Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettürlü Bayanın Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü Bayanın Giyimi Nasıl Olmalıdır?
6 Aralık 2013 tarihinde eklendi,

Zamanın ilerlemesi, teknolojinin gelişmesi, insan fikirlerinin evrim geçirmesi ve daha birçok etkenden sonra insanların giyim biçimi de kendi halinde değişiklik göstermeye başlar. Bu, günümüzde böyle olduğu gibi geçmiş zamanlarda da aynı şekilde karşımıza çıkmaktaydı. Zamanın ilerlemesiyle tesettürlü bayanların da giyiminde bir takım değişiklikler görülmeye başladı. Bunlar kimi zaman ölçünün kaçmasına, kimi zaman da tesettür giyiminin dışına çıkan bir tablo ile karşılaşmaya neden oldu. Peki, tesettürlü bir bayan nasıl giyinmelidir?

abiye seçimi

abiye seçimi

Tesettürde sade renkle çok önemli

Öncelikle bir bayanın gerçek anlamda tesettürlü sayılabilmesi için vücudunu tamamen örten ve vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetleri tercih etmesi gerekiyor. Bununla birlikte sade giyime önem vermesi gerekiyor. Rengarenk giyilen kıyafetler tesettürü yansıtmadığı gibi, tesettür çizgisine de uygun değildir.

Sade Düz Renk Kıyafetler

Sade Düz Renk Kıyafetler

Başörtülerin Bağlanış Şekli

Daha önceleri bone kullanımı çok fazla olmasa da kapalı bayanlar, ince tülbentlerle saçlarını kapatırdılar. Ancak günümüzde bone bu işlemi daha iyi sağlayabiliyor. Bu nedenle tesettürde en önemli yerlerden olan başın örtünmesinde bayanların bone kullanımına özen göstermeleri gerekiyor. Yine bununla birlikte giyilen başörtülerin de dikkat çekici renklerden oluşmaması yine önemli konulardan biridir.

Pardesü Modelleri ve Başörtü

Pardesü Modelleri ve Başörtü

Ev içi giyiminizde Renk uyumlarına dikkat edin.

Bayanların kadınlar arasında giyiminde herhangi bir sorun olmadığı için herhangi bir şekilde giyinebilirler. Ancak yine de bunda da dikkat etmeleri gereken noktaların olduğunu söylemek gerekir. Mesela renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Şıklık arayan bayanların, şık olayım derken daha da kötü bir görünüme sahip olmalarını engellemek amacıyla buna önem vermeleri gerekmektedir. Çok renkli kıyafet modellerinde kaybolmak daha kolaydır. Bu nedenle daha çok sade renklere kadınlar arası giyiminizde de dikkat etmeniz tavsiye edilir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git