Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Spor Giyim Trendine Uygun Harika Kombinler

Tesettür Spor Giyim Trendine Uygun Harika Kombinler
16 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Tesettür Spor Giyim Trendine Uygun Harika Kombinler

 

Tesettür-Spor-Giyim-Trendine-Uygun-Harika-Kombinler

Her ne kadar tesettür giyim denildiğinde ilk akla gelen daha klasik ve ağır parçalar olsa da gençler arasında da tesettür giyimin benimsenerek yaygınlaşması sonucunda spor giyim anlayışı moda haline gelmiştir. Özellikle spor giyimin çok daha rahat ve dinamik olması gençler arasında yaygınlaşmasının en önemli nedenidir. İşten günlük hayata, hatta bazı şık parçaların kullanılmasıyla davetlere kadar spor tesettür giyim akımı yaygınlaşmaktadır. En çok buna neden olan şey ise spor giyimin çok rahatlık sağlamasıdır, kuşkusuz. Spor giyim olarak tesettürlü bayanlar nasıl kıyafetler tercih edebilir yazımızda bunlardan bahsedelim.

Tesettür spor giyim denildiğinde ilk akla gelen jean pantolon üzerine giyilebilecek tunik şeklindeki bluz kombinleridir. Bu tip giyimi farklı bağlama şekillerinde kullandığınız başörtüleri ve şıklığın vazgeçilmezi stilettolarla tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde ofiste hem şıklığı hem de spor rahatlığını yakalayabilirsiniz. Stiletto yerine kışlık botlarla kombinlediğiniz zaman da sonbahar kış şıklığını spor giyimle yakalamanız mümkün olmaktadır. Tesettür giyimin doğasına ters olması nedeniyle dar jeanler tercih edilse bile uzun tunik ya da ceketlerle hatların belirgin olması engellenmelidir. Jean pantolonlardan hoşlanmayan kapalı bayanlar spor elbiseleri tercih edebilirler. Triko ya da farklı kumaşlardan yapılan bu elbiseler sonbahar-kış sezonunda da oldukça revaçta olacak. Ayaklara kadar uzanan bu elbiseleri sandalet ya da babetlerle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca örtü bağlama şeklinizi de daha omuzlara düşecek şekilde yapmanız elbisenin daha spor ve daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Sadece pantolon ya da elbiseyle kısıtlı kalacağınızı düşünmek aslında yanlış bir yaklaşımdır. Çünkü her türlü kıyafetin spor olarak tasarlanmış şekli bulunmaktadır. İşte pileli spor etekler de bu nedenle spor giyimden yana olan tesettürlü bayanların en sık ve rahat kullandıkları parçalardandır. Ayağa kadar uzanan tesettür ruhuna uygun pileli eteklerle konvers tipi spor ayakkabıları ya da spor babetleri kullanabilir, üzerine de jean ceketlerle şıklık yaratabilirsiniz. Kullandığınız ayakkabının ve başörtüsünün renginin aynı olması bayanların son yıllardaki trendidir. Bu tip bir kombinde kullanılması gereken çanta tipinin de yine spor bir yapısı olmasına özen gösterilmelidir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git