Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettür Tunik

Tesettür Tunik
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Tesettür Tunikler 2017

 

tesettur-tunikler

Sürekli gelişmekte olan tekstil sanayi ve moda ile beraber gelen yeniklerin ardı arkası kesilmiyor. Son dönemlerde tesettür giyimde olan geniş giyim alternatiflerine her gün bir yenisi ekleniyor. Eski yıllara göre, tesettür giyimde oldukça şık ve hatları kamufle eden ürünler bulmak mümkün. Tesettür tunik hatları kapattığı gibi birçok model ve yenilikçi tasarımları ile oldukça ilgi görüyor. İslam dinine göre tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. En önemlisi hatları yok etmek ve kıyafet şekline dikkat etmektir. Bilinmelidir ki başörtüsü takan bir kadının, eşarbı kimliği niteliğindedir. Dar ve vücut tipine uygun giyinmemek, kısa kıyafetler tercih etmek, transparan ürünler kullanmak gibi davranışlar İslam dininde hoş görülmez. Tesettür giyimde bu gibi kurallar varken gelişen moda ve tesettür giyime olan ilgi ile birlikte tunikler en çok tercih edilen ürünlerdir.

tesettur-tunik-islemeli

Tesettür İçin Nasıl Giyinmeli? Tesettür amacı dışında kullanılmamalıdır. İslam dini gereği kurallara uygun giyinmeli aksi takdir de başörtüsünün hiçbir vasfı kalmayacaktır. Kapalı kadınların en çok tercih ettiği tesettür tunik, desenleri, renkleri, kesimleri ve tasarımları ile şık bir çizgi çizdiği gibi alternatifleri de seçim yapmayı zorlayacak cinsten. Giyim tarzınız kişiliğinizi ve kimliğinizi yansıttığı için bu yönde seçimler yapmalısınız. Tesettürde olan bir kadın için referans noktası İslam dininin kutsal kitabı kuran-ı kerim olmalıdır. Ünlü tesettür giyim firmaları tuniklerin bu yönde ideal olduklarını farkında ve bu yönde gelişmeye devam etmektedir. Üstelik tesettürü modaya değil modayı tesettüre uydurmakta oldukça başarılılar. İslami yaşantıyı daha çok benimseyerek yaşantısını sürdüren bayanların tercih ettikleri tunik modelleri markadan markaya farklılık gösterecek şekilde satışa sunulmaktadır.

tesettur-tunik-cicek-desen

Tesettürlü bayanların tercih ettikleri tunik modellerinin ünlü markalarda fiyatlandırmaları ortalama 100 – 200 TL arasında değişkenlik gösterirken, kalitesinden ödün vermiş, daha çok mahallelerde satışa sunulan tunik modelleri de ortalama 50 – 100 TL gibi bir fiyattan satılmaktadır. Bu gibi fiyatlandırmalar yapılırken dikkat etmeniz gereken bir nokta ise günümüz modasına ayak uydurmuş bir tunik modeli seçmektir. Parasını verip aldığınız her ürün üstünüze yakışacak gibi bir durum maalesef söz konusu olmadığından tesettür tunik modelleri satın aldığınız yerlerin modellerine bakıp günümüz modasına uygun tasarımlanıp tasarımlanmadığını göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Tesettür tunik modelleri artık sadece islami kurallara göre değil günümüz modasına en uygun şekilde üretilerek de satılmaktadır. Kaliteli ürünler ortalama 100 – 200 TL arasında bir fiyata sahipken kalitesinden ödün vermiş olan ürünleri daha ucuz fiyata bulmak mümkündür.

Tesettür Tunik Resimleri

 

tesettur-tuniktesettur-tunik-beyaztesettur-tunik-baskili-desenli

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git