Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Giyim

Vücut Tipine Göre Giyim
29 Temmuz 2017 tarihinde eklendi,

Vücut Tipine Göre Giyim

vucut-tipine-gore-giyim-tesettur-modelleri

Moda kadınların vazgeçilmez tutkusudur. Bu tutku uğruna günlerini saatlerce alışverişte geçirebilirler. Bunu şüphesiz ki çekici ve güzel bir görünüme sahip olmak için yaparlar. Ama her kadın güzel bir vücut örtüsüne sahip olmayabilir. Bu dert edilecek bir durum değildir. Çünkü çeşitli giyim hileleriyle bu durum tersine çevrilebilir. Vücut tipimizi bilir ve buna göre giyinirsek eğer daha ideal bir görüntü elde edebiliriz. Bu durumda vücut tipine göre giyim hilelerini bilmek gerekir. Öncelikli olarak çeşitli vücut tiplerine değinmek doğru olacaktır. Kum saati vücut tipinden olan hanımlar bu grupta ki en şanslı hanımlarıdır. Bu kişiler büyük göğüslere, dolgun kalçalara ve ince bir bele sahiptir.

vucut-tipine-gore-giyim

Genel olarak dikkat etmeleri gereken şeyler daha azdır. İnce bele sahip olduklarından dolayı belden oturtmalı kıyafetler vücutlarını ortaya çıkaracak ve güzel bir görüntü sağlayacaktır. Dikine uzun çizgili pantolonlar topuklu ayakkabılarla tercih edildiklerinde ince ve uzun bacaklarınız olacaktır. Balık etek ve elbiseler de adeta bu vücut tipleri için yapılmıştır. Bir diğer vücut tipi de armut vücut tipleridir. Bu vücut tiplerinde olan hanımlar da çekici bir vücut tipine sahiptirler. Vücutlarının üst kısımları alt kısmına göre daha incedir. Bel kısımları ince kollar ve omuzlar ince ve dardır. Alt kısımda ise kalçalar geniş ve bacaklar kalındır. Onun için bu vücut yapısında ki kişiler vücutlarının üst kısmını öne çıkaran giysiler giyerlerse onlar için daha iyi olacaktır.

vucut-tipine-gore-giyim-tesettur

Yine kum saatinde olduğu gibi belden oturtmalı üst kısmı dar alt kısmı geniş giysiler yakışacaktır bu hanımlara. Mesela A kesim etek ve elbiseler onlara çok yakışan tercihler olacaktır. Ayrıca vücudun üst kısmını ön plana çıkaran kolye, küpe gibi detaylar da daha hoş bir görünüme kavuşmada sizlere yardımcı olacaktır. Elma vücut tipte ki kadınlar ise daha toplu bir görüntüye sahiptir daha yuvarlak hatlara sahiptirler. Vücutlarının üst kısımlarında bel kısımları geniştir diyebilir. Onun için bel kısmı daha dar gösterecek beli sıkan kemerler tercih edilebilir. A kesimde etek ve elbiseler, uzun çizgili gömlekler, V yaka ve belde biten ceket ve montlar uygun seçimler olacaktır.

vucut-tipine-gore-giyim-modelleri

Üçgen şekilli vücut tipine göre giyim de ise omuzlar ve sırt geniş olduğu için V yakalı giysiler, ince uzun şeritli gömlek, ceket veya yelekler, geniş omuzlu giysiler omuzunu olduğundan daha dar gösterecek ve erkeksi görüntüyü kıracaktır.Bütün bu kurallara dikkat edildiği takdirde ideal ölçülere sahip olmasanız bile ideal bir görüntü sağlayacaksınızdır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git