Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Giyinin

Vücut Tipinize Göre Giyinin
25 Haziran 2015 tarihinde eklendi,

Vücut Tipinize Göre Giyinin!

İyi giyinmek istiyorsanız, giydiğiniz kıyafetin üzerinde şık durmasını istiyorsanız mutlaka vücut tipine göre giyinmelisiniz. Ancak bu şekilde kıyafetleriniz vücudunuzda istediğiniz gibi durur. Peki, bir kıyafetin üzerinize uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız? Her şeyden önce vücut tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Vücut tipleri, armut tipi, elma tipi, kum saati tipidir.

Armut Tipi Vücut Tipi

Armut tipi vücudunuz varsa üst tarafınız ince alt tarafınız geniştir. Yani basen kısmınız geniştir. Bu nedenle her şeyden önce basen kısmınızı kamufle eden kıyafetler giymeniz gerekir. Bunun içinde düz kesim ve bol kesim pantolonları tercih etmeli tayt ya da skinny Jean tarzı pantolonlardan kaçınmalısınız. Kıyafetlerinizi koyu renkli seçerseniz özellikle basen bölgeniz daha ince görünebilir. Gene aynı şekilde uzun gömlekler giyerek alt kısmınızı saklayabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahipseniz üst kısmınız özellikle karın kısmınız geniş basen kısmınız dardır.  Elma vücut tipine sahip kadınlar için en iyi yaka tercihi uzun V yakalardır. V yakalar, vücudun üst kısmını daha uzun gösterir ve ince bir imaj sağlar. Aynı zamanda Kruvaze kesimler de bu vücut tipindeki kadınları çok daha ince gösterir. Elma vücut tipindekiler k üst giysilerinde iri desenler tercih etmemelidir. Onun yerine düz gömlekler, boyuna çizgili bluzlar çok daha iyi bir seçim olur. Ayrıca bu vücut tipine sahip bayanlar için en ideal olanı tuniklerdir. Etek seçiminde de elma vücut tipi kadınlar çan etekleri tercih etmelidir. Çan etekler de vücudun üst kısmıyla orantı sağlar.

Kum Saati Tipi

Eğer vücudunuz kum saati tipindeyse göğüs ve basen kısmınız orantılıdır. Bel kısmınız ise incedir. Kum saati tipindeki bayanlar çok şanslıdır. Çünkü vücutları orantılı olduğu için çoğu kıyafet onlara yakışır. Kum saati tipine sahip kadınlar bele doğru daralan üst parçalara yönelmelidir. Belin inceliğini ve kıvrımını vurgulayacak üst giysileri seçmelidir. Kum saati tipine düşük belli pantolonlar çok yakışır. Eğer ille de yüksek bel tercih edilecekse bel ve kalça kısmı oturan modeller tercih edilmelidir. Etek olaraksa yüksek belli kalem etekler ve en önemlisi kemerli etekler bu kadınlara çok yakışır.

doque-akordeon-plili-abiye-elbise-gol-yesili

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git