Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Bilim Sanat Vakfı

Bilim Sanat Vakfı
11 Ekim 2016 tarihinde eklendi,

Bilim Sanat Vakfı

bilim-sanat-vakfi

Bilim sanat vakfı çalışmaları olarak alternatif bir ilim yuvası konumundadır. Üniversitelerde bulunamayan rahat ortamları ve yerli üslupları vakıf bünyesinde bulmak mümkün olmaktadır. Medeniyetin teneffüs edildiği bu ortamda üniversitede gerçekleştirilemeyen hedefler bu vakıf çatısı altında kolaylıkla yapılabilen davranışlardır. Bilim sanat vakfı çoğu kişinin düşünüp te yapamadığı okul ortamlarında kendini gösteremediği alanlarda mesleki açıdan veya sosyal ortamlar olarak ifade etmek istediklerini kavrama ve tahlil etme kabiliyetlerini ortaya çıkaramaması ile vakıf çatısı altında yapılan çalışmalar çerçevesinde hedefine ulaşmasıdır. Bu düşünceyle hareket eden çoğu kişinin uğrak noktası olan Bilim sanat vakfı sosyal bilimlere ve bu konu üzerinde yapılan çalışmalar üzerine yapılan seminerler etkili faaliyetlerden olmaktadır. Bilim sanat vakfı

• Türkiye araştırmaları merkezi

• Sanat araştırmaları merkezi

• Küresel araştırmalar merkezi Olarak 3 bölümden oluşmaktadır.

Bilim sanat vakfı her dönemde ayrı olmak üzere sayılan bu merkezler içeriğinde mevcut dersler açılmaktadır. Bu konuda yapılacak araştırmalar sonucunda eğer merak ettiğiniz bir konu oluştuğunda derslere kayıt yaptırarak ücretsiz bir şekilde gerekli bilgileri alabilirsiniz. Okul ortamları gibi katılmış olduğunuz derslerden sınavlara tabi tutularak başarı derecelendirmesi yapılmaktadır. Sınav sonuçları itibarı ile başarısız olan vakıf üyeleri pozisyonundaki öğrenciler kademeye tabi tutulurlar. Burada alınan eğitimler üniversiteye hazırlık seviyesinde destek sağlayıcı olarak sınav öncesi hazırlıklarda faydalı girişimler olmaktadır. Bilim sanat vakfı eğitim programları içerisinde iletişim psikolojileri, sinema eğitimleri, felsefi konularda seminerler yapılarak günlük faaliyetler düzenlenmektedir. Bilim sanat vakfı atölye çalışmaları olarak kamu kurum ve kuruluşlarında bunun yanında özel sektörde iş sahibi olabilecek nitelikte kişiler yetiştirmek için faaliyetler göstermektedir.

Ayrıca sosyal bilimler konusunda yetiştirdiği elemanlar gösterdiği başarılar ile iddialı çalışmalar ortaya koymaktadır. Bilim sanat vakfı eski Türk edebiyatı üzerine bir çok eserle ilgili eğitim ve seminerler düzenlerken Türk edebiyatı konusunda da girişimlerde bulunmaktadırlar. İlgi duyanlar için Osmanlıca kursunun düzenlenmesi bu konuda yapılan çalışmaların detaylarına inilmesi değişik türde yapılan çalışmalar olmaktadır. Vakfın yetiştirdiği elemanlar konusunda devlet kadrolarında değerli elemanlar yer bulmuşlardır. Özellikle hafta sonları üniversite öğrencileri için akademisyenler tarafından genel kültür konularında seminerler düzenlenmektedir. Bilim sanat vakfı kuruluş amaçları doğrultusunda sanat ve kültür alanında oluşan boşlukları doldurmak için çalışan bir ekip olmaktadır.

Bilim sanat vakfı ülkemizde oluşmuş olan bir çok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarının aksine hiçbir zaman planlı ve programlı çalışmalarını bozmadan uzun yıllar disiplin anlayışını terk etmeden çalışmalarını sürdürmektedir. Kuruluş bünyesinde kütüphane, kitapçı, kantin gibi kolaylık sağlayıcı birçok imkânda bulunarak çalışanlarına ve öğrenim gören öğrencilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Bu olanakları verimli bir şeklide kullanabilenler için iyi bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Bilim sanat vakfı vermiş olduğu dersler oluşturmuş olduğu hedefi ve bünyesindeki görevli akademisyenleri ve yayınları ile kaliteli alternatif bir eğitim kurumu olmaktadır. Çalışmaları bünyesinde ortaya koymuş olduğu sosyal bilimle konuları birçok üniversite ile boy ölçüşecek konumdadır.

loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git