Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Vücut tiplerine Uygun Abiyeler

Vücut tiplerine Uygun Abiyeler
24 Kasım 2017 tarihinde eklendi,

Vücut tiplerine Uygun Abiyeler

 

 

Özellikle yaz sezonuna girer girmez nişan, düğün ve sünnet gibi özel günler olmaya başlar. Hazırlıklar yaz sezonundan itibaren başlar ve sonbahar aylarına kadar da devam etmeye etmektedir. İlk olarak nişanlık abiyelerden başlayalım. Her yıl abiye modelleri minik, minik değişmektedir. Özel günler için abiye seçerken bayanlar zorluk yaşamaktadır. Her yıl yeni modelleri ile karşımıza abiye çeşitleri çıkmaktadır. Vücut tiplerine Uygun Abiyeler; Nişan abiyelerin de neon renkler ilgiyle izlenmekte ve bayanlar tarafından da beğenilmektedir. Yaz aylarında neon renklerde abiyeler gençliğinin simgesi olarak genç bayanların favorisidir. Neon renkteki neon abiyeler yaza damgasını vuracak ve yaz aylarını renklendirecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Neon renkteki abiyeler iki bin on altı tarihinden beri sevilerek giyilmektedir. Neon abiyeler yazı renklendirmekle birlikte çok eğlenceli görünmektedir. Eğer isterseniz yaz aylarında günlük kıyafetlerde de neon renkleri tercih edebilirsiniz. Neon abiye elbiselerinde aksesuar kullanmanız şarttır. Çünkü abiye daha fazla kendini göstermesi için aksesuarlar kullanmalısınız.

vucut-tipine-uygun-abiyeler-nedir

Vücut tipinize uygun abiyeler arıyorsanız sizlere yardımcı olalım. Modacılar her bayanın vücut tipine uygun abiyeler dikmektedir. Bu yüzden mutlaka kendi vücut tipine uygun abiyeler bulabileceksiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Armut vücut tipli bayanlar göğüs kısmı dar ve etek kısmının vakumlu olan modeli tercih etmelidirler. Yani bu abiye modeli daha ideal olmaktadır. Armut vücut tipli bayanlar bu tarzda abiye elbiseler almaları lazımdır. Yaka kısmınında V şeklin de olmasına özen göstermelisiniz. Armut vücut tipli bayanlara abiyeler daha çok dikkat çekici göstermekte ve daha da seksi görünmesini de sağlar. Renkler olarak da bordo, kırmızı ve mercan renkleridir. Elma vücut tipli bayanlar için genelde kolları kalın olan ve bacakları da ince olan bayanlardır. Bu tip vücuda sahip olan bayanlar göğüslerini daha çok belirgin etmelidirler. Bununla birlikte de bacaklarını da ön plana atabilirler. Bu sayede belinizi gizleyebilirsiniz.

vucut-tipine-uygun-abiyeler-tesetturde

Elma vücut tipli bayanlar bel bölgelerini gizlemeleri gerektiğini unutmayalım. Bu yüzden de kısa etekli abiyeler ve göğüs kısmı dekolteli olan abiye elbiselerini kaçırmamalısınız. Ama bel bölgesini saklamak için sade model yani desensiz abiyeler tercih etmelisiniz. Göğsünüzün altında bol olan abiye modelleri de vardır. Bu model abiyeler karın bölgesini gizlemektedir. Böyle olunca da bel ve basen bölgesini de gizlemiş olacaktır. Özellikle de balık tipli vücuda sahip olan bayanlar da bu tip abiye modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bel bölgelerini saran abiyeler balık etli bayanlar üzerinde çok hoş duruş sağlamaktadır. Balık etli bayanlar muhakkak bel bölgesini saran abiyeler satın almaktadırlar. Dikdörtgen vücut bayanlar ise kırmızı abiye modeli olması ve etek kısmına kadar düz model olması gerekiyor. İster nişana, ister düğüne ve diğer özel günler için tercih edebilirsiniz. Bu vücut tipli bayanlar abiye kumaşlarında ince kumaş tercih etmeleri lazımdır.

vucut-tipine-uygun-abiyeler-hakkinda

Küçük göğüslere sahip bayanlar ise sütyenin kısmını daha yukarı kaldıran kumaşlar tercih ederek göğüslerinin daha iri ve şekilli görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Ama göğüsleri büyük olan bayanlar göğüslerinin daha küçük sütyen seçerler. Abiye seçiminde göğüslü kısmının desenli ve taş işlemeli tercih etmelidirler. Kesinlikle göğüs kısmı ve sırt kısmı dekolteli olan abiyelerden kaçınmalısınız. Aynı zamanda da omuz kalın kemerli olmasına dikkat ediniz. Kolları kalın olan bayanlar ise uzun kollu abiyeler yerine bolero ve bolerosunun da işlemeli olan modelini tercih ederek kalın kolları bu sayede kapatabilirler. Vücut tiplerine uygun abiyeler arayan bayanlar bu sitedeki yazıyı okuyarak daha kolay abiye seçimi yapabilirler. Omuzu geniş olan bayanlar abiye seçiminde bir takım hatalar yaparlar. Omuzları saklamak için yaka kesimli abiye modelleri tercih ederek omuzları kapatabilirler.

vucut-tipine-uygun-abiyeler

Dar omuzlu bayanlar ise göğüs kısımlarına fırfırlı abiye modelleri tercih ederek omuz kısmının daha geniş görünmesini sağlayabilirler. Sizin de vücut tipiniz hangisiyse ona uygun abiye modelleri seçin ve özel günlerinizde çekici görünebilirsiniz. Kum saati tipine sahip bayanlar genelde dolgun göğüslere sahip olan bayanlardır. Ama kalçaları ve basenleri ise ince olmaktadır. Eğer bu tip vücuda sahip bir bayanlar en çekici ve seksi vücut tipli bayanlar arasındadır. Bu vücut tipli bayanlar likralı kumaşlardan kaçınmaları gerekiyor. Yoksa baseninize yapışır ve kötü görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Bu tür kumaşlardan kaçının derim. Daha çok penye ve yumuşak kumaşlar tercih edilmesi uygun olmaktadır. Abiye seçiminde ise sırt dekoltesi açık olan modeller bu vücut tipli bayanlara yakışmaktadır. Vücut tiplerine uygun abiyeler için bu sitedeki bilgilerden yardım alabilirsiniz. Yalnız etek kısmının bol kesimli olmasına da çok dikkat etmeniz gerekiyor.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git