Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

YAZLIK ELBİSELER, TESETTÜR GİYİM VE ÇANTA SEÇİMİ

YAZLIK ELBİSELER, TESETTÜR GİYİM VE ÇANTA SEÇİMİ
9 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

YAZLIK ELBİSELER, TESETTÜR GİYİM VE ÇANTA SEÇİMİ

Yaz aylarında havaların çok sıcak ve aşırı nemli olmasından dolayı tercih edeceğimiz kombinler bizleri hem rahat ettirmeli, hem de daha şık göstermelidir. Giydiğimiz elbiselerin çok şık olması yeterli olmayacaktır. Yaz aylarında, kışın giydiğimiz koyu renkli ve kalın kumaşlı elbiselerin yerlerini ince kumaşları ve açık renkler kullanılmaktadır. Tercih edeceğimiz pamuk, likralı, ipek  kumaşlardan yapılmış elbiseler sıcağı daha az hissetmenizi sağlayacağı gibi teri emme özellikleri sayesinde daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Renk tercihlerimiz ise, canlı pastel renkler, açık tonlu renkler ve özellikle beyaz  renklerde yana kullanarak yaz elbiseleri daha canlı hale getirebilir. Bu renkler güneş ışıklarını yüzde seksen yansıttıkları için sıcaklardan daha az etkilenmemizi sağlayacaktır.

Kadınlar  için yaz giyim önerileri

Kadınlar giyim konularında erkeklerden her zaman daha şanslılardır. Kadınlar için giyilebilecek çok daha fazla çeşit bulunmaktadır. Günlük kıyafetler için açık pastel renkler de kot veya kumaş pantolon üzerine atlet veya pamuklu kumaştan sıfır kol gömlekler uyumlu olacaktır. Seçeceğimiz atlet veya gömlekler aynı zamanda süs eşyalarımıza ( küpe rengi, kolye, toka, çanta) uygun olmalıdır. Pantolon altına hasır veya yazlık derilerden yapılmış sandalet tercihi kombinimizi tamamlayacaktır. Tatil bölgeleri için ise, çiçek desenli ince kumaşlardan yapılmış diz üstüne kadar gelen etekler veya kottan yapılmış kısa şortlar tercih edilmeli, üst giyim olarak yine çiçek desenli  badiler tercih edilmelidir. Ayakkabı seçiminde ise espadril ayakkabılar ile birlikte  basit sandaletler, renkli parmak arası terlikler tercih edilebilir.İş yaşantınızda ise ağır ve koyu kışlık elbiseler yerine açık renkli potikareler tercih edilebileceği gibi, kumaş pantolonların üzerine uygun tişörtler ile kombinler yapabilirsiniz. Eğer etek giymeniz gerekiyorsa çok abartılı olmayacak şekilde püsküllü eteklerin yanında, püsküllü keten ayakkabılar ile birlikte iş elbisesi kombinleri yapabilirsiniz.

Tesettür giyim yaz önerileri

Tesettür giyen hanımlar için yaz aylarında elbise seçimi sıkıntılı konuların başında gelmektedir.Yaz aylarında sıcak ve nem, tesettür giyimi için özel olarak dikkat edilmesi gereken konulardır.Yaz aylarında salaş elbise tercihi sıcağı daha az hissetmenizi sağlayarak daha şık görünmenize yardımcı olacaktır. Yaz ayları için likralı, ipek ve pamuklu kumaşlardan imal edilmiş elbiseler tercih edilmelidir. Açık renkli büyük çiçek desenli gömlekler ile geometrik desenli gömlekler çok tercih edilmektedir. Bu gömlekleri sıfır paça yada ispanyol paça canlı pastel renklere sahip  nar çiçeği, lila ve pastel sarı renklerinde pantolonlar ile kombin yapabilirsiniz. Pantolonlarınızın veya eteklerinizin  üzerine takacağınız kemer ve süslemeler pantolon rengine ve gömlek renginize uyumlu olmalıdır. Kemer süslemeleriniz abartılı olmayacak şekilde püsküllü, fırfırlı veya düğmeler ile yapılmış süslemelerden oluşabilir. Seçeceğiniz eşarp ve baş örtüleriniz elbiselerinize renk ve desen olarak uyumlu olmalıdır. Ayakkabı seçiminde pantolon ve etek altına spor ayakkabı tercih edebileceğiniz gibi, spor topuklu ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz ayakkabılar sade ve açık renklerde olmalıdır.

Çanta seçimi

Çantalar kadınların elbiselerinin tamamlayıcı unsurudur. Bu nedenle yapacağımız tercihler sıklığımızı daha da artıracaktır. Çanta tercihi yaparken,  giyeceğimiz elbisenin tamamını modelleri göz önünde bulundurmalıyız.. Yazlık bir kıyafet giyecek isek küçük bir sırt çantası, iş kıyafeti giyecek isek, mini bir el çantası, etek ve badi kombinine  ise ortalama bir çiçekli veya desenli  bir çanta tercih etmelisiniz. Günlük bir elbise tercihine ise elbiselerinizin tamamının renk, desen, süslemelerine, gün içerisinde  sergileyeceğiniz kişiliğe göre küçük minyon çantalar, deri şık ve ağır görünümlü çantalar, büyük desenli canlı renkli çantalar da tercih edebilirsiniz.

Tesettür giyim de sade bir gömlek, pileli bir etek üzerine uzun zincirli bir çanta seçimi, sade bir bluz, ispanyol paça pantolonu çapraz askılı bir çanta ile, iş hayatında ceket pantolon ve fular ile birlik kullanılacak bir el çantası tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz çantaların rengi uyumuna dikkat etmelisiniz.

Tercih edeceğiniz yazlık elbiseler ve çantalar bir bütünlük içinde çok sırıtmayacak şekilde olmalıdır. Sade bir pantolona çok süslü bir bluz,gömlek seçebilirsiniz ancak çanta seçimini bu şekilde yapmamalısınız. Sade bir elbise kombinine sade bir çanta, süslemelere sahip bir elbise kombinine  süslü bir çanta seçimi yapabilirsiniz. Ayakkabı seçimlerini de bu minval de olmalıdır. Bütün bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman çok şık, çok rahat  elbise, çanta ve ayakkabı kombinleri oluşturacağınız gibi yazın sıcaklarından ve neminden en az şekilde etkilenirsiniz. Bu durum yazı daha sağlıklı ve daha yaşanabilir hale getirecektir.

YAZLIK ELBİSELER, TESETTÜR GİYİM VE ÇANTA SEÇİMİ KONUSU RESİMLER

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git