Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Modasında Peplum Kıyafetler ve Kullanımları

Tesettür Modasında Peplum Kıyafetler ve Kullanımları
17 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Modasında Peplum Kıyafetler ve Kullanımları

 

Tesettür-Modasında-Peplum-Kıyafetler-Ve-Kullanımları

Öncelikle peplum nedir, tesettürde kullanım açısından nasıl bir yer bulur bu konulardan bahsettikten sonra peplum seven bayanlar için birkaç kombin önerisi yaparak fikir verelim istiyorum. Çünkü son yıllarda sonbahar tesettür modasında peplum parçaları sıkça görüyoruz. Ancak, bu parçaların doğru şekilde kullanıldığına çok az şekilde rastlıyoruz. Peplum Kıyafet Nedir? Tesettürdeki Yeri Peplum 1940’larda ismini almış ancak daha öncesinde de bayanların sıkça tercih ettiği bir kıyafet şeklidir. Günümüze bu kıyafet şeklini taşıyan ise vintage akımı ve tesettür modası olmuştur.

Peplum kıyafetlere karnı ve kalçaları kaplayan bir parçanın eklenmesiyle yapılmaktadır. Örneğin peplum cekette ceketin etekleri kalçalara etek gibi düşmektedir. Kısaca tanımlamak gerekirse beli oturan bir cekete bir etek dikmiş gibi görüntü vermektedir. Tesettürde peplum kıyafetlerin bu kadar fazla yer bulmasının nedeni ise hatları güzelce kapatarak kişilerin tesettür ruhuna sadık kalmasına yaramasıdır. Peplum Kıyafetleri Kimler Giymeli? Her kıyafetin bir beğenildiği ve hitap ettiği bir kesim vardır. Ancak bazı kişilerin de beğenseler dahi vücuduna uymayan kıyafetleri giymemesi daha uygundur. İşte peplum tesettür kıyafetler de böyle riskli kıyafetlerdendir. Her ne kadar göbekli bayanların kusurlarını kapatması yönüyle avantajlı kıyafetler olsa da kilolu ve kısa boylu kadınların bu kıyafetleri giymesi çok risklidir. Bu nedenle uzun boylu ve fazlalıkları olsa da kilolu olmayan tesettürlü bayanlar peplum kıyafetleri seçmelidir. Peplum Kıyafetlerle Yapılan Tesettür Kombinler En çok peplum abiyeler tesettür modasında öne çıkıyor. Dümdüz abiye elbiselerdense tesettürlü bayanlar hareket katmak adına peplum elbiseleri tercih ediyor. Bu tip kabarık ve harika görünen brokar kumaştan yapılmış peplum abiyeleri koleksiyonlarda daha da çok göreceğimiz kesin.

Bir diğer peplum kombinlerin kullanım alanı da ofis modası. Peplum şeklinde üretilen tunikler, bluzlar dar pantolonlarla harika bir şıklık sunuyor. Son olarak peplum uzun etekler de tesettürlü bayanların vazgeçilmezi. Bu etekleri en iyi kombinlemenin yolu ise kesinlikle salaş bluzlar. Diğer yandan her ne kombinde kullanacak olursanız olun peplum bir parça tercih ettiyseniz baş örtünüzü salaş bağlamak yerine daha sıkı bağlama modelleriyle çok daha derli toplu görünebilir ve şık olabilirsiniz.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git