Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Yüz Gençleştirme Yöntemleri
21 Mayıs 2017 tarihinde eklendi,

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

yuz-genclestirme-yontemleri

Yer çekiminin ve zamanın durdurulamaz etkileri cilt üzerinde özellikle belli bir yaştan sonra iyiden iyiye kendini hissettirmektedir. Bu durumun önüne geçebilecek olan birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bahsetmeden önce, aşırı alkol kullanımı, dengesiz ve sağlıksız beslenme, uykusuzluk, güneşin zararlı ışınları, yanlış uygulanan cilt temizlik ve bakım uygulamaları gibi faktörlerin cilt sağlığını olumsuz yönde etkilediğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu faktörlerden uzak durmak yüz gençleştirme yöntemleri düşünüldüğünde atılacak ilk adımdır. Yüz gençleştirme yöntemleri gerek estetik operasyonlar, gerek bazı seçkin merkezlerde yapılacak cilt bakım uygulamaları, gerekse evde uygulanabilecek doğal yöntemler şeklinde üçe ayrılarak incelenebilir.

yuz-genclestirme-yontemleri-dogal

Estetik operasyonlar kendi içinde ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu operasyonlar bahsedilen yöntemler arasında en etkili yöntemler arasındadır. Ancak, gerek maddi açıdan gerekse bir takım muhafazakar kesim tarafından uygulanması mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda, geriye diğer iki seçenek kalır. Ama en etkili ve hesaplı yöntem elbette evde yapılacak olan yüz gençleştirme yöntemleri olacaktır. Bu yöntemlerde dikkat edilmesi gereken, tarifleri doğru şekilde uygulamak ve uygulama aralıklarına dikkat etmektir. Doğru bir şekilde ve düzenli aralıklarla uygulandığında evde uygulanan doğal cilt gençleştirme yöntemleri de çok etkili sonuçları da beraberinde getirecektir. Bu sayede, hem hesaplı hem de zahmetsiz bir şekilde cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olunarak son derece doğal, genç ve sıkı görünümlü bir cilde sahip olunacaktır.

yuz-genclestirme-yontemleri-maskesi

Aşağıda çeşitli bölgeler için kategorize edilen egzersizler sıralanmıştır.

• Alın egzersizi: Gözler karşıya bakarak sabitlenir ve alın derisi parmaklar yardımıyla gerdirilerek bu şekilde 10 saniye boyunca beklenir.

• Göz çevresi egzersizi: Gözaltı derisinin parmak uçlarıyla çekilip yukarı yönde olabildiğince kaldırılır. İlk başlarda zor geldiği için gözler istemsiz bir şekilde kısılır, fakat gözler açılmaya çalışılarak devam edilmelidir. Zamanla egzersiz daha kolay ve etkili biçimde yapılabilir.

yuz-genclestirme-yontemleri-

• Yanak egzersizi: En geniş gülümsemeyle gülümsenir ve parmaklarla gülümsemenin bittiği elmacık kemiklerin üstünden yanaklar tutulur ve sabit beklenir. Bu şekilde sabit beklenirken dudaklar itilebildiği kadar aşağı itilir.

• Alt çene bölgesi egzersizi: Ağız hafifçe açılır ve suratın alt tarafı ekşi bir şey yenmiş gibi yapılır. Elmacık kemikleri sabit tutularak bu hareket 10 defa tekrarlanır.

• Dudak egzersizi: Bu egzersiz yüz gençleştirme egzersizleri arasında en bilindik olanıdır. Ağız geniş bir şekilde açılır ve O şekli verilir. 3 saniye bekletilir ve bitirilir. Hareket 10 kere tekrarlanır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git