Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Ton Sür Ton Stili

Tesettür Giyimde Ton Sür Ton Stili
6 Eylül 2017 tarihinde eklendi,

Tesettür Giyimde Ton Sür Ton Stili

ton-sur-ton-stili-model-10
İslam dininin gereği olarak ortaya çıkan tesettür giyim , zamanla modern çağa ayak uydurarak ince bir ruh ve çizgi ile yepyeni kalıplara bürünmüştür. Modern giyimden ayrı olarak, tesettür giyimin koşullarına uygun ölçülerde ve özelliklerde hazırlanmış kumaşlardan üretilen giysilerle, yepyeni ve farklı bir dünya doğmuştur. Kadınların dini inançlarına zarar vermeden, dininin gerektirdiği gibi giyinmeleri için, tesettürün hassas çizgisi doğrultusunda hazırlanan giysiler ile Müslüman kadınlar rahat ve modern bir görünüm yakalayarak, günlük yaşam içerisindeki yerlerini almışlardır. Moda dünyasında ki her türlü giyim stili, tesettür modasına da itina ile uyarlanmış ve tesettür dünyasının kapılarından ince elenip, sık dokunarak geçirilmiştir. Ton sür ton giyim stili nedir? Modanın ton sür ton denilen giyim stili de bunlardan biridir. Muhafazakar kadınların da şık ve modern bir giyim tarzı olabileceğini savunan tesettür giyim modası, ton sür ton stilini çok rahat benimsemiş ve tesettürün ayrıcalıklı dünyasında bu stil baş köşede yer almıştır. Ton sür ton giyim stili zarif ve elegant bir şıklık vaat eder. Moda dünyasının üst segmentlerinde yer alan ton sür ton giyim tarzı, bu sezon yeniden gündeme gelen bir trend. Fransızca’dan dilimize yerleşen ton sür ton terimi Türkçe’ye ton üzerine ton olarak çevrilebilir. Ton sür ton giyim stilinde sadece tek bir renk kullanılıyor. Ve giysilerde kombin hazırlanırken, seçilen rengin farklı tonları kullanılıyor. Ton sür ton giyimden tutunda ev dekorasyonuna kadar bu sene her alanda çok moda . ton sür ton giyim stilinde amaç, tek bir rengin farklı farklı tonlarının kullanılması ile ortaya çıkan bütünleşik, göz yormayan ve uyumlu bir görüntü sağlamak ve asil ve zarif bir şıklık oluşturmaktır. Ton sür ton giyim tarzı aynı zamanda çarpıcıdır da. Giyim konusunda kadının kendine dikkat ettiğini, her zaman titiz ve özenli bir seçimler yaptığını, baştan savma veya özensiz bir giyim stilinden yana olmadığını, yansıtır. Ton sür ton giyim stili tesettür giyimde nasıl kullanılmalı ve nasıl kombinler hazırlanmalıdır? Tesettürlü hanımlar ton sür ton giyim stilini yakalamak için fazla zorlanmayacaklardır.
ton-sur-ton-stili-model-8
Bu stili üzerinde taşımak isteyen tesettürlü kadınlar, öncelikle kendiniz için uygun bir renk seçmelisiniz. Özellikle mavi ve yeşilin tonları tesettür giyimde çok güzel kombinlerin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Diyelim ki yeşil rengi seçtiniz. Yeşil İslam’ın rengidir ve aynı zamanda tabiatta da bol miktarda görebileceğimiz bir renk tonudur. Bu sezon yeşil renkler özellikle de sarı ile yeşil arasındaki açık tonlar oldukça moda.Yapacağınız ilk şey gardırobunuzdaki yeşil renkli giysileri çıkarmak ve muhteşem kombinler hazırlamak. Sizler için birkaç kombin önerisi de biz vermek istiyoruz.Yeşil renk bir pantolon, yeşil renk bir gömlek veya tunik ile güzel bir uyum oluşturabilirsiniz. Pantolon tercihinizi koyu yeşilden yana kullanın. Üzerine giyeceğiniz gömlek veya tunik de sarıya yakın bir yeşilde seçilebilir. Gömlek veya tunik tek renk olabileceği gibi, üzerinde minik desenler veya çiçek motifleri olan ve yeşilin birkaç tane tonunun bulunduğu modeller de olabilir. hele ki gömlek veya tuniğin yaka ve kol ağızlarında kullanılan kumaş da tek renk olursa ve düğmelerde yeşil olursa ton sür ton kombininizde harika ve zarif bir detay yakalamış olursunuz. Bunların üzerine de yine yeşil bir kaşeden hazırlanmış bir kaban veya kap kullanabilirsiniz. Ton sür ton giyim stilinde aynı renkteki kumaş türlerinin farklı tonları kullanılabileceği gibi, aynı renk tonlarında farklı kalınlıkta ve farklı yapıdaki kumaşlarda kullanılabilir. Pantolonunuz yünlü bir kumaştan, gömlek veya tuniğiniz viskon kumaştan, kap veya kabanınız kaşe veya yün kumaştan olabilir. önemli olan aynı rengin farklı tonlarının, aynı kombinde kullanılması ve uyumun sağlanmasıdır. Tesettür giyimin tamamlayıcısı ve simgesi olan eşarpları veya şalları seçerken de yine yeşil ve tonlarında bir seçim yapmalısınız. Renk tercihiniz yeşilden yana olunca, eşarp konusunda seçim yaparken zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Tesettür modasında son günlerde çok moda olan ve her biri doğadan alınmış bir tablo gibi tasarımlanmış olan muhteşem eşarplardan, yeşil rengin hakim olduğu bir eşarbı veya şalı seçebilirsiniz. Bu kombin için de en uygun çanta rengi maviye yakın bir yeşilden hazırlanmış olan çantalardır. Kombininizin havasına ve tarzına uygun modelde bir çanta ile çok modern ve ayrıcalıklı bir giyim tarzına sahip olabilirsiniz. Hazırladığınız kombini giydiğinizde, tarzınızı yansıtabilmek için kap veya kabanınızın sadece birkaç düğmesini ilikleyiniz. Kombini daha da detaylandırmak isterseniz yeşil bir eldiven de takabilirsiniz. Günlük hayata, sokağa, iş yaşamına çok kolay uyarlayabileceğiniz, ton sür ton giyim stili ile, farklı ve zarif bir şıklık sizinle olacak. Tesettür giyim modasının ünlü markalarının koleksiyonlarında bu sezon çok geniş bir yer kaplayan ton sür ton stili, tesettür dünyasının zarafetini, ayrıcalığını ve güzelliğini son derece güzel vurguluyor.

Tesettür Giyimde Ton Sür Ton Stili Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git