Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Modasındaki Asalet

Tesettür Modasındaki Asalet
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi,

Tesettür Modasındaki Asalet

Tesettür zarafettir, masumluk ve insan bedenine olan saygının işaretidir. Fakat günümüzde tesettür deyince akla dar pantolonlar, kısa tunikler, sıkıca bağlanmış şallar geliyor maalesef. Bunun bir de tesettür modası olduğunu düşünenler var…

Tesettürde moda olmalı mı? Bu her zaman çok tartışılan bir konu oldu. Elbette olmalı, aksi için hiç bir mantıklı sebep yok. Özellikle batıda, İslam fobinin şaha kalktığı şu dönemde, Müslüman kadınlara çizdikleri gerici imajını yıkmak için tesettürde moda olmalıdır. Moda basitçe zamanın şartlarına ayak uydurmaktır ve bunu tesettür için kullanmanın hiç bir mahzuru yoktur.

Tesettür modası yalnızca eşarp veya şal kullanmak değildir. Pardesü, ferace, kap, ayakkabı, çanta her şey tesettür modasına dâhildir. Hatta tesettürlü kadınlar için bu iş o kadar kolay olmuyor. Önce pardesünün altındaki kıyafetin doğru kombinasyonu sonra ona uygun eşarbı pardesüye uygun kullanıp, çanta ve ayakkabıları da bu kombinasyonun içine doğru yerleştirmek gerekiyor. Gözüne zor görünmesin, bir kaç tüyo ile hem tesettüre uygun hem de şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Öncelikle eşarp seçiminde dikkatli olmalısınız. Eğer maddi olarak imkânınız varsa kaliteli secimler yapmaya özen gösterin. Tek renk eşarp kullanmaktansa ayni tonlarda ki kıyafetlerinizle rahat kullanabileceğiniz, renkli eşarplar seçin. Böylece her kıyafet için ayrı eşarba masraf yapmış olmazsınız.

Günlük kıyafetlerinizin üzerine kullandığınız pardesü gibi parçalar renk olarak avantajlı olmalıdır. Çok uç renklerden yapacağınız secimler, kombinasyon konusunda sizi zorlayabilir. 2015 kış modası için bu dönem favori renkler; kırmızı, asker yeşili, siyah, beyaz, kahverengi ve bunların tonu en çok göze çarpanlar. Ayrıca ekose kumaşlar her dönem olduğu gibi bu dönem de raflarda kalmayı başardı. Renk secimi yaparken kendinizi tanımalısınız. Örneğin; esmerseniz siyah ve diğer renklerin koyu tonlarından biraz daha uzak durmalısınız. Model tercih ederken de vücut yapısına özen gösterin. Uzun boylu ve zayıfsanız kap ve kemerli modeller seçebilirsiniz. Biraz kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız kemerli modeller size uygun olmayacaktır. Onun yerine düz, uzun ve koyu renkler kullanarak bir illüzyon yapabilirsiniz. Sizi daha zayıf gösterecektir. Bunun için 2015 tesettür modası için tasarlanmış modelleri inceleyebilirsiniz.

Ayakkabı ve çanta kesinlikle en önemli konudur. Yanlış kombinasyon tüm özeninizi boşa çıkarabilir. O yüzden fazla risk almayı tercih etmeyin. Günlük kullanımda abiye renklerden uzak durun. Kaliteli ve asil görünen modeller seçerek zarafetinizi tamamlayın. Pardesü/kap/feracede ki deri aksesuarlarınız, deri çanta ve ayakkabınıza uygun olmalı. Kıyafet deri aksesuar bulunduruyorsa çanta, ayakkabıyı bez modellerden seçmemelisiniz. Her şeyden önce sürekli kullandığınız bir stiliniz olmalı ve şık olmak için uğraşırken tesettüre de uygun giyinmelisiniz.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git