Tesettür bayan modasına yön veren tesettür giyim modellerini yeni sezon tesettür giyim tasarımlarına uygun şekilde Ortuluyum.com'da bulabilirsiniz.

İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri

İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri
1 Ocak 2018 tarihinde eklendi,

İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri

islemeli-canta-ve-ayakkabi-modelleri-1
2017 ve 2018 modasında adeta İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri yıldız parçalar oluyor. Nakış detayından daha önceki makalelerimizde bahsetmiştik. Belli markalar özel nakış ve işlemeli ürünlerine koleksiyon açtı. Peki en beğenilen işlemeli aksesuarlarda neler var? Günlük kullanımda spor şıklığa da bohem ve cool tarzda da uyan uzun saplı çantalar ve sırt çantalarında jean kumaşları çok görüyoruz. Jean çantaların üzerindeyse birbirinden şirin işlemeler var. Taş ve pul dışında el oyası ve nakış işlemeleri özellikle çiçekli motifler göze çarpıyor. Rengarenk işlemeler kot çantaları süslüyor. Dikdörtgen formda zarf el çantalarında ise (clutch tabir edilen) ince keten dokular göze çarparken mutlaka bir püskül ve işleme, dikiş detayı oluyor. El yapımı ya da makine yapımı dikişler çantalarda genellikle şirin bir hayvan, bir şehrin simgesi ya da dikkat çeken bir slogan yazısı şeklinde önümüze çıkıyor. Eski kot kumaşları birbirine ekleyerek kendi günlük çantanızı dikip tasarlayabilirsiniz. Ya da kalın örgüyle çok farklı bir el işi çanta yapabilirsiniz. Sizin eşyanız, sizin hayal gücünüz ve zevkiniz ile ortaya çıkarsa daha mutlu olabilirsiniz. İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modellerine devam edelim. Vintage şıklıktaki zarif saplı çantalarda ise hasır desenleri öne çıkarken altın ve bakır metaller bunu destekliyor. İşleme olarak çantanın bir yüzünde fotoğraf baskısı yer alıyor.
islemeli-canta-ve-ayakkabi-modelleri-6
Alışverişe ya da pazara giderken yanınıza uzun saplı, ince kumaştan büyük çantalar alırsınız değil mi? Bunlarda da desenli kumaş kaplamalar ve küçük işleme ve dikiş detaylarını göreceğiz. Nakış işlemeli ayakkabılar ise binlerce modeliyle hanımların yeni gözdesi oldu bile. Loafer ve sneaker tarzı spor babetlerde ve makosen ayakkabılarda bu işleme detaylarını çok sık görüyoruz. Düz beyaz ayakkabılarda minik minik meyve desenleri, daha şirinlerinde çizgi film karakterleri, geneldeyse gül, çiçek ve leopar işlemeleri görülebilir. Yazın kalın topuklu kapalı burun kadife ayakkabılarda çapraz bağcıkları ve ayakkabının her yerini kaplayan minik çiçek işlemelerini gördük. İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri her renk, her model, her doku ve her üründe çok güzel durabiliyor. Elbette bu parçaları kullandığınızda kombini daha sade tutmanızda fayda var. Mesela işlemeli bir çift ayakkabı giydiğinizde, üzerine tek renk ve hareketsiz bir elbise giymelisiniz. Ya da kot pantolon ve bluz da olabilir. Kısacası nasıl kullanacağınızı bildiğiniz sürece bu sezon da nakışlar ve işlemeler çok moda olacak.

İşlemeli Çanta ve Ayakkabı Modelleri Resimleri

loading...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git