Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Modası

Tesettür Modası
19 Mart 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Modası

Çok değil yirmi yıl kadar önce tesettür modası diye bir şeyi akıldan geçirmek bile mümkün değildi. Başörtülü kadınlar olabildiğince şıklıktan uzak ve dikkatlerden uzak olmayı tercih ederlerdi. Gösterişten uzak bir yaşamı daha çok benimserlerdi. Hele ki kamusal alanda en sade şekilde yer alırlardı. Ancak yeni milenyum ile birlikte tesettür modası iyice gelişmeye ve yeni tasarımlar ile beraber karşımıza çıkmaya başladı. Bugünlerde tesettür modası modacılardan internet bloglarına, internet bloglarından moda defilelerine her yerde herkesin ilgisi haline gelen bir kavram olmaya başladı.

Tesettür-giyimi-kombin
Bu modaya yön veren insanların arasında sizlerde kendinize pay biçebilirsiniz. Aslen ev hanımı, doktor, avukat vs. herhangi bir meslek dalına sahip olsanız da ne olursa olsun bu modaya yön vermekten kaçamıyorsunuz. Açıkça söylemek gerekirse tesettürlü ve kötü bir bayanın giyindiğini görmedim. Bu konuda birçok tesettür platformları ve toplantıları yapılmakta modaya yön veren değişik tarzda birçok panel yapılmaktadır. Tesettürün çok geniş bir kapsama sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Peki, nedir bu kapsam. Bunun genel kurallarını yine siz tesettürlü bayanlara sorduk ve aldığımız cevaplar ise şu şekilde. Dikkat çekmememiz, çok makyaj yapmamız ve çok dar giyinmememiz lazım şeklinde ki cevaplar ile karşılaştık. Ama sizlerinde vermiş olduğu cevaplar doğrultusunda bu kurallar çok ince ve hassas durumda. Bu ince çizgiden çıkıldığı taktirde kötü yorumlar ve eleştiriler alabileceğiniz gibi bazı durumlara da hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Kapalı giyimde en çok akıllara takılan sorular ise tesettür giyimde modamı olur şeklindeki sorular.
Tesettür-model
Moda hayatımızın her yerinde olabilir. Moda derken sadece giyim kuşamdan bahsedilmez konuşma modası altında bir moda da bulunmaktadır. Bu konuları birbirinden ayırt etmek gerekir. Bu konuda kapalı bayanlarımız tabiki de modaya uyma ve istediklerini giyme konusunda özgürdürler. Ancak dediğimiz gibi kapalı giyimdeki o ince çizginin tam üzerinde yürümeleri gerekmektedir ki ne sağa ne sola kayma olmasın aksi taktirde sağa veya sola kayma olduğunda fazla abartı ya da hiç olmamışlık gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek şey sadece kombin ve uyumu yakalamak. Renkler ve vücut yapınıza göre seçimi iyi yapmanız gerekmektedir.

Trend-tesettür-modası-kombinleme
Dışarıdan alabileceğiniz eleştirilere karşı tesettür modasının baş tercihi bol ve vücut hatlarını göstermeyen kıyafetlerden yana olması gerekmektedir. Bu sebeple Kombinlerinizi yaptığınız zaman bu koşullara uygun hareket ederseniz kendi modanızın en önemli faktörünü yaratmış olacaksınız. Moda ile tesettür arasındaki ince çizgi tamamen olumsuz gibi görünse de tesettür modası yıllar geçtikçe daha da ileriye gidecek ve eşsiz güzel tasarımlar ile hem siz bayanların hem de üreticilerin vitrinlerini süslemeye devam edecek. Kapalı giyim hakkında şimdilik bahsedeceklerimiz bu kadar. Moda insanın içindeki en önemli olgudur. Aşıp aşmamak sizin elinizde. Sevgi ile kalınız.

Tesettür Modası Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git