Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Kına Elbise Modelleri

Tesettür Kına Elbise Modelleri
10 Ağustos 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Kına Elbise Modelleri

Kına geceleri Türk örf ve adetleri bakımından düğünün çok önemli bir parçasıdır ve kadınların olmazsa olmazlarının en birinci prensibidir . Peki böyle önemli bir günde ne giymeli ? Nasıl bir kombin oluşturmalı ? Ne yapmalı ki dikkat çekici , fark ettiren bir görüntüye kavuşmalı ? Bunu yapmak o kadar zor olmamakla birlikte öncelikle kadın kendi yaş ortalamasına göre hareket etmeli . Genç bir kız mı yoksa daha orta yaşlı bir bayan mı bunu bilerek harekete geçmeli . Genç kızlar genellikle canlı tonlardan yana tercih yaparken üzeri taşlı , işlemeli veya yaka kısmı abartılı bir şekilde modellenmiş saten formda elbiseler seçiyorlar , peki bu ne kadar doğru ? Evet bu gösterişli görünmek isteyen kızlar için uygun ama mekana uygun mu ? Eğer kına bir salonda veya otelde olacaksa şıklıkla birlikte elbiseye asalet kazandırmak da önemli , bu bakımdan daha koyu tonlarda üzeri tüllü veya tülsüz sade bir satenden oluşabilir . Eğer kıyafet böyle olacaksa büstiyer kısmı mutlaka ışıltılı olmalı ve seçilecek eşarp elbise ile aynı tondan veya tamamen tezat olmalıdır .

Trend Tesettür Kına Elbisesi

Trend Tesettür Kına Elbisesi

Orta yaşlı , mesela otuzlu yaşlardaki kadınların kıyafetleri daha bir anaç görünmeli . Yani tabi elbette ki şıklığı kovalayacaklardır ama dozunda olması kaydı ile . Mesela böyle bir kadın uzun sade saten formdan oluşan , etekleri veya omuzları işlemeli bir elbise seçerlerse fevkalade bir görüntü ortaya koyacaktır . Kumaş olarak saten kullanmak istemeyenler varsa hemen belirtmekte fayda var , kadife kumaş , yerlere kadar uzanan etekler ve yine altlı üstlü bıkmadan usanmadan dozunda döşenmiş taşlar ve harika bir kıyafet . Bu durumda kıyafetin üzerine üç etekli uzun bir yelek giyildiğinde sanki bir bindallı giyilmiş gibi bir hava yaratacaktır . Bu türden bir elbisenin ayakkabısı da mutlaka kadife olmalıdır . Yine kenarları işlemeli mi yoksa düz mü olacak buna kişi kendi yapmak istediği kombin doğrultusunda karar verecek ama fikir vermek gerekirse biraz gösteriş , kenarından kıyısından ben de buradayım havası yaratmak kıyafeti taşıyan kadına iyi gelecektir ve zarif bir görüntü de buna eşlik edecektir .       Eğer giyim konusunda sıkıntı çeken kişi gelinin yakın akrabası yani teyzesi  , halası , daha da yakını olan annesi ise işler tamamen değişir . Çünkü böyle bir durumda kadının şıklıktan önce asaletini ortaya koyacak kıyafetleri tercih etmesi daha uygundur . Bu kıyafetler ise yine boydan yerlere kadar uzanan kavissiz üzeri nakışlarla ve taşlarla döşenmiş koyu renk mesela siyah veya mürdüm , bordo tonları da olabilir , bir elbise olabilir . Ayakkabı olarak rahatlık ön planda tutulmalı . Yarım topuklu yine koyu renk rugan olmayan ama hafif ışıltılı bir stiletto uygun olacaktır . Böylelikle kadının kendisini tanıtmadan kim olduğu kesinlikle anlaşılacaktır .

Tesettür Kına Elbise Modelleri Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git