Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Görünmez Diş Teli Nasıl Olur

Görünmez Diş Teli Nasıl Olur
13 Haziran 2017 tarihinde eklendi,

Görünmez Diş Teli Nasıl Olur

gorunmez-dis-teli-nasil-olur-hakkinda

Diğer bir adı şeffaf diş teli olan Görünmez Diş Teli Nasıl Olur sorusunu sizler için cevaplandıracağız. Diş telleri metalden oldukları için dışardan fark edilmesi oldukça yüksektir. Ve sizin için ağrılı hatta tedavi sürecinde aksaklıkların çıkması sonucunda da tedavi süresi uzayabilmektedir. Hal böyle oldukça görünmez diş teli kullanımı yaygınlaşmaya başlandı. Eski diş tellerine göre çok daha acısız ve kısa süren bu tedavi sizi kısa zamanda ve acısız diş hastalıklarından veya bozukluklarından kurtaracaktır. Diş doktorlarına en çok sorulan sorulardan biriside Görünmez Diş Teli Nasıl Olur sorusu olduğu için biraz daha ayrıntıya girmek gerekirse görünmez diş teli üç farklı şekilde olabiliyor.Sizin için en doğrusunu doktorunuz ile yapacağınız kısa süreli bir test sonucu öğrenebilirsiniz.

gorunmez-dis-teli-nasil-olur-

Şeffaf diş telleri eski diş tellerine göre ağrıyı azaltmayı ve tedavi sürecini en aza indirmek için size oldukça fazla yardımcı olacaktır. Üç farklı görünmez diş teli bulunmaktadır bunlardan birincisi Lingual Ortodonti’dir. Bu diş telinde teller dişin dış kısmına değil de iç kısmına yerleştiriliyor. Dışardan görünmesi imkansız olan bu teller iç tarafta oldukları için fazla ağrı yapabiliyorlar. İkincisine gelecek olursak Şeffaf plak adında olan diş teli en konforlu olanına sahip ve çıkarılıp takılıyor olması sizin işinize yarayabilir. Üçüncüsü ise şeffaf braket bu diş teli en yaygın kullanılan diş telidir.

gorunmez-dis-teli-nasil-olur

Şeffaf oldukları için dışardan pek görülmeyen bu tel diğer metal tellere nazaran daha acısız ve rahattır. Görünmez Diş Teli Nasıl Olur sorunun yanıtını ise; son kullanılan teknolojiyi baz alınarak üretildiği için sizin için dişlerinizi düzeltme konusunda en önemli rol oynayan bir seçenek olabilir. Bundan 30 yıl kadar önce kullanılan bir diğer sistem de ise dişlerin üzerine kare şeklinde yapıştırılan ve braket adını alan bu materyaller her zaman kesin bir çözüme ulaştırmaya biliyor ve bazen de bu tedavi süreci gittikçe uzuyordu. Bunun da dolayısı ile geliştirmeler sürdü en son olarak şeffaf diş teli tedavi sürecinde bizim yardımcımız olarak geldi.

gorunmez-dis-teli

Günümüzde üç çeşit diş teli bulunmakta bunları belli olmayandan az belli olanına doğru sıralarsak Lingual ortodonti, Şeffaf plak ve Şeffaf braket olarak sıralayabiliriz. Hepsinin tedavi sürecine katkıları ve tedavi sürecinin etkileri farklı olan bu üç sistem sizin için en uygunu hangisi ise doktorunuz ile belirleyip seçebilirsiniz. Lingual ortodonti dişinizin dış tarafına değil de iç tarafına yerleştirilir. Bu sizin için dışardan görünmemesi için büyük bir avantaj olabilir fakat dişlerinizin iç tarafında olduğu için çok fazla yara çıkma ve yemek konusunda sizi rahatsız edecektir.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git