Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2016 Modası Şallar Göz Dolduruyor!

2016 Modası Şallar Göz Dolduruyor!
15 Ağustos 2015 tarihinde eklendi,

2016 Modası Şallar Göz Dolduruyor!

2016 Modası Şal Modelleri aşağıdaki galeride verilmiş olup 2016 şal modası hakkında detaylı bilgi ve şal takma şekilleri bu makalede verilmiştir.

ŞALLAR FARKLI RENKLERİ VE DESENLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

Göz Dolduran Şal Modelleri

Göz Dolduran Şal Modelleri

Tesettür giyimin en önemli parçalarından birisi de başörtüleri. Başörtüsü ilk olarak örtünme amacı taşıdığı için, bayanların bu niyetle kullanmaları ve boyunları açık şekilde şal bağlamayı tercih etmemeleri daha çok önemlidir. Boyun kısmının göründüğü şallar örtünme amacından çok güzel görünme amacı taşımaktadır ve bu tarz örtünmeler çok da doğru bulunmamaktadır. Bu kısa hatırlatmayı yaptıktan sonra, şalların genel proporsiyonumuz için nasıl tamamlayıcı özellikte olduğunu okuyucularımızla birlikte ele alalım. Yuvarlak yüzlü bayanlar için eşarp yerine şal daha doğru bir seçim oluyor. Yüz hatlarını toparlayan ve daha ince uzun görünmesini sağlayan şallar, yüz hatları geniş olan bayanlar tarafından tercih edilebilir. Eşarplar ise yüz tipi ince uzun olan ve yüz kemikleri daha belirgin olan bayanlar için daha doğru bir seçim oluyor. Eğer yüz hatlarınız daha keskinse ve daha uzun bir yüzünüz varsa eşarp kullanmanız daha doğru olacaktır.

Eşarplarda bu sene moda olan modeller genelde Twill eşarplar. Twill eşarpların ince çizgilere sahip olması ve bu sayede daha kolay şekil alması pek çok bayanın bu eşarpları tercih etmesini sağlıyor. Siz de eşarbını zor şekillendiren ve saatlerce ayna karşısında eşarbına form vermek için uğraşan bayanlardansanız, Twill eşarplar sizin için en doğru seçim olacaktır. Fiyat açısından da uygun fiyat seçenekleri bulunan Twill eşarplardan dolabınızda birkaç adet bulundurmanız sizin için değişik bir kombinin de kapılarını açmaktadır.

Bu senenin şal modası ise en sık tercih edilen şallardan şifon şallar. Şifon şalların hem uygulaması kolay olduğu için hem de görsel olarak göze daha çok hitap ettiği için bu şallar bayanlar tarafından daha çok kullanılıyor ve deneyen bayanlar da şifon şallardan çok memnun kalıyorlar. Şifon şalların geçen sene de çok kullanıldığını düşünen bayanlar için ise şöyle bir farklılıktan söz edebiliriz; geçen sene daha çok düz modelleri tercih edilen şifon şalların bu sene ise ufak çiçek ve yaprak desenlileri daha çok tercih ediliyor. Bu sene kıyafetlerde düz modeller ve desensiz kıyafetler tercih edilirken, şallarda durum tam tersi oluyor ve desenli şallar daha çok kullanılmaya başlıyor. Siz de desenli şallardan bir tane dahi olsa alıp deneyebilir ve yüzünüze yakışıp yakışmadığına karar verebilirsiniz.

İki yönlü şallar geçen senenin çok tercih edilen ürünleri arasındaydı. Bu sene de gene aynı şekilde iki yönlü şallar modacılar tarafından görücüye çıkarıldı ancak bu seneki iki yönlü şallar daha ince ve daha hafif kumaşlardan tercih edildiği için bayanlara daha ferah bir kullanım sağlıyor. Bu yüzden iki yönlü şallardan vazgeçmemelisiniz.

Bundan iki sezon önce moda olan, uç kısımları desenli şallar tekrar görücüye çıkmaya başladı. Ağırlıklı olarak İstanbul desenlerinin kullanıldığı şalları, düz kıyafetlerinize canlılık getirmek açısından tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız bir tercih gayet doğru ve yerinde olacaktır. Şallarınızda ve eşarplarınızda renk tercihi olarak da mümkün olduğu kadar soft renkleri seçmelisiniz. Bu yazın renkleri daha açık ve daha canlı renkler oluğu için, siyah, kahve ve krem renklerinin ağırlıkta olduğu şalları tercih etmemeniz daha doğru bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.

2016 Modası Şal Modelleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git