır.

Gova ayakkabı modeli yani 3-5 cm topuğa sahip ayakkabı modeli düz ayakkabılara daha yakın olduğu için, bu ayakkabı modellerini dilerseniz dar kesim pantolonlar ile de kullanabilirsiniz. Böylelikle fazla dikkat çekmediği için şıklığınız ön plana çıkacaktır.

Tesettür giyimde kış aylarında giyilen uzun çizmeler de görsel olarak çok güzel görünmektedir. Uzun tunikleriniz ile kombinleyebileceğiniz uzun çizmeleriniz hem çok şık hem de çok modern görünmenizi sağlayacak, aynı zamanda da tesettür giyim için bir tezatlık oluşturmayacaktır.

Pardesü yahut uzun dış kıyafetler kullanan bayanlar ayakkabılarını çantalarına göre kombinleyebilir, yahut giydikleri pardösünün tonunda ayakkabılar tercih ederek gene bu şekilde uyumu yakalayabilirler.

Gelelim tesettür kıyafetler ile tercih edilen babet ayakkabılara. Genelde dar paça kesimli pantolonlar giymeyi tercih ediyorsanız, bu kesimdeki pantolonlara en çok yakışan ayakkabılardan birisi de babet ayakkabılardır. Ancak babet ayakkabıların çok düztabanlı ve çok yayılmış olanlarını değil de, biraz daha derli toplu yuvarlak formlarda olanlarını ve hafif topuklu olanlarını tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede karşı tarafa verdiğiniz görüntü daha düz ve daha toplu bir görüntü olacaktır. Babet ayakkabıları tercih ettiğiniz zaman çok uzun kıyafetler ör; pardösüler yahut çok uzun boylu etekler tercih etmeyin. Bunun yerine böyle uzun kıyafetlerinizi hafif yüksekliği olan ayakkabılar ile kombinlerseniz daha doğru bir tercih yapmış olursunuz.

Bayanların yaz aylarında en çok tercih ettiği kombinlerden birisi de salaş etek veya elbiseler ile kullanılan sandaletlerdir. Sandaletleri tesettürlü bayanların kullanması konusunda İslam Dini bilginleri herhangi bir sakınca görmemiş ve ayakların topuk kısımlarının ve parmak kısımlarının mahrem olmadığını söylemişlerdir. Bu yüzden sandalet giymeye çekinen tesettürlü bayanlar için açıklayalım, eğer tesettür kıyafetiniz, ayağınızı topuğunuza kadar örtüyorsa sandalet giyebilirsiniz ancak ayak bileğinizi gösteren kıyafetler ile sandalet giymeniz dinimiz açısından uygun değildir. Bu tarz kıyafetlerde ayak bileğinizi kapatacak ayakkabılar giymek zorundasınız. Ayak bileğini kapatacak bir eteğiniz yahut elbiseniz hatta pantolonunuz varsa sandalet ayakkabı giyerek yazın bunaltıcı sıcağından ve ayaklarınızı bunaltan kapalı ayakkabılardan ayaklarınızı kurtarabilirsiniz.

Kıyafette ve giyimde ayakkabı tamamlayıcı bir unsur ve bir aksesuardır. Çok dikkat çeken ürünler olmadığı sürece tesettürlü bayanların da farklı ayakkabı modelleri ile kıyafetlerini kombinlemeleri en doğal haklarıdır. Siz de farklı modellerde ayakkabılar ve topuklu topuksuz formda olsun her tür kapalı yahut açık ayakkabılar ile kıyafetlerinizi kombinleyerek tesettür giyimde şıklığı ve modernliği kendi çizginiz ile birleştirebilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi daha şık ve daha iyi hissedecek, hem de dışarıya karşı daha derli toplu ve daha hoş bir görünüm vermiş olacaksınız.

TESETTÜR GİYİMDE AYAKKABI SEÇİMİ KONUSU RESİMLERİ

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git