Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Modası Trendleri

Tesettür Modası Trendleri
15 Ekim 2017 tarihinde eklendi,

Tesettür Modası Trendleri

 

tesettur-modasi

Modayı yakından takip eden tesettürlü hanımlar da her sene olduğu gibi bu senenin trendlerini takip etmektedirler. Daha şık ve zarif görünmek isteyen hanımlar, tesettür modası trendleri hakkında bilgi sahipi olup alışverişlerinde bu trendlere göre parçalar almaya özen göstermektedirler. Son yıllarda tesettür modası da büyük aşama kaydettiğinden tesettür modası trendlerinde de bir çeşitlilik gözlenmektedir. Halen 2017 yılının içinde bulunduğumuzdan dolayı 2017 yılının tesettür modası trendleri hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Trendler hakkında halen bir fikir sahibi olmayan hanımlar bu yazıyı dikkatlice okumalıdır. Peki Tesettür Modası Trendlerinde Neler Var? Tesettürlü hanımlar kıyafetlerini seçerken öncelikle tesettür ruhuna uygun olmasına dikkat etmelidir. Esasen birçok ünlü marka buna dikkat etse de yine de kişinin kendisinin de bir o kadar dikkat etmesi gereklidir.Tesettürlü hanımlar kombinlerinin ölçülü ve tesettür ruhuna gidebilecek şekilde olmasına büyük özen göstermelidir. Ardından da bu ilkeler ışığında sezonun trendleri dahilinde kendilerine yakışan şık kombinler oluşturmalıdırlar.

tesettur-modasi-1

2017 tesettür modası trendleri arasında ekoseli kıyafetler ön plana çıkan modellerden biridir. Ekoseli parçalar kullanan tesettürlü hanımlar sade renk etek ve mantolarla bu kombinleri tamamlayabilirler. 2017 yılında ekose tesettür kıyafetlerin her birinde ayrı ayrı yer aldı. Eşarplarda,kaplarda, eteklerde, elbiselerde kısacası hemen hemen tüm kıyafetlerde ekose desenini görmek mümkün hale geldi. 2017 trendlerinden bir diğeri de keçeler ve püskül detaylarıdır. Bilhassa etek uçlarında, çantalarda, ayakkabılarda püskül detayına sıklıkla yer verildi. Keçeler ise özellikle kış aylarında giyilen kıyafetlerin vazgeçilmezi oldu. Kaban ve yeleklerde keçeler çok fazla kullanıldı. 2017 yılında tesettür modası trendleri arasında fular detayı da sıklıkla yer aldı. Bunlardan fularlı pardesüler ön plana çıkan modeller arasındadır. Bunun yanı sıra çift düğmeli pardesüler, çıt çıt detayı olan kapüşonlar da vitrinleri süsledi. 2017 yılı yaz aylarında tesettür modasında kumaş denimlere ağırlık verildi. Renklerde ise sadeliğe gidildi. Genellikle sade renkli kıyafetler güpür ve dantel detayları ile bezendi.

tesettur-modasi-trendler

2017 yaz modasında mürdüm rengi trend renkler arasındaydı. Hatta en fazla öne çıkan renk mürdüm rengiydi de denilebilir. Mürdüm rengi kıyafetler bilhassa krem, beyaz ve siyah renkleri ile güzel bir kombin oluşturabilir. 2017 yılı tesettür modasında daha salaş tarz kıyafetler tasarlandı. Spor tarzın yoğunlukta olduğu 2017 tesettür modasında bilhassa uzun kloş elbiseler ve taşlanmış denim elbiseler dikkat çekti. 2017 tesettür modası trendleri arasında çiçek desenleri de vardı. Çiçek desenli elbiseler ve dijital baskıların olduğu elbise modelleri tesettürlü hanımlar tarafından rağbet gördü. Bu senenin diğer bir trendi de şifon elbiseler oldu. 2017 yılında feracelerde ise yarasa kol feraceler trendler arasında yer buldu. Feraceler genellikle sade modellerde tasarlandı. Bu yarasa kol feraceler jean pantolonlarla güzel bir kombin oluşturmaktadır. Ekose desenleri sahip feraceler, çift renkli feraceler ve cepli feraceler de bu yılan trendleri arasındaydı. Dantel ve fiyonk detaylarının yer aldığı ferace modelleri de fazlaca ön plana çıkan modeller arasında oldu. Bunun yanı sıra feracelerde nakış ve fermuar detaylarına da sıklıkla yer verildi.

tesettur-modasi-trendler-1

Tunik tesettürlü hanımların joker parçasıdır. Tuniklerle birbirinden farklı kombinler yapabilmektedirler. Bu nedenle de oldukça özen gösterdikleri kıyafetler arasındadır. Tuniklerde de her sene trendlerde değişen modanın bir getirisi olarak farklılıklar olmaktadır. 2017 senesinde de trendler hanımlar tarafından dikkatle takip edildi. 2017 tesettür modası trendleri arasında tuniklerde hem şık hem rahat olan modeller vardı. Önü kısa arkası uzun olan tunikler 2017 yılının öne çıkan parçalarından biridir. Bu tarz tunikler birbirinden şık pantolonlarla güzel bir kombin oluşturabilir. Ceket şeklindeki tunik modelleri de tesettürlü hanımlar tarafından oldukça beğenildi. Bu tarz tunikler doğru kombinlendiği takdirde hem çok şık hem de asil bir duruş sergilemektedir. Bunların dışında asimetrik kesime sahip tunikler ile lazer kesimli tunikler de, 2017 tesettür modası trendleri arasında yer aldı. Günlük giyimde kullanmaya müsait olan taş işlemelerle hareketlendirilmiş kor ve krep tunikler de tesettürlü hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasında oldu. Ayrıca kendinden kombinlenmiş yani bir kombin olarak tasarlanmış tunik modelleri de alışveriş tercihlerinin en başlarında yer aldı.

tesettur-modasi-trendleri

Tesettür Modası Trendleri Resimleri

 

tesettur-modasi-trendleri-1tesettur-modasi-trendleri-desenlertesettur-modasi-trendleri-renklertesettur-modasi-trendleri-renkler-1tesettur-modasi-trendleri-slopettesettur-modasi-trendleri-uyumtesettur-modasi-trendleri-tunik-1tesettur-modasi-trendleri-tuniktesettur-modasi-trendleri-slopet-1

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git