Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma
3 Mayıs 2017 tarihinde eklendi,

Gözenek Sıkılaştırma

gozenek-sikilastirma-dogal-yontem

Bayanlara gözenek sıkılaştırma inanılmaz derecede çözüm yaratmaktadır. Gözenek sıkılaştırma sayesinde cildinizdeki siyah noktaları kapatabilir ve cildinizi de sıkılaştırabilirsiniz. Her bayanın cildi güzeldir ama gözeneklerde vardır. İşte bu yüzden gözenek sıkılaştırma kullanabilirsiniz. Cildinizin bakımı ergenlik döneminden itibaren başlamalısınız. Geniş gözenekler yağlı cildi olan bayanların başına gelmektedir. Yağlı ciltlerde gözenekler daha çok belli olmaktadır. Ayrıca geniş görseli olan insanların sorunu şu problemler sonucu meydana gelir. Bunlar genetik, strestten ve hormonlar yüzündendir. Geniş gözeneğe sahip olan insanlar kozmetik mağazalarından sıkılaştıran ürünler almalıdırlar. Evde de gözenekler için çözümler üretebilirsiniz. İlk önce cildinizi güzelce yıkayınız. Sonrada temizlediğiniz cildinize buz alıp biraz ovalayın. Bunun nedeni de ciltteki damar kaslarının küçülmesini sağlamaktadır. Buz sayesinde cildinizdeki gözenekler kaybolacaktır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ama buz yöntemi geçici bir yöntem olmaktadır. Yani geniş gözenekler tekrar başlayabilir. Bunu sakın unutmayınız.

gozenek-sikilastirma

Evinizde çözüm bulabileceğiniz başka bir gözenek sıkılaştırma yöntemi limon suyu olmaktadır. Limon suyu çok doğal bir yöntemdir. Limon suyunu gözeneklerinize sürünüz. Limon suyu gerçekten de gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Gözenekleri sıkılaştırmaya yarayan bir yönteminin adı da papayadır. Yalnız papaya bizim ülkemizde pek bilinmez. Ama papayanın bitkisel olduğu kesinleştirilmiştir. Bu yüzden de papaya oldukça gözenekleri sıkılaştırmada faydalı olmakta ve ciltte bulunan ölü hücreleri temizlemektedir. Ciltte bulunan aşırı yağ sonucunda ölü hücreler meydana gelir. Bundan dolayı da gözenekleri sıkılaştırmak için çok özel bir formüldür. Bu papaya her zaman aklınızda bulunmalıdır. Bir başka gözenekleri sıkılaştırmada yarayan bir formüldür. Bu papaya her zaman aklınızda bulunmaktadır.

gozenek-sikilastirma-maskesi

Bir başka gözenekleri sıkılaştırmada yarayan bir formülde bal ve yoğurttur. Yoğurt ve bal çok mucizevi ve aynı zaman da sağlığa da çok yararlıdır. Yoğurt ve bal karışımı yapmanız gerekecektir. Bu maske tarifi cildi çok kuru olanlara ve pul, pul olanlar için de kullanılması gerekmektedir. Bu maske tarifi her cilt tipine uygun olmaktadır. Yoğurt ve bal cildi derinlemesine temizler ve gözenekleri de sıkılaştırır. Bal ise ciltteki bakterileri öldürmektedir. Tıkanmış olan gözenekleri de bu sayede açar. Gözenek sıkılaştırma kullanarak cildi yağdan ve etkenlerden kurtaracaktır. Çünkü gözenekler ciltte çok fazla yağ olduğu için çıkmaktadır. Bunun içinde çeşitli tedaviler kullanılmaktadır. Bununla birlikte evinizde yapabileceğiniz pratik çözümlerde vardır.

gozenek-sikilastirma-kremi

Gözenekleri sıkılaştırmak için kil maskesi de uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanıldığı takdirde cildi derinlemesine temizlemektedir. Çok fazla yağlı cildi olan insanlar beyaz kil maskesini alıp ciltlerde uygulayabilirler. Kil seçimini çok iyi yapmanız gerekir. Kil maskesini cildinizde beş dakika kadar bekletmelisiniz. Gözenekleri sıkılaştıran pratik formülün diğeri ise meyve, şeker yumurta maskesi ile yapılan çözümdür. Yapmanız gereken bir kabın içerisine yumurta akını, bir tatlı kaşığı şeker ve meyvelerden birini rendeleyin ve karıştırın. Sonrada cildinize sürün ve beş dakika bekletip durulayın. Çok fazla yağlı olan ciltlere yumurta akı çok iyi gelmektedir. Gözenekleri sıkılaştırmak için bu yazdığımız önerileri yaptığınız zaman cildinizde bu sayede temizlenmiş olacaktır. Ayrıca da gözenekler sıkılaşır.

 

Karbonat maskesi de gözenekleri sıkılaştırmaya yarayan bir formüllerden bir tanesidir. Karbonat maskesinin nedeni ciltteki yağı dengelemektedir. Karbonat maskesi cildinizde beş dakika beklettikten sonra mutlaka su ile yıkamalısınız. Sirkeli suyu da sabahları cildinizi yıkamak için uygulayabilirsiniz. Bu arada elma sirkesi ile de cildinizi yıkayabilirsiniz. Gece yatmadan önce de mutlaka cildinizde makyaj varsa temizlemelisiniz. Çünkü makyaj ile gece yatarsanız makyaj tüm gece cildinizdeki gözenekleri tıkamaktadır. Ellerinizi cildinize temas ettirmekten kaçınınız. Bunun nedeni ellerinizi cilde sürekli temas ettirdiğiniz zaman ciltteki yağ oranı da artmış olmaktadır.

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git