Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Gönül Kolat 2014 Yaz Modelleri

Gönül Kolat 2014 Yaz Modelleri
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi,

Gönül Kolat Butik Modelleri

Gönül Kolat hanımefendiyle sizleri tanıştırmış mıydım? Sosyal medyayı aktif kullananlar iyi tanır onu, Gönül Kolat tesettür kıyafetlerinin facebook üzerinde ki ilk yaratıcılarındandır. Muhafazakâr ve mutaassıp giyimin şık ve zevkli yaratıcılarından Gönül Kolat, adını markalaştırmış ve açmış olduğu butik ile epey ünlenmiştir. Ailesinin tekstil şirketinde çalışarak bebek uyku setleri tasarlamak yerine ilgi alanı olan kıyafete geçmek isteyince, kendi kanatlarıyla uçmak zorunda kalmıştır. Takı tasarımı ile atıldığı iş hayatında şimdi bir butiği var. Tekstil sektörüne gönül vermiş, özgün yaratıcılığı ile ürettiği kıyafetleri konuşturan, butiğinde tek başına harikalar yaratan olağanüstü mütevazı bir bayandır. Gönül Kolat, “Ortaya çıkardığı tasarımların mutaassıp giyinmek isteyen bayanlar için olduğunu ve bu sayede kapalı giyimi açık bayanlara sevdirdiğini, bunun da öncüsü olduğunu ve aynı zamanda meyve veren ağaç taşlanır misali bu kadar başarılı bir hanımefendinin çok eleştirilmesine rağmen bardağın bir de dolu tarafından bakmaları gerektiğini dile getiriyor.”

Beyaz İşlemeli Gömlek

Gönül Kolat Modelleri Nelerdir?

2011 yılından beri sizlere istekleriniz, beğenileriniz ve siparişleriniz doğrultusunda tasarımlarıyla çalışmalarını yürüten butik, çalışan, okuyan ve sosyal hayatın içindeki muhafazakâr hanımların rahatlıkla kullanabilecekleri modelleri üretiyor. 16-30 yaş grubunun aradığı nitelikler de ki kıyafetleri üreten Gönül Kolat, günümüzde ki algının aksine, bol ve uzun kıyafetlerin günlük hayatta da şık durduğunu adeta kanıtlıyor. Tasarım yaparken renklere dikkat ettiğini, çok ışıltılı payetli şeyleri kullanmayı sevmediğini ve sahneye çıkacakmış izlenimi veren tasarımlar yapmadığını belirtiyor. Genelde birinci dereceden akrabaların söz, nişan, düğünlerinde bu tarz ışıltılı kumaşların tercih ettiklerini sözlerine ekliyor.

Gönül Kolat Elbise Modelleri

Tesettür Tütü Eteklerinin Yaratıcısı

Kendisi çok zayıf olduğundan balerin eteklerinden özenmiş olucak ki, hafiften kilolu gösterecek ama şık da duracak bir şeyler tasarlamak istemiş. İstenilen her renk de tüllerden üreten Gönül Hanım, bir de danteli, İspanyol kol gömleklerle bunları tamamlayınca internette yok satmaya başlamış “Benden sonra çok yapan oldu, ama fikir benimdi.” Diyor. Sonra düğünlük, nişanlık, mezuniyet derken kendisini tesettür tasarımcısı olarak buluvermiş. Bu sezon en çok giden renkler bordo, vişneçürüğü ve zümrüt yeşiliyle krem kombinasyonları. Kolat, yaz için portakal rengi ve bezelye yeşilini kendi modellerinde bu sezonda çok kullanmış. Piyasadaki tesettür tasarımlarının genç ve dinamik olmadığını ve gençlere hitap etmediğini düşünen Gönül Hanım, “Onlarla kıyaslarsak benimki daha gençlere hitap eden tasarımlar.” diyor. Sık tül kullanımına bağlı tütü etekleri, yüksek bel ölçüsü, Eyfel kulesi, İstanbul manzaraları gibi baskı desenli duck keten kumaş tercihleri kullanmayı sevdiğini belirtiyor. Karışık desenleri günlük kıyafet tasarımlarında tercih ederken, abiyelerde şifon ve tafta kullanıyor. Tesettür kıyafetlerinde kumaşın iç gösterip göstermemesine çok dikkat ediyor Gönül Kolat, beğenip aldığı kumaşların bir kısmı iç gösterince astar sorunuyla başa çıkamayacağını anlamış. Abiyelerde ise astar kullananı yorduğunu, terlettiğini ve sıktığını fark edince kontrolünü yapmadan almadığını titizlendiğini belirtiyor. “Kadınlar haklı olarak içlerine bir şey giymek, orayı kapatmak için bir şey, burayı kapatmak için bir şey giymek istemiyorlar.” diyor.

Gönül Kolat Yelek Tasarım

Ürünlerinin satışı internet ortamında günden güne büyümüş ve ciddi ivmeler kazanmış olacak ki Almanya Fransa Belçika Holllanda başlıca satılan Avrupa ülkeleri arasında yerini alırken Türkiye’de ise İstanbul Kadıköy, Ümraniye, Florya,Başakşehir ve Maltepe’de,Bursa Nilüfer’de,Kocaeli Merkez’de,Sakarya Hendek’te,Samsun Van Merkez’de,Trabzon Merkez’de,Kayseri Melikgazi’de,Batman,Adana,Hatay ve Eskişehir’de satışa sunulmuştur.Bakan eşlerinden de çok sipariş aldığını belirten genç tasarımcı,en çok tesettürlü bayanlardan oluşan bir portfolyosu olduğunu vurguluyor.Gönül Kolat coşkulu renk kullanımı konusunda sakıncasız modelleri ile farklılığını ortaya koyan 350 bin fenomeniyle yoluna devam ediyor, sezonda tercih etmek isteyebileceğinizi düşündüğüm modellerinden seçmeleri sizler için hazırladım, bakalım beğenecek misiniz?

 Gönül Kolat 2014 Kıyatlerinde Neler Var?

loading...
Gönül Kolat 2014 Yaz Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zehra diyor ki:

    Sürekli netten model arıyordum kıyafet için fakat maşallah burda herşey var istediğim tüm tesettür modellerini burdan bulabildim başarılarınızın devamını diliyorum

Sayfa başına git