Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Kıyafetleri Tamamlayan Aksesuarlar

Tesettür Kıyafetleri Tamamlayan Aksesuarlar
17 Mayıs 2015 tarihinde eklendi,

Tesettür Kıyafetleri Tamamlayan Aksesuarlar

Her kıyafeti tamamlayan, kıyafete şıklık katan aksesuarlar vardır. Aynı şekilde tesettür giyimde de hanımların hem hayatlarını kolaylaştıran, hem de giysilerini güzelleştiren aksesuarlar tasarlanmaktadır. Bu aksesuarları doğru kullanmak tesettürlü hanımların hoş ve zarif görünmelerini sağlar.

Eşarp ve Baş örtüsü:

Tesettür giyimin vazgeçilmezi olan Eşarp ya da Baş örtüsü, değişik kıyafetlere kolayca uyum sağlaması için her sene farklı desenlerde üretilmektedir. Modern çizgilere ve desenlere sahip  eşarplar olduğu gibi; daha klasik ve sade desenlerde eşarplarda  bulunmaktadır.

Bone, kolluk ve boyunluk:

Tesettür kıyafetlerinin tamamlayıcısı olan bone, kolluk ve boyunlukların seçimi de güzel bir kombin için önemlidir. Özellikle eşarba uygun bone seçiminde bulunmak eşarbın daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Tesettürlü bayanlar  bazen istedikleri kol uzunluğu ya da boyun kapalılığına sahip kıyafetleri  bulmakta zorluk çekebilir ya da beğendikleri modellerin özellikleri buna uymayabilir. İşte böyle durumlarda boyunluk ve kolluklari devreye girer ve beğenilen kıyafetlerin istenilen şekle sokulmasını sağlar. Daha önceleri kolluk ve boyunluk açısından çok fazla çeşit bulunmazken günümüzde dantelli, boncuklu, işlemeli kolluk ve boyunluklarda üretilmektedir.

Şal:

Tesettür giyimde eşarplara alternatif olarak çıkan ve oldukça şık bir görünüme sahip olan şallar, her türlü tesettür kıyafetine uyum sağlamaktadır. Değişik desen ve renklerde üretilen şallar tüm tesettürlü kıyafetlerle kombin edilebilmektedir.

Hazır türban:

Tesettürlü hanımların hayatlarını kolaylaştırmak ve farklı bağlanış şekilleriyle giysilerine şıklık katmak için üretilen hazır türbanlar, son zamanlarda oldukça revaçtadır  Hazır türbanların günlük kıyafette kullanılan sade modelleri  olduğu kadar;  özel kutlamalarda abiye kıyafetlerle uyum sağlayan taşlı, süslemeli ve dantelli modelleri de bulunmaktadır.

Tesettür Kıyafetleri Tamamlayan Aksesuarlar Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git