Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Tesettürlü Gelinlik Modelleri
3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Her genç kızın hayalidir derler ya beyaz gelinlik. Bir ana baba o kadar büyütür, bakar, yedirir, içirir ama vakti gelir ebeveyn için minik kuşun yuvadan uçma vakti gelmiş. Güzel ahlak dini olan İslam dinine göre ise tesettür şarttır. Bir bayanın tesettürlü olması gerekmektedir. Sadece bayanlar değil, baylar içinde giyim çeşitleri vardır. Peki ya bu tesettürlü genç kızlarımızın gelinlik modelleri nasıl? Hemen bakalım birkaç fotoğraf (Fotoğraflar 2015-2016 ve 2016-2017 Modası Karışık Şekilde).

ilk-resim-tesettürlü-gelinlik-modeli

Yukarıda gösterdiğimiz görselde bulunun şık gelinlik tasarımına bir göz atalım. Tesettürlü genç kızın giymeyi istediği bu gelinlik modelinde, başörtüsü kullanılmış bazı modellerde gelinliğe bağlı bir başörtüsüne benzer modeller olduğu için söyledim. Geçen yılların modellerine bakarsak bu sene ve gelecek olan sene için modeller sanki biraz daha şık ve gösterişli sadelikten uzak gibi gözüküyor.

ikinci-resim-tesettürlü-gelin-başı-modelleri

Bu modeli inceleyecek olursak bu modelde ise aynı şekilde başörtüsü kullanılmış ve şık süslemeler yapılmış çeşitli taşlar ile süslenilmiş gözüküyor.

ücüncü-resim-ihtişamlı-gelinlik-modeli

Resimler üzerinden anlatmak yerine genel olarak birkaç şey söyleyebiliriz. Tesettürlü gelinlik modelleri hakkında geçen senelerin modasına, gelinlik modellerine bakacak olursak eğer daha da süslenip sadelikten ayrıldığını görüyoruz. Ve eskilerde kullanılan gelinlik ile birleşik başörtüsü modelleri de yavaş yavaş artık kalkmış gibi görünüyor. Artık gelinlik üreticileri kapalı; tesettürlü kızlarımızı da önemsiyor ve tesettürlü gelinlik modellerinin çeşitliliği artıyor.

dördüncü-resim-önden-gelin-modeli

Bir üst tarafta da gördüğünüz resimde güzel bir başörtüsü ve geçmiş yılların modasına benzer biçimde sade ve kabarık gelinlik modelinin olduğunu görüyoruz. Eskiye nazaran artık kabarık gelinlikler tesettürlü bayan arkadaşlar için daha çok tercih ediliyor, beğeniliyor diyebiliriz.

2016-gelinlik-modelleriYukarıda görmüş olduğunuz gelinlik modeli ise 2016 tesettürlü gelinlik modellerine benzer bir şekildedir. Gerçekten hoş zarif, taşlar ile süslenmiş pırıl pırıl parlayan bembeyaz bir gelinlik görüyoruz. Gelinlik çeşitli taşlar ile çeşitli şekiller ile şekillendirilmiştir. Yine kabarıklığa önem vermekle kalmamış, başın kapandığı kısmı gerçekten hoş bir şekil yaratmış. Özellikle benim favori gelinliğim diyebilirim J

Daha çok tesettürlü gelinlik modelleri kapanmanın dışında da moda gözü ile bakılarak kullanılabiliyor. Bazen moda adı altında açık kızlarımız da tesettürlü gelinlik modellerini seçebiliyor ancak bunu nadir görüyoruz. Her ne kadar tesettürlü gelinlik modellerinin çeşitlerinin arttığını söylemiş olsak da tesettürlü gelinlik modelleri hayla istenilen seviyede değil. İnşallah daha da artarak tesettürlü gelinlik modelleri açık bayanlar için yapılan gelinlik modellerinin çeşitliliği kadar artar. Çünkü açık bayan gelinlik modelleri kısaca dekolte de diyebiliriz bu gelinlik modellerine. Piyasada gerçekten bir hayli çeşidi bulunmakta bunu tesettürlü gelinlik modelleri için de bekliyoruz, inşallah.

Bugün tesettürlü gelinlik modellerinden bahsettik. Her genç kızın hayali olan beyaz gelinliklerin tesettürlü modellerini inceledik ve çeşitli detaylardan bahsettik. Daha çok makale ve tesettürlü gelinlik modelleri için takipte kalın. Bir başka makalede daha görüşmek üzere, esen kalın.

loading...

Etiketler:

Tesettürlü Gelinlik Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. elvan diyor ki:

    önü taşlı olan 5.sıradaki gelinliğin fiyatına nasıl öğrenebilirim

Sayfa başına git