Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Tesettür Etek Seçimi ve Modelleri

Vücut Tipine Göre Tesettür Etek Seçimi ve Modelleri
18 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

Vücut Tipine Göre Tesettür Etek Seçimi ve Modelleri

 

Vücut-Tipine-Göre-Tesettür-Etek-Seçimi-Ve-Modelleri

Tesettür giyimin kilit parçaları arasında yer alan uzun eteklerin birçok modeli bulunmaktadır. Ancak, her modelin her vücut tipinde bayana yakışmadığı da bir gerçektir. Hal böyle olunca kişiler şıklığı yakalama konusunda biraz sıkıntı çekebilmektedir. Herkese yararlı olması açısından bu yazımızda okuyucularımız için vücut tipine göre tesettür etek seçimi nasıl yapılmalı, hangi modelleri kimler tercih etmeli açıklıyoruz. Umarız verdiğimiz tüyolar alışveriş öncesi ya da gardırobunuzu modaya uygun düzenlerken çok işinize yarayacak.

Peplum Etek Modelleri Daha çok özel günler ve davetlerde kullanabileceğiniz peplum etekler tesettür giyimin en şık parçalarındandır. Genellikle de bu etek modelleri beyaz bluzlarla kombinlenmelidir. Çünkü peplum oldukça gösterişlidir, üzerinde de gözü yormaması açısından gösterişli bluzları pek kaldıracak yapıda değildir. Peki, peplum etekleri hangi vücut tipinde bayanlar giymeli, kimler bu eteklerden kaçınmalı? Bu sorunun cevabı şaşırtıcıdır ki, bu eteklerin yakışmadığı vücut tipi yoktur şeklindedir. Çünkü her vücut tipine peplum etekler yakışıyor. Beli Büzgülü Tesettür Etek Modelleri Büzgülü tesettür etek modelleri daha çok sokak modasında kullanılan rahat etek modellerindendir. Bu eteklerle bluzlar ve ceketleri rahatlıkla kombinleyip güzel bir şıklığa kavuşabilirsiniz. Bu etekleri kullanmaması gereken vücut tipi balık etli, kilolu ve basenli bayanlardır. Diğer zarif ve ince bayanlar ise rahatlıkla bu etekleri kombinleyip kullanabilirler. Tesettür Şifon Etek Modelleri Vücut şekline önem verilmesi gereken en hassas etek modeli son zamanlarda çok popüler olan şifon eteklerdir.

Genelde şifon kumaşlardan üretilen etekler pileli olarak tasarlanmaktadır. Bu etekler oldukça hacimli olduklarından kilolu bayanlara önermediğimiz etek modellerindendir. Eğer bu etekleri balıketli bayanlar her şeye rağmen tercih edecekse uzun boylu olmalıdırlar. Uzun boyun dışında tercih edilen eteklerin pliselerinin daha ince olmasına önem göstermelisiniz. İnce pileler sizi daha zarif gösterecek ve şıklığa kavuşmanıza neden olacaktır. Spor Kot Tesettür Etek Modelleri Her vücut tipine uygun olarak üretilen modelleri olduğu için kot etek modelleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle vücut tipinize uygun olduğu sürece tesettürlü bayanlar da kombinlerinde kot etekleri kullanabilmektedir. Sadece kilolu bayanların daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git