Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettürlü Bayanların Tunik Seçimleri

Tesettürlü Bayanların Tunik Seçimleri
7 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Tesettürlü Bayanların Tunik Seçimleri

 

Tesettürlü bayanlar için tunik yaptıkları kombinin en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle tunik seçmek ayrı bir özen gerektirir. Ayrıca tunikler en sık giyilen tesettür kıyafetlerindendir. Her ortama gidebilecek modellerde tunikler mevcuttur. Peki Tunik Alırken Nelere Dikkat Etmelidirler? Kapalı bayanlar tunik alırken öncelikle vücut şeklini ve beden ölçülerini göz önünde bulundurmalıdır. Satın aldıkları tunik beden ölçüsüne kesinlikle uygun olmalıdır. Kadınlar tunik seçerken genellikle kendi bedenlerinden daha büyük, rahat modellere yönelmektedir Oysa beden ölçülerine uygun olan tunikler daha idealdir. Çünkü bol tunikler kişiye olduğundan daha özensiz bir görünüm kazandıracaktır. Zira tunikler zaten vücuda yapışan modeller değildir. Genellikle zaten biraz bol olarak tasarlanır. Bunun üstüne bir de kendi beden ölçülerinden daha büyük beden tunikler tercih edildiğinde hoş olmayan bir görünüm olacaktır. Bunun yerine likralı esneyen modeller tercih edilebilir. Tunik seçmenin inceliklerinden biri de kumaş tercihidir.

Mevsime uygun kalınlıkta kumaşlar tercih edilmelidir. Yaz aylarında sıcaktan terleyip havale geçirmek yerine terletmeyen kumaşlardan olma tunik giyilmelidir. Özellikle pamuklu kumaşlar ve de kalın olmayan ince yapılı tunikler yaz ayları için idealdir. Kış mevsimi için ise daha kalın kumaşlı sıcak tutacak tunikler tercih edilmelidir. Tunik seçiminde kişi, kendi ten rengini de göz önünde bulundurmalıdır. Ten rengine gitmeyen renkteki tunikler onu kapatacak yani daha kötü bir hava verdirecektir. Bu nedenle ten rengine giden, onu açan, ten rengiyle uyumlu tunikler satın alınmalıdır. Esmer bayanlar daha çok açık renk tonlarında tunikler tercih etmelidir. Sarışın ve kumral, beyaz tenli hanımlar ise koyu renk tonundaki tuniklerden giymelidir. Kısacası ten rengine zıt renk tonu ile şık bir görünüm kazanılacaktır. Tunik seçiminde en önemli hususlardan biri de içi belli etmeyen tunikler seçilmesidir. Çünkü içi belli eden tunik giyildiğinde mecburen içe bir bady veya tişört giyilmekte, bu da hoş olmaya bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bunun için en başta için belli etmeyen tunikler tercih edilmelidir. İnce kumaşlı bir tunik çok hoşunuza gittiyse en azından astarının olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tunik seçerken hanımlar kendi kilo ve boylarını da göz önünde bulundurmalıdır. Kısa boylu hanımlar çok uzun boya sahip tunikler almamalıdır. Tunik boyu genel olarak da diz kapağının altına inmemelidir. Kilolu bayanlar da tunik seçerken tuniklerde iri desenler olmamasına dikkat etmelidir. Bu onları olduklarından daha kilolu gösterecektir.

 

Tesettürlü Bayanların Tunik Seçimleri Resimleri

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git