Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettürde Maskülen Tarz ve Kombin Önerileri

Tesettürde Maskülen Tarz ve Kombin Önerileri
17 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Tesettürde Maskülen Tarz ve Kombin Önerileri

 

Tesettürde-Maskülen-Tarz-Ve-Kombin-Önerileri

Tesettür modası ilk olarak daha kadınsı, çoğu zaman fazla gösterişli kumaşlardan yapılmış rahatsız edici parçalarla başlamıştır. Bu durum günümüze kadar devam etmiş ancak son yıllarda değişmeye başlamıştır. Çünkü artık tesettür modası gençler arasında da çok fazla yayılmaya başlamıştır. Bu yayılma gençlerin rahata düşkünlüğünü tesettür kıyafetlere taşımış ve normal moda akımları tesettür modasına da yön verir hale gelmiştir. Aslında bu durum oldukça güzeldir. Çünkü tesettürlü bayanların da gün içinde rahat kıyafetler içinde olması sağlanmıştır.

Tesettürde maskülen tarz ve kombinler de anlattığımız bu sürecin bir ürünüdür. Bu sonbahar-kış sezonunda daha birçok maskülen tarzda parçayı koleksiyonlarda görmek mümkün olmuştur. Maskülen tarz ne demek öncelikle bilmeyen okuyucularımız için kavramın açıklamasını yapalım. Maskülen erkeksi demek olup, erkeklere özel bazı parçaların kadın giyime uygulanmasıyla ortaya çıkan moda akımına ise maskülen tarz denilmektedir. Maskülen tarzın en öne çıkan parçaları papyon, kravat ya da erkeksi ayakkabılar gibi aksesuarların dışında kıyafetlerde erkek kıyafetlerine benzerliktir. Bu sayede bayanlar daha da güçlü bir görünüme kavuşmanın yanında maskülen parçaları feminen parçalarla kombinleyerek daha da şık olmaktadır. Şıklığın yanında parçalar ne kadar erkeksi olsa da kadına daha da dişilik katmaktadır. Tesettürde maskülen tarzı yakalamak isteyenlere birkaç öneri sunalım. Örneğin paçaları kıvrılmış boru paça pantolonlar (ekose desenli) ile yine maskülen loafer ayakkabıları feminen tesettür tuniklerle kombinleyebilirsiniz. Bu sayede hem hayata karşı dik bir duruş sergileyebilir hem de kendine güvenli duruşunuzla daha da şık olabilirsiniz.

Maskülen tarzın bir diğer kullanım şekli de boru paça kumaş pantolon, üzerine beyaz tunik gömlek ve yine üzerine erkeksi siyah ceket kombinidir. Bu kombinin tesettürde kullanımı biraz farklı görünse de aslında sizi kolayca göz dolduran bir şıklığa kavuşturacaktır. Bu iki kombinin dışında yelek, ayakkabı, ceket ve pantolonlar gibi maskülen parçaları kadınsı diğer kıyafetlerinizle kullanarak farklı şık kombinler yapabilirsiniz. Önemli olan tesettürde maskülen tarzın kullanımının ana hatlarını kavramak. Kavradıktan sonra kendi zevkinize ve sınırlarınıza göre çok farklı kombinler yapabilirsiniz. Çok fazla maskülen parça olması yaptığınız kombinleri bir hayli çeşitlendirecek.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git