Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Şık Giyinmenin Beş Altın Kuralı

Şık Giyinmenin Beş Altın Kuralı
3 Temmuz 2015 tarihinde eklendi,

Şık Giyinmenin Beş Altın Kuralı

Şık Giyinmenin Beş Atın Kuralı Nedir?
Her kadın, kıyafetleri içinde hoş ve çekici   görünmeyi ister. Ancak kıyafetler içinde  şık, zarif ve hoş görünmek için olmazsa olmaz beş kuralı göz ardı etmemeli…

Beden stilinizi tanıyın
Şık giyinmek öncelikle beden stilinize uygun giyinmekle mümkündür.  Bir kıyafet ne kadar gösterişli ve güzel olursa olsun, beden estetiğiniz için yanlış bir tercihse üzerinizde  sırıtacaktır. Beden ölçülerinize uygun, beden kusurlarınızı kamufle ederken bir yandan da bedeninizin güzel detaylarına ilgiyi çeken kıyafetler giymek, şık olmanın ilk kuralıdır.

Yaşınıza Uygun Kıyafetler Seçin
Sizi en şık gösterecek kıyafetler yaşınıza uygun kıyafetlerdir. Bayanlar  yaş aralıklarından daha genç nesillere hitap eden kıyafetler içinde basit görünürler. Bunun aksine  genç kızların da orta yaş kıyafetleri içinde, kıyafetler ne kadar çekici ve hoş görünürse görünsün diledikleri kadar hoş görünmeyeceklerdir. Bu basit bir bluz seçiminden gelinlik seçimine dek, göz önünde bulundurmanız gereken bir kuraldır.

Sade Bir Şıklık En Güzelidir
Giyim kuşamda hiçbir şey kıyafetlerle kullanılan aksesuarların abartılması  kadar itici duramaz! Aksesuarlar abartıldığında kıyafeti de kamufle ederek, şık görünmek isterken hiç de hoş görünmemenize yol açar.

Şık Olmak Açılıp Saçılmaz Demek Değildir!
Özellikle genç kızların giyim kuşam konusunda en bariz hatalarından birisi, çok dar, açık, dekolte veren, kısa giyinmekle çekici olacaklarını sanmalarıdır! Oysa güzellikleri ve zarafetleriyle ünlü İtalyan kadınlarını  İtalya sokaklarında izlerseniz, gayet sade, hoş, şık ancak bir o kadar da muhafazakar giyindikleri hemen dikkatinizi çekecektir. Dekolteleri, dar kıyafetleri, süper mini etekleri özel gün ve gecelere saklayın.

Doğru Ayakkabıyı Seçin
Kıyafetleri tamamlayan ve kombinleri ortaya çıkartan en önemli aksesuar ayakkabıdır. Kıyafete uygun ayakkabı seçimine mutlaka dikkat edin. Kıyafetinize ayakkabı seçimi konusunda kararsız kalırsanız, ayakkabı alışverişinden önce konuyu araştırarak, alacağınız ayakkabı modeline az çok karar verin.

Şık Giyinmenin Beş Altın Kuralı Konusu Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git