Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Demosfer Butik İle Tesettür Üzerine

Demosfer Butik İle Tesettür Üzerine
13 Kasım 2013 tarihinde eklendi,

Röportaj: Ebru Hayani

Demosfer adı ile tesettür üzerine çalışma yaparak, modelleri tesettür çizgisine uyması açısından çalışmalarını en iyi şekilde sürdürmeye devam eden ve yakın zamanlarda sosyal medyada ciddi anlamda rağbet gören işin uzmanlarına tesettürün gerçeklerini ve tasarladıkları modelleri sorduk. Röportaj haline getirdiğimiz bu yazının tamamını sizlere sunuyoruz.

Örtülüyüm:

Böyle bir çalışmaya karar vermenizdeki neden nedir?

Demosfer:

İşin gerçeğini söylemek gerekirde, moda dünyasında tesettür kavramının çok uyumlu bir alan olduğunu söyleyemeyiz fakat şu bir gerçektir ki, geçmiş günlerden bu yana tesettüre bakış açısı sürekli tepeden olduğundan dolayı günümüzde muhafazakar bayanlar kendilerine uygun olan aynı zamanda da şık olabilecek bir giyim tercihi yapamıyorlar. Yinelemek gerekiyor, tesettürde moda anlayışı olmaz fakat şık olunabilir, bu illa gösterişli olması manasına gelmiyor. Bu alanda büyük bir eksikliğin sıkıntısını öncelikle kendimiz yaşadık. Dolayısı ile elimizden böyle işlerin gelmesini fırsat olarak değerlendirip bu alanda bayanların daha çok faydalanabilmeleri için girmeyi gerekli bulduk.

Örtülüyüm:

Ne zamandan beri bu işle ilgileniyorsunuz?

Demosfer:

Aslında daha önceleri de çok büyük olmasa da bu alan üzerinde çalışmalarımız vardı. Eş dost çevresinden başlayan bir çalışma ile hayata atıldık, ancak son 1,5 yıldan bu yana daha fazla ismimizi duyurmayı başardık. Yakın zamanlarda da sosyal medya üzerinden daha geniş insan kitlesine hitap etmeyi başardık.

Örtülüyüm:

Tesettürde moda kavramını kendi açınızdan nasıl değerlendiriyorsunuz?

Demosfer:

Başında da dediğim gibi, tesettürde moda olmaz. Özellikle gerçekten muhafazakar bir bayan, moda kavramını ancak ev içinde tercih edebilir, kendilerine nikahları düşmeyen insanların yanında daha gösterişli giyinebilir. Ancak kendi alanımızda değerlendirdiğimizde, alanımız daha çok dış giyimi kapsadığı için moda ile çok fazla uyuştığunu söyleyemeyiz. Bizim için önemli olan Kur’ani tabire uyan bir tesettür anlayışı içinde kalarak, bayanlara daha kaliteli hizmeti sunmaktır. Zaten bu bağlamda gelen müşterilerimiz de açıkçası moda kavramını çok önemsemiyorlar.

Örtülüyüm:

Çalışmalarınızda genel olarak hangi modeller üzerinde daha çok yoğunlaşıyorsunuz?

Aslında yoğun olarak çarşaf üzerinde daha yoğun olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak helallik konusunda herhangi bir sorun teşkil etmeyen ferace modelleri üzerine de çalışmalarımız yapılmaktadır. Bununla birlikte peçe konusunda da arz ve talepler gelmektedir. Yani kısaca şunu söylemek gerekiyor, Ahzab 59 ve Nur 31 ayetlerine uyan tesettür modelleri üzerinde çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürmeye çalışıyoruz. Muvaffak olmak Rabbimden temennimizdir.

Örtülüyüm:

Modellerinize yönelik talepler daha çok ne doğrultuda geliyor?

Demosfer:

Bu soruyu yanıtlamak için çalışma nedenimizden bahsetmemiz gerekiyor. Başında da dediğim gibi tesettür kavramını gerçek anlamda yansıtan modeller üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Dolayısı ile daha çok talep konusu, geniş olan modellerde daha fazla oluyor. Mesela yarasa kol ferace modelleri bunlardan biridir. Dolayısı ile bu modeller üzerinde daha çok talebin olduğunu söyleyebiliriz.

Örtülüyüm:

Tesettür hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Demosfer:

Yani tabi ki kimseye dayatma yaparak “İlla şunu giy” demek gibi bir hakka sahip olmadığımız gibi, böyle bir lüks içine de girmedik. Ancak tesettür olarak fikrimizi sorarsanız, bu bizim söylemememizle olacak bir şey değildir. Yani öçlüyü söylemek gerekiyorsa ayetler ve hadisler bu konuda açıktır. Dolayısı ile bize söylenecek bir şey düşüyorsa o da bayanların tesettürlerine önemli ölçüde dikkat etmelerini tavsiye etmektir.

Örtülüyüm:

Son olarak söylemek istedikleriniz?

Demosfer:

Böyle bir imkânı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederiz. Tesettür modelleri üzerinde bayanlara yardımcı olarak istedikleri modelleri tesettür ölçüsünde tüm Türkiye ve yakında dünyaya hitap ederek daha fazlasını yapma dileğiyle. Selam ve dua ile kalın.

Örtülüyüm:

Zaman ayırdığınız için biz teşekkür ederiz. İnşaAllah ilerleyen zamanlarda konu üzerinde tekrar bir söyleşi yapma imkânına sahip oluruz. Allah çalışmalarınızda azim ve muvaffak olmayı nasip etsin.

loading...

Etiketler:

Demosfer Butik İle Tesettür Üzerine Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Ebrar diyor ki:

  Ben peçe modellerine bakmak istiyorum

  1. Bahar Can diyor ki:

   Yarın ki konumuz da peçe örneklerine yer vereceğim.Bilgilendirme yollayacağız mailinize.

  2. Bahar Can diyor ki:

   Sizin için hazırladığımız modelleri inceleyebilirsiniz. http://www.ortuluyum.com/haci-anne-tesettur-2014-pece-modelleri/

 2. aysenur diyor ki:

  yarasa kollu ferrace arıyorum yardım edermısınız

  1. Bahar Can diyor ki:

   0538 473 0635 numaralı telefondan Demosfer Butik’e ulaşabilirsiniz.

 3. Gülsade diyor ki:

  Selamun aleykum ben gri pece istiyorum ama size nasil ulasabilirim bana yardimci olabilirmisinz

  1. ugurkuyumcu diyor ki:

   ve aleyküm selam firma yetkilisi ile görüşmelisiniz bu siteden sadece tanıtım yapılmaktadır satış yoktur.

Sayfa başına git