Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Tunikler Nasıl Dikilir

Tunikler Nasıl Dikilir
6 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

Tunikler Nasıl Dikilir

 

tunikler-nasil-dikilir-hakkinda

Sizlere bu yazımda tunikler nasıl dikilir hakkında bilgiler vereceğim. Salaş tunik modelleri bildiğiniz gibi çok yaygın ve çok da satılan tunik modellerinden bir tanesidir. Bu yüzden de önce sizlere salaş tuniklerin nasıl dikildiğini anlatalım. Aşama, aşama salaş tuniğin nasıl dikildiğini sizler için açıklamaya çalışalım. Umarım yazdığımız bilgiler sizlere yararlı olur. İlk önce salaş olan bir kumaş seçiniz. Bu kumaşı ters çevirin. İlk önce boyundan iki metre katlayın. Katladıktan sonra kumaşı enine doğru ortadan ikiye katlayabilirsiniz. Sonucunda da dört kumaş üst, üste olması gerekiyor.

tunikler-nasil-dikilir-bilgileri

Gelelim yaka ve kollarına. Kumaşı serin. Sonra da yaka kısmını oyun. Bu işlemde çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Oyuk yaparken mutlaka minik boyutta olmalıdır. Çünkü bazı salaş kumaşlar esnek olabiliyor. Bu yüzden de yine olmazsa oyukları sonradan da genişletin. Bileğinizin genişliği için on santim yapın. Cetvel ile ölçün. Bu şekilde daha kolay oluyor. Kolunu yaptıktan sonra bel kısmına da geçelim. Bu işlem de kol ile bel kısmını birleştirin. Oluşturduğunuz çizgileri iğneleyin. İğnelediğiniz yerleri makine ile geçirin. Dikimi bittikte sonra da üstünde deneyebilirsiniz.

tunikler-nasil-dikilir-bilgi

Tunikler nasıl dikilir hakkında bilmediklerinizi bu sitedeki yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz. Bazı bayanlar kendilerine tunik dikmek ister ya da tuniğin nasıl dikildiğini merak edenler işte bu sayfada merak ettiğiniz sorulara cevap bulmanız ıçin yardımcı olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bir başka tunik modellerinden olan yarasa kollu tuniğin nasıl dikildiğini anlatalım. Yarasa kollu tunik tesettürlü bayanlar tarafından çok giyilen ve tercih edilen bir modeldir. Yarasa kollu tunik dikeceğiniz zaman kumaşın esnek olmasını tercih edin. İlk olarak kolların uzunluğu ve yakanın ölçüsünü alın. Yine kumaşı ters çevirin. Kollara yarasa kanadı şekli verin. Yani kolların bol olmasını sağlayın.

tunikler-nasil-dikilir-

Dikiş yapılacak yerlere toplu iğneler ile belirtin. Bu toplu iğneler işaret gibi olacaktır. Toplu iğneler bulunan yerlere dikiş yapınız. Yarasa kollu tunik modelleri çok şık ve hoştur. Çoğu bayanlara da çok yakışan bir modeldir. Dikiş yapmayı seven bayanlar bu siteyi her zaman takip etmelidir. Bunun gibi daha bir çok tunik modellerinin dikimi hakkında bilgiler yazacağız. Evde tunik dikimi ne kadar zor olsa da keyif verir ve dikiş yapmayı seven bayanlar için de adeta bir hobi gibi olmaktadır. Evinde istediğiniz gibi ve istediğiniz ölçülerde bahsettiğiniz tunik modellerinden dikebilirsiniz. Hem de eğer isterseniz arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize de tunik modellerinden dikebilirsiniz. Daha bir çok tunik modelleri ile karşınızda olacağız.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git