Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Spor Tarzı

Tesettür Giyimde Spor Tarzı
21 Kasım 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyimde Spor Tarzı

Tesettür giyimde spor tarzı özellikle genç bayanların en çok tercih ettiği giyim tarzıdır. 2016-2017 yılı itibari ile genç kızlar ve özellikle orta yaşlı bayanlar stilin yanında rahat giyimi de arıyor.
TEsettür-spor-model
Özellikle bunaltıcı yaz aylarında bu daha sıklıkla karşımıza çıkıyor. Kadınların yürüyüşünü, oturup kalkışını, elini ve kolunu hareket ettirmesini önleyen sırf güzel diye giyilen o sıkıcı kıyafetler gitti, yerini rahat ve şık bir tarz olan spor kıyafetler aldı.

Spor tesettür modellerin en önde gelen parçaları penye tunikler ve dar paçalı pantolonlardır. Özellikle önlerinde büyük baskı desenli tunik modelleri kapüşonlu veya boyundan ipli olarak hayata geçiriliyor. Bu tarzların altına ise genellikle sigaret paça keten pantolonlar ya da dar paçalı denim pantolonlar kullanılıyor.

Bu pantolonların yerini bazen boru paça pantolonlar alıyor. Bu pantolonlar daha çok kruvaze ve diagonal desenli bluzanlar ile kombinlenebiliyor. Penye tunik yerine boydan penye elbise tercih edenler de yok değil. Bu modeller daha çok canlı renklerden tercih edilirken, tunik modellerinin buğulu renkleri mistik bir hava yakalıyor.

Tercihini etekten yana kullanan bayanların kumaş tarzı genellikle keten. Çan etek tarzını hem yürüyüşte hem de hareket etmede rahat bulan hanımlar bu tarz eteklerin üzerine önü fermuar detaylı etek ile aynı renk parçalar seçiyorlar.

Fermuar detayı kıyafeti spor göstermeye yetiyor. Çan eteklerin boyları bazen kaval kemiklerinde bazen de bileklerde bitiyor.

Tesettür-spor-modeli
Her iki modelde de spor ayakkabı veya spor bot kombinde birinci tercih sayılabiliyor. Tunik modellerinin içinde triko tarzlar da mevcut. Triko uzun boylu ceketler 2016 yılında olduğu gibi otantik desenlerini korumaya devam ediyor.

Bu tarz ceketlerin yerini bazen ince ve sade kruvaze ceketler alıyor. Uzun elbise tarzı tuniklerin etek kesimleri yuvarlak tercih ediliyor. Bu tuniklerin üzerine kullanılan uzun ceketler zıt renklerde tercih edilerek kombinde tezat bir bütünlük sağlanıyor. Trend-kombin-model

Tezat bütünlüğe ek olarak eşarplar da ceket renginde tercih ediliyor. Tesettür tarz spor kıyafetlerin altında stiletto veya flatt topuk ayakkabılar son derece şık duruyor.

Kış modasında kullanılan kalın triko tunikler açık renk taytlar ile kombinlenerek bütünlükte karizmatik bir duruş yakalanıyor. Bu duruşun üzerine küçük boy uzun saplı çantalar oldukça frapan bir görüntü sergiliyor.

En çok tercih edilenler arasında penye elbiseler var. Bu elbiseler rahatlık bakımından açık kapalı her bayanın göz bebeği.

Belden büzgülü veya eşofman altı gibi içinden ipli elbiselerin üst kısmı genellikle dökümlü olarak kullanılıyor.

Salaş penye elbiselerin ön kısmına desen olarak gold baskılar, silver detaylar ve mat desenler eklenebiliyor.

Bu tarzların altında spor beyaz ayakkabılar adeta ben buradayım diyor.
Trend penye elbiselerin üzerine eşarp bağlama şekli bütünlük açısından spor tarzda. Eşarp kumaşı ise keten.

Tesettür Giyimde Spor Tarzı Resimleri
Renkli-tesettür-spor-kombini

Tesettür-kombin

Tesettür-model

Tesettür-spor

Tesettür-spor-kombin

Tesettür-spor-kombini

Tesettür-spor-kombin-modelleri

Tesettür-spor-model-kombin

Tesettür-spor-modelleri

Trend-kombinleme

Trend-renkli-spor-kombin-modelleri

Trend-spor-model

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git