Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2015 Uzun Boylu Bayanlara Tesettür Gelinlik Tavsiyeleri

2015 Uzun Boylu Bayanlara Tesettür Gelinlik Tavsiyeleri
20 Ocak 2015 tarihinde eklendi,

2015 Uzun Boylu Bayanlara Tesettür Gelinlik Tavsiyeleri

Uzun boylu tesettürlü bayanlar eğer zayıf ise etekleri kabarık balonlu modeller tercih edebilirler. Boyu uzun ancak iri yapılı kadınların ise eteklerinde daha düz kesimleri tercih etmeliler ve topuz modelli oldukça alçak olmalıdır. Ayakkabı seçiminde de özel önlemler önemlidir. Uzun etekli gelinlik modellerinin altına, uzun boylu bayanlar için tavsiye olarak babet tarzı sıfır topuklu modeller giyilmelidir. Yine boy ortalaması oldukça uzun ancak beden bölümü kısa olan bayanların, korsaj bölgesini uzun modeller seçerek tüm gelinlikte görsel bütünlük sağlayabilirler. Etek boyları ile gelinliğin kuyrukları oldukça uzun olabilir. Gelinin, kuyruğu kaldırarak taşıması görsel olarak daha şık görünmelerini sağlar. Duvak tercihleri, uzun ancak ince olmalıdır. İnce yapılı duvaklar abartılı işlemeler ile daha yapılı gösterilebilir. Renklerde öncelik tabi ki beyaz ancak şeker pembesi de uzun boylu hanımlara oldukça yakışmaktadır. Gelinliğin ön tarafındaki işlemeler, uzun boylu ve yapılı bayanların omuzdan bele doğru azalarak işlenmiş olması, bel bölgesinde incelik ve narinliği ön plana çıkarır.

Moda teriminin temelinde, vücudu kaplamanın sadece renkli ve süslü olması değil, vücuttaki orantısızlık ve kusurların gizlenmesidir. Hazır modeller seçilirken mutlaka bu durumun unutulmaması gerekir. Tesettürlü bir gelinlikte, etek, kol, beden, baş ve omuz bölgeleri tam bir bütünlük içerisindedir. Etekte ve kuyrukta kullanılan bir malzeme, işleme mutlaka beden bölgesi ve duvakta da kullanılmalıdır. 2015 düğün sezonu başlamadan tesettürlü bayanların gelinlik seçmelerine yardımcı olacak bu bilgilerin, boy, kilo farklılıkları gibi vücut yapıları da değerlendirilerek seçilmesi önemlidir. Bu sene gelinliklerde beyaz üstüne beyaz işlemeler, beyaz inciler ve vintage modası yaygın olacak. Aynı renk süslemeler ile vücut kusurlarını kapatmak, uzun boylu hanımlar için daha zor olacaktır.

uzun-boylu-bayan-tesettur-gelinligi

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git