Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

2017-2018 Sonbahar-Kış Çanta Trendleri

2017-2018 Sonbahar-Kış Çanta Trendleri
19 Aralık 2017 tarihinde eklendi,

2017-2018 Sonbahar-Kış Çanta Trendleri

 

 

Çanta bir bayanın kullandığı en önemli aksesuarlardan hatta belki de en önemli aksesuardır. Bu nedenle de doğru çanta kullanımı çok önemlidir. Her sene birbirinden farklı renk, model ve tarzda çantalar tasarlanmaktadır. Modanın her alanında trendler değiştiği gibi çanta trendlerinde de değişiklikler olabilmektedir. Çanta trendlerine uygun olarak çanta seçimi yapmak isteyen kişiler çanta tercihi yaparken sırf trend olduğu için bir çanta almamalıdır. Çanta trendlerine uygun ve kendisine, kombinine uygun olan çantalar satın almalıdır. Zira her trend olan, güzel olan değildir. Peki 2017-2018 Sonbahar-Kış Çanta Trendleri Nelerdir? 2017-2018 sonbahar-kış çanta trendlerinde monokrom modası olduğu gibi çantalarda da monokrom trendi hakimdir. Kıyafetlerle aynı doku, renk,desen ve modelde çantalar bu dönemin trendleri arasındadır. Ancak bu modaya ayak uydurmak zor olabilir. Zira kıyafetlerdeki ile birebir aynı doku, renk ve desende çanta bulmak zor olabilir. Bunun dışında timsah veya yılan derisi görünümlü deri çantalar da bu senenin en rağbet gören modellerinden biri olacak gibi görünmektedir. Ancak bu tarz deri çantalarla şık bir görünüm yakalayabilmek için çantanın fazla parlak olmaması gereklidir. Bunun dışında hayvan baskılarının farklı kombinasyonları ile tasarlanan çantalar da vardır. Mesela yılan derisi görünümlü bir çantanın süet ile kombinasyonundan oluşan çantalar da görmek mümkündür.

2017-2018-sonbahar-kis-canta-trendleri

2017-2018 sonbahar-kış çanta trendleri arasında vitrinlerde en çok görünecek modellerden biri de kürk detaylı çantalardır. Mesela çanta saplarında kürk kullanmak veya farklı tarz çantaları kürk detaylarıyla hareketlendirmek gibi yollarla farklı çantalar tasarlandı. Bunun dışında hayvan başı görünümlü yumuşak peluş çantalar da sezonun dikkat çeken trend çantalarındandır. Bunların dışında alışveriş torbası gibi duran oldukça büyük çantalar da sezonun trend modellerinden biridir. Büyük çantalar dışında küçük boyutlu çantalar da trenddir. Farklı tasarımlı mini çantalar da şık ve farklı olmak isteyenlerin kombinlerine ekleyeceği aksesuarlardan biridir. Ayrıca zarif, küçücük cüzdan görünümlü , şık tasarıma sahip el çantaları da sezonun trendlerindendir.

2017-2018-sonbahar-kis-canta-trendleri-bilgileri

2017-2018 sonbahar-kış çanta trendleri arasında geometrik görünümlü, büyük tokalarla bezenmiş, retro baskılarla farklılaştırılan çantalar da vitrinleri süsleyecek modellerdendir. Bavul görünümlü bir nevi seyahat çantası gibi görünen çantalar da sıklıkla kullanılması beklenen çantalardandır. Ayrıca geçen senelerde olduğu gibi bu sene de sırt çantaları fazlaca kullanılacaktır. Rahatlığı ve spor tarzı yansıtan sırt çantaları bu sene de oldukça şık ve farklı modellerle tasarlandı. Sezonun dikkat çeken çantalarından bir diğeri de logolu çantalardır. Bunların dışında yuvarlak şekle sahip orta büyüklükte sade kol çantaları da günlük tarzda rahatlıkla kullanılabilecek sezonun trend modellerinden biridir. Ayrıca bu yuvarlak çantalarda elmas taşlar, altın ya da gümüş detaylar, uzun askılar çantayı hareketlendiren detaylardır.

2017-2018-sonbahar-kis-canta-trendleri-hakkinda

2017-2018 sonbahar-kış çantalarında sıklıkla kelebek ve çiçek motifleri kullanılmıştır. Aslında bu senenin modasında hemen her alanda çiçek motifleri trenddir. Bu trend çantalara da yansımıştır. Sezonun en farklı modelleri ise değişik tasarımlı çantalardır. Mesela ayakkabı görünümlü, roket görünümlü çantalar farklılık isteyen bayanların kullanabileceği çantalardan biridir. Bu sezon metalik görünümlü parlak çantalarda mağazalarda yer bulacaktır. Bunların dışında birkaç çanta veya birkaç cüzdan birleşmiş gibi görünen çantalar, nakış motifli çantalar gibi çok çeşitli trendler vardır. Fakat 2017-2018 sonbahar-kış sezonu çanta trendleri arasında en çok tasarlanan modellerden biri de zincir detaylı çantalardır. Peki Çanta Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Çanta kullanmanın da bazı incelikleri vardır. Her çanta her kombine uymadığı gibi her çanta her bayana da uymaz. Çanta kullanırken kişinin vücut tipine, boyuna uygun çanta seçmesi önemlidir. Çanta seçerken kişi kusurlarını gizlemeye yönelik çanta seçimleri yapmalıdır. Çanta seçerken kişinin uzun veya kısa olmasına göre doğru çanta farklılık gösterir.

2017-2018-sonbahar-kis-canta-trendleri-nelerdir

Uzun boylu ve zayıf olan bayanlar için çanta seçimi daha kolaydır. Zira onlara hemen hemen her çanta uyar. Fakat yine de özenli davranmak zorundadırlar. Mesela büyük sırt çantaları, messenger çantalar, büyük baskılara sahip çantalar ince ve uzun boylu bayanlar için çok iyi seçimler olabilir. İnce ve uzun boylu bayanların dikkat etmesi gereken bir detay vardır. Çok küçük boyutlu çantalar kullanmamaları gereklidir. Kısa boylu hanımların da çanta seçiminde dikkat etmesi gereken detaylar vardır. Kısa boylu hanımlar büyük boy çantalardan kaçınmalıdır. Zira büyük boy çantalar, kısa boylu hanımları olduklarından daha kısa gösterebilir. Bu da pek hoş bir görüntü oluşturmaz. Omuzdan veya koldan takmalı küçük, şık çantalar kısa boylu hanımlar için daha uygundur. Atletik vücut tipine sahip olan bayanlar dikdörtgen biçimli, dar açısal çantalar kullanabilirler. Bu vücut tipine sahip olanların nakış işlemeli yuvarlak çanta kullanmaları iyi bir alternatif olabilir. Kilolu bayanlar küçük baskılara sahip çantalardan ve küçük boy çantalardan kaçınmalıdır. Büyük boy,parlak çantaları ise kullanabilirler. Minyon görünümlü bayanlar tek renkli ve düz çantaları tercih etmelidir. Kısacası bayanlar çanta seçerken bazı detayları göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git