Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Zirkonyum Dişin Özelliği Nedir

Zirkonyum Dişin Özelliği Nedir
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi,

Zirkonyum Dişin Özelliği Nedir

 

 

zikoryum-disin-ozelligi-nedir

Küçüklükten gelme alışkanlıklardan biri de diş sağlığına önem verilmesidir. Toplumumuzda genellikle son yıllarda Zirkonyum dişin özelliği nedir tarzında sorular sıklıkla duyulmaktadır gelin bu yazımızda size bunları anlatalım. Diş sağlığının yeteri derecede önemsenmemesi sonucu yaş ilerledikçe, meydana gelen diş problemleri de fazlalaşır. Çok özen gösterilmesine rağmen bazı dişlerde yine de problem çıkabilmektedir. Özellikle diş hassasiyeti çok önem verilmesi gereken bir konudur. Diş hassasiyetinden doğan problemler sonucu diş kaybı yaşanabilir. Çok aşırı derecedeki diş kaybı ise, protez dişe başvurmak demektir. Diş protezi maliyetli bir durumdur. Ancak hem devlet hastanelerinde hem de özel muayenelerde sağlık güvencesi kapsamına girdiği için çok fazla ücret ödenmemektedir. Diş protezinde en çok tercih edilen madde zirkonyumdur. Zirkonyum dişin farkı, diş protezinde kullanılan diğer maddelere göre daha dayanıklı olmasıdır. Fakat bu alanda en çok tercih edilmesinin sebebi ise, ham maddesinin beyaz olmasıdır. Zirkonyum dişin özelliği nedir sorusunun en fazla tercihini sağlayan durum ise; kesinlikle sararma yapmayan bir maddedir.

zikoryum-dis

Zirkonyum dişin farkı, dişin daha sağlam olabilmesi için, dişe yapılan metal köprüleri sağlam tutmasıdır. Sağlam bir şekilde yapılan metal köprü, yemek yeme ya da içecek içme gibi durumlarda ağrı yapmaz. Diş eti kanamasına yol açmaz. Zirkonyum dişten yapılan porselen dişler doku da zedelenme yapmaz. Böylelikle ağız içine tam oturur. Isıya dayanıklı olduğu ve alerjik bir durumun çok nadir olduğu da diş protez laboratuarlarında kanıtlanmıştır. Bu yüzden zirkonyum porselen dişlerin kullanım olanağı çok yaygındır. Çıkarılan doğal bir maddeden porselen bir diş yapılması insanlarda genellikle şüphe bırakır. Ancak bilinçlendirilme yapılması, bu şüpheyi düşürür. Zirkonyum porselen diş tahmin edildiğinden daha hafiftir. Kesinlikle çok uzun süreli bir ağrıya sebep olmamaktadır.

zikoryum-disin-ozelligi-ne

Zirkonyum dişin özelliği nedir hakkında bilinmesi gerekenler, çok fazla değildir. Ancak kullanımı hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Zirkonyum maddesi kullanılarak yapılan diş, kesinlikle alerji yapmamaktadır. Işığı geçirebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı fotoğraf çekimleri gibi özel günlerde dişinizin protez olduğu belli olmamaktadır. Normal diş gibi çıkarılmadan fırçalanabilir. Böylelikle dişin temizliği kolaylıkla yapılabilir. Dayanıklılık süresi oldukça fazladır. Tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur. Sigara orijinal diş kullanan insanların dişlerinde sararma yapabilir. Zirkonyum diş uygulaması yapılan kişilerin dişlerinde sigara kullanımı sonucu bile sararma olmamaktadır. Dişler ilk günkü gibi bembeyaz olarak kullanılabilir.

zikoryum-disin-ozelligi

Zirkonyum diş hakkında bilinmesi gerekenler, genel olarak şu şekilde sıralanabilir: İşlenmemiş hali beyaz olduğu için, her daim beyaz bir görüntü oluşmasını sağlar. Diş etindeki beyazlıkla tamamlandığı için, çok tercih edilmektedir. Damağa uygulanan metal köprü ile sıkılarak ağız içine sabitlenen diş, yerinden oynama yapmaz. Damakta siyahlık ya da aşırı derece de ağrı yapmaz. Sağlam dişlerin yerine genel itibariyle zirkonyum diş protezi uygulaması yapılmaz. İnsanın kendi dişi protez gibi olmaz. Dişi kaybetmek kolaydır. Fakat yerine tekrar diş belli bir yaştan sonra gelmemektedir. Artık diş protez alanında çok ilerlendiği için, diş yapmak çok basittir. Fakat keyfi olarak diş protezi yapılmamaktadır. Diş protezinin avantajı dişlerin sararmaması, çürümediği için ağrı olmamasıdır. Çünkü diş protezlerinin çoğu bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu da yapılan dişlerin hatasız olması demektir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git