Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Kombine Uygun Eşarp Seçimi

Tesettür Giyimde Kombine Uygun Eşarp Seçimi
18 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyimde Kombine Uygun Eşarp Seçimi

 

Tesettür-Giyimde-Kombine-Uygun-Eşarp-Seçimi

Tesettür giyimin en önemli konularından bir tanesi de şalın yaptığınız kombine uygun olmasıdır. Aksi halde baştan savma şekilde yapacağınız kombinler sizi şıklıktan uzaklaştırmakla kalmayacak aynı zamanda da girdiğiniz ortamlarda garip karşılanmanıza neden olacaktır. Hangi kombinlerde hangi tür eşarplar kullanılır, ya da hangi bağlama şekilleri tercih edilir bu konulardan bahsettiğimiz yazımızda önemli tüyolara erişebilirsiniz.

• Öncelikle eşarbınızı bağlama şeklinizin modeli kadar önemi bulunmaktadır. Daha hacimli ve bol kıyafetlerde eşarbı sıkı, daha dar ve derli toplu kıyafetlerinizde salaş bağlama şekilleri daha güzel durmaktadır.

• Son zamanlarda moda olan şal eşarplar evet çok hoş duruyor. Ancak, kullanılacak kombinlere dikkat edilmelidir. Örneğin spor bir kıyafetle asla şal eşarp modelleri kullanılmamalıdır.

• Tuniklerle kullanılacak en iyi eşarp modeli şallardır. Düz daha klasik bir tuniğinizi bu senenin modası haline gelen kenarı dantelli şallarla tamamlamanız harika bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

• Sonbahar modasının en önemli parçalarından olan tençkotlarla kullanılacak eşarp modellerinin önemi büyüktür. Trençkotlar daha çok mat ürünler olduğu için eşarp olarak ipekli modeller rahatlıkla tercih edilebilir. Eğer trençkot deri gibi parlak bir ürünse mat renkli kumaş eşarplar tercih edilmeli ve sıkı bağlama şekilleri kullanılmalıdır.

• Abiye elbiselerde kullanılan eşarpların ise en az abiye kadar değerli kumaşlardan yapılması gerekir. İpekliler bu nedenle en uygun modellerdendir.

• Son dönemlerin en ilginç eşarp modası da şüphesiz ki pileli eşarplar. Ancak sürekli çok yanlış kombinlerde kullanılıyorlar. Pileli şalları asla pileli elbise ya da eteklerle kullanmamalısınız. Hareketli bu örtü modelleri en çok sade kıyafetlere yakışmaktadır.

• Spor kıyafetlerle asla kullanılmayacak bir eşarp modeli varsa o da kesinlikle ipek modellerdir. İpek daha gösterişli olduğu için klasik giyim ve özel günlerde tercih edilmelidir. Spor kıyafetlere de yine spor eşarp modelleri kullanılmalıdır. Eşarp seçiminden kıyafetlerin önemi kadar kullanılan aksesuarların da önemi büyüktür. Örneğin salaş olarak bağlanan eşarplarda kolye kullanımı hiç hoş durmadığı için kaçınılmalıdır. Altın renk aksesuarla yine altın renginde eşarp seçilmemelidir. Sıraladığımız tüyolara dikkat etmek koşuluyla herkesin zevkine göre bir eşarp seçmesi uygun olacaktır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git