Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2016 Tesettür Giyimde Ayrıntılar

2016 Tesettür Giyimde Ayrıntılar
9 Eylül 2016 tarihinde eklendi,

2016 Tesettür Giyimde Ayrıntılar

 

 

Tesettürlü bayan giyimde büyük desenlerden kaçınılmalıdır. Kilolu bayanlar eğer üst tarafta desenli bir giyim tercihi yapıldıysa alt giyim koyu renkte ve sade bir model olmalıdır. Hatta tek renk bir model olmalıdır. Vücudunun alt kısımları daha kilolu bayanlar üst giyimde desen ve baskılı modeller tercih edebilirler. Tesettürlü bayanlardan kilolu olan bayanlar, her ne kadar kol, boyun ve bacağın bir kısmının açıkta kalması daha bir ince görünüm oluştursa da bunu tesettür kurallarına uygun bir şekilde uygulamalıdır. Zayıf görünmek uğruna katiyen kendi beden ölçüsünden daha küçük bedenli kıyafetler alınmamalıdır. Bu olduğundan daha da kilolu bir görüntü oluşturur. Küçük beden kıyafetler kilolu bayanların üzerine yapışacağından fazlalıkları daha da göz önüne serecektir. Aynı şekilde kilolu olunduğu için aşırı bol kıyafetler de giyilmemelidir. Bu da kişinin olduğundan çok daha geniş durmasına sebep olur. Çok hafif dökümlü kıyafetler kilolu bayanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Yarasa kol bluzlar ve bol tunikler tesettürlü kilolu bayanların tercih edebileceği modellerdir. Büyük bedene sahip genç kızlar tonsülton diye adlandırılan şekilde bir rengin farklı tonlarıyla şık bir kombin elde edebilirler. Kalça kısmı geniş olan tesettürlü kilolu bayanlar altına koyu renk bir pantolon giyim, üstüne kalçayı kapatan bol bir tunik giyerek daha ince bir görünüm elde edebilirler. Kilolu tesettürlü bayanlar ara boy giysiler kullanmamalıdır. Kilolu tesettürlü bayanlar daha ince görünmek için içlerine korse gibi toparlayıcı bir şeyler giyebilirler. Ayak bilekleri kalın olan tesettürlü bayanlar kesinlikle bilekten bağlamalı ayakkabı giymemelidir. Kilolu bayanlar kesinlikle büyük boyutlu çantalar kullanmamalıdır. Daha kibar, küçük boyutlu çantalar büyük bedenli bayanlar için daha uygun olacaktır. Pile siz etekler giyilmesi tesettürlü kilolu bayanların yararına olan bir durumdur. Bu nedenle bunları giymemeye dikkat etmelidirler. Tesettürlü kilolu bayanlar bol paça pantolonlardan da uzak durmalıdır. Ayrıca üst bedeni sıkan dar kesim ceketler de kesinlikle kaçınmaları gereken modellerdir. Sonuç olarak yukarıda anlatılan tavsiyelere uyulduğu takdirde daha ince görünmenin hiç de zor olmadığını anlayacaksınız. Böylelikle olduğunuzdan daha zayıf görünerek daha öz güvenli ve daha mutlu hissedeceksiniz.

 

2016 Tesettür Giyimde Ayrıntılar Resimleri

 

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git